Авторизуйтесь, щоб отримувати персональні пропозиції.
Туристичне спорядження
Купівля туристичного спорядження — важливий крок для підготовки до подорожі
Піший туризм — чудовий варіант активного відпочинку. Можна насолодитися природою, досліджувати нові цікаві місця, побувати далеко від галасливих міст. Щоб похід залишив приємні враження, потрібна ретельна підготовка і купівля туристичного обладнання.
У подорожах відбуваються непередбачувані ситуації, тому потрібно брати запас речей на всі випадки. Це стосується новачків і досвідчених туристів. Відповідне похідне спорядження спростить подорож і забезпечить додаткову безпеку.
Придбання спеціального обладнання також потрібне для велотуризму і кемпінгу. Туристичне екіпірування відрізняється залежно від виду активності, пори року і тривалості відпочинку.
Яке спорядження для туризму купити: основні речі
Існує набір необхідного туристичного обладнання. З кожної позиції рекомендується вибирати одну річ. Непотрібне приладдя збільшить вагу рюкзака та ускладнить пересування.
Базове похідне спорядження:
- Рюкзак — місткий і зручний, зі щільних матеріалів і з кількома відсіками.
- Намет, спальник або гамак — розмір залежить від кількості осіб.
- Трекінгові палиці — для полегшення пересування перетнутою місцевістю.
- Чохли для спорядження — контейнери або органайзери, в які можна скласти речі.
- Карабіни — забезпечують надійне кріплення між спорядженням.
- Похідний посуд.
- Засоби особистої гігієни.
Ще з собою потрібно взяти аптечку, змінний одяг, ліхтар, компас, пальник і дорожній гаманець.
Намети, спальники, гамаки та килимки
Намет використовується в походах для відпочинку і сну, захищає від зовнішніх впливів і забезпечує невелику приватність. Існують одномісні та двомісні намети, з тамбуром для зберігання туристичного спорядження.
Іноді намет замінює гамак. Він легший і займає менше місця. Додатково купується тент для захисту від погодних умов і москітна сітка. Спальник вибирається за зростом і захищає від холоду.
У подорожах не обійтися без туристичного килимка (каримата). Він згладжує рельєф землі та зберігає тепло. Є двошарові та тришарові килимки різних розмірів.
Рюкзаки
Рюкзак — необхідна річ у походах. У нього складається все спорядження, тому важлива місткість. Потрібна оптимальна модель рюкзака: щоб помістилося обладнання і не виникло проблем зі швидким пересуванням.
Розмір рюкзака вибирають за фігурою, враховують зріст, ширину плечей і довжину торса. Об'єм вимірюється в літрах і залежить від тривалості подорожі. Універсальний варіант для тижневих походів – 40-60 літрів для жінок і 70-90 літрів для чоловіків.
Якщо подорож триває кілька днів, підійде рюкзак від 20 до 40 літрів. Матеріал рюкзака – міцний, вологозахищений і стійкий до агресивних зовнішніх впливів. Для фіксації купуються стяжки.
Туристичні пальники
Більшість похідних пальників працюють на газі. Вони компактні та легкі, з простою конструкцією. Також випускаються великі мультипаливні, бензинові та рідиннопаливні пальники. Вони потрібні для приготування їжі, кип'ятіння води, розпалювання снігу і зігрівання.
Пальники замінюють деякі функції багаття. При поводженні з ними потрібно дотримуватися запобіжних заходів. Рекомендується встановлювати вітрозахист, щоб на сильному вітрі не відбулося поширення вогню. Пальник не підходить для сушіння білизни.
Похідний посуд і прилади
Буде потрібен похідний посуд і столові прилади, щоб готувати їжу на природі. У загальну групу входить посуд для всієї команди:
- Казанок і каструля.
- Чайник і ножі.
Індивідуальний посуд називається КЛМН і включає:
- Кружку, ложку;
- миску, ніж.
Рекомендується брати з собою термоси навіть за спекотної погоди. Вони можуть знадобитися для розведення лікарських порошків і теплого пиття ночами.
Похідний посуд виконується з надійних і стійких матеріалів — анодованого алюмінію та нержавіючої сталі. Одноразові прилади можуть бути пластиковими.
Додаткове обладнання та аксесуари
Щоб додатково купити спорядження для туризму, потрібно враховувати тип подорожі та локацію. Велотуризм передбачає використання спеціальних велоаксесуарів.
Для трекінгу знадобляться трекінгові палиці, переправа через річку не обійдеться без байдарки, весла і надувного жилета, а взимку в горах знадобляться лижі.
До універсальних додаткових аксесуарів належать міцні мотузки (реп-шнур), рукавички, свисток, сонцезахисні окуляри. В екстремальних видах спорту потрібна амуніція для страховки.
Туристу слід взяти аптечку, змінний комплект одягу і рятувальну термоковдру.
Основні правила під час вибору туристичного спорядження
Існує різне обладнання для походів і активного відпочинку. Завдання мандрівника — зібрати необхідний мінімум, що покриває базові потреби й не ускладнює пересування.
Під час вибору туристичного спорядження потрібно орієнтуватися на тип місцевості, тривалість походу, індивідуальні особливості та кількість осіб. Речі мають бути потрібними, якісними, стійкими до зовнішнього впливу і справлятися з конкретним завданням.
Команді з кількох людей достатньо одного намету і набору загального посуду. У короткій літній подорожі намет і похідний стілець замінює компактний підвісний гамак.
Тип подорожі та тривалість
Для пішого туризму рекомендується брати невелику кількість речей, щоб їх було комфортно носити з собою. Середній обсяг рюкзака на чотири-п'ять днів – 50 літрів. Для походів понад тиждень підходять рюкзаки з об'ємом від 80 літрів.
У пішому туризмі потрібно подбати про якісне і зручне взуття та дощовик. Гірський і водний туризм передбачають використання спеціальної захисної амуніції, наприклад страхувальних ременів або водонепроникного костюма.
Якщо це пікнік на один-два дні, можна обмежитися наметом, спальником, посудом, аптечкою і засобами особистої гігієни.
Сезон
Температура повітря відіграє найважливішу роль у подорожах. Найбільш вдалі сезони для туризму — пізня весна, літо і рання осінь. У теплу пору року знижується ризик переохолодження. Одяг обирають із легких матеріалів, що дихають, обов'язково головний убір і сонцезахисні окуляри.
Туристи беруть із собою засоби від комарів і комах. На гамак встановлюється москітна сітка.
Зимовий туризм — теж поширене явище. Потрібна термобілизна, теплий верхній шар одягу, щільний спальник, термос і водонепроникне взуття. Намет вибирають зі стійкою конструкцією, що витримує пориви вітру і сніг.
Вага і габарити
Вага і габарити туристичного спорядження тісно пов'язані з типом походу і тривалістю. Враховується статура туриста і фізична підготовка. Людині із захворюваннями опорно-рухового апарату потрібно максимально знизити навантаження на суглоби та підібрати легке спорядження.
Впоратися з важким рюкзаком допоможуть трекінгові палиці. Вони рекомендуються для пішого туризму будь-якої тривалості, оскільки рівномірно розподіляють навантаження на верхню і нижню частину тіла і перешкоджають виникненню дискомфорту.
Туристичне спорядження — необхідна складова будь-якої подорожі. Можна обрати обладнання різних форм, матеріалів, розмірів. Правильно підібране екіпірування дасть змогу з комфортом провести активний відпочинок і захистить від можливих неприємних ситуацій.
Щоб вибрати спорядження для походів, потрібно враховувати багато параметрів — від особливостей місцевості до фізичної підготовки туриста.
Додаткові аксесуари допомагають з вирішенням дрібних завдань. Наприклад, забезпечують скріплення двох елементів спорядження або розв’язують питання з приготуванням їжі.