Маршрутизатор Wi-Fi – для зручного зв'язку зі світом
Маршрутизатор Wi-Fi функціонує на третьому рівні OSI і використовується в домашніх і офісних умовах. Являє собою компактне мережеве пристрій з двома інтерфейсами. Здатне пов'язувати кілька сегментів мережі різного формату.
Апарат надає надійний зв'язок в мережі з кабелем Ethernet і з'єднаннями WAN. Також відкриває бездротовий доступ локальної мережі до інтернету і дозволяє знизити мережеву завантаження підключення, фільтруючи пакети і розділяючи її на домени.
Функціональність Wi-Fi роутера
Забезпечуючи точку доступу Wi-Fi, роутер надає можливість, крім ПК і ноутбуків, без кабелів об'єднати в одну інтернет-мережу планшети, смартфони та інші гаджети. Пристрій не тільки дозволяє підключитися до «всесвітньої павутини», а й виконує ряд додаткових функцій:
- дає можливість підключення до інтернету від декількох провайдерів;
- дозволяє підключати через USB-порт дисковий сховище або принтер;
- надає кошти для централізованого керування клієнтським обладнанням;
- може працювати спільно з LTE-модемами;
- забезпечує швидкісну обробку ігрової інформації, якщо мова про ігрової моделі роутера;
- захищає мережі і дані від зовнішніх атак.
Асортимент Wi-Fi роутерів для комп'ютерів і мереж представлений моделями з кабелями кручений пари та інших з'єднань з різними робочими характеристиками в широкому вартісному діапазоні.
Критерії вибору маршрутизатора
Маршрутизатор, який дозволить без прокладки кабелю сформувати масштабну і коректно працює інтернет-мережу, доцільно вибирати за чотирма специфікаціям.
Частота з'єднання
Для користувачів доступні модифікації роутерів з різною робочою частотою.
2,4 ГГц – базовий варіант. Багато приладів з доступом в інтернет працюють саме на такому стандарті. У зв'язку з цим частота перевантажена, що іноді призводить до проблем з підключенням.
5 ГГц – менш перевантажена частота. Перевага роутерів, які працюють на ній, – збільшена кількість каналів, які не перекривають один одного. Мінус – зменшена довжина хвиль і обмежена дальність дії.
Є також універсальний варіант – дводіапазонні моделі. Вони працюють на двох частотах (2,4 ГГц, 5 ГГц) і забезпечують стабільне інтернет-підключення без перешкод і лагів.
Стандарти шифрування
Для забезпечення недоторканності даних роутери підтримують такі стандарти шифрування:
- WEP – найстаріший алгоритм захисту мережі від прослуховування і несанкціонованого доступу. На даний момент використовується рідко, так як вважається вразливим.
- WPA – вдосконалений стандарт з посиленим контролем доступу. Характерний для маршрутизаторів з бюджетного та середнього цінового сегмента.
- WPA2 – актуальний стандарт, для якого характерна максимальна надійність, забезпечена за рахунок просунутих методик і технологій захисту даних.
Порти
- LAN. «Вхід» такого формату забезпечує підключення через провід. Чим більше в будинку або офісі пристроїв без бездротових інтерфейсів, тим більше LAN-портів потрібно. В сучасних конфігураціях їх кількість варіюється від 1 до 8.
- WAN. Цей порт необхідний для під'єднання мережевого кабелю (Езернет) і забезпечення інтернет-підключення.
- USB. Додаткові роз'єми для підключення флешок, твердотельніков, жорстких дисків, модемів, периферії.
Для будинку оптимальним рішенням стане малопортовая модель. У разі недостатньої пропускної здатності мережі деякі бюджетні моделі на високошвидкісних тарифах можуть обмежувати швидкість підключення комп'ютера до Інтернету.
В офісах і інших комерційних установах зручно використовувати роутери з великою кількістю портів різних стандартів.
Додаткові опції
Серед корисних допоміжних функцій:
- батьківський контроль, який обмежує доступ до ресурсів з контентом для повнолітніх;
- віддалений доступ;
- розумний розподіл (приоритезация) трафіку;
- режим репитера для посилення сигналу;
- створення гостьової мережі;
- фільтр Mac-адрес;
- робота в ролі хмарного сховища за умови підключення накопичувача.
Роутери: переваги покупки в Moyo
Щоб придбати маршрутизатор Wi-Fi для комп'ютерів в Києві, зробіть замовлення на сайті магазину Moyo.ua, де представлені моделі найпопулярніших сучасних виробників.
Плюси покупки в інтернеті полягають в швидкому оформлення замовлення, простоті вибору за допомогою фільтрів, порівняно моделей по специфікаціям і в оплаті зручним способом.
Питання щодо вибору та оформлення замовлення можна задати консультантам в чаті або по телефону. Номер для зв'язку опублікований на видному місці в «шапці» сайту.