Ароматизатори до машини: приємний запах подорожей
Машина – другий дім. Хочеться, щоб у салоні було затишно та приємно пахло. Без освіжувача повітря в машину не обійтися. У MOYO можна купити ароматизатор в машину різних видів та запахів, з доставленням на Нову пошту або кур'єром.
Види ароматизаторів у машину
- У рідких ароматизаторів виражений аромат. Інтенсивність розпилення легко регулювати, оскільки у флаконі передбачено дозатор. Потрібно лише відкрити клапан, і в салоні буде смачно пахнути. Однак при сильній трясці флакон іноді проливається. Уникнути неприємностей допоможе освіжувач повітря в машину з установкою в підсклянник або на решітку вентиляції. Останній особливо актуальний у зимовий час, коли працює піч, і посилюється інтенсивність розповсюдження запаху.
- Спреї – також рідкі ароматизатори. Нагадують освіжувачі повітря, але набагато економніші. Недорогі та звичні — розпорошуються при необхідності й діють недовго. Їх не рекомендують розсіювати на шкіру та пластик.
- Гелеві відрізняються тривалим терміном служби. Виглядають як пластикові контейнери із желеподібною субстанцією. Вона поступово випаровується та передає аромат. Достатньо відкрити пакування та розташувати в машині. Аромати у гелю завжди мають одну інтенсивність. Можна розміщувати у непомітному місці. Але за морозів використовувати не варто. Якщо гель замерзне, він втратить свої властивості.
- Картонні належать до категорії сухих і є щільним папером, просоченим ароматизувальним складом. Їх вішають на заднє дзеркало. Популярні через низьку ціну, але діють недовго. Найпоширеніший варіант – відома всім ялинка.Також нам знайомі інші дизайни: карти, кубики, листочки, чоловічки з мотивувальними написами.
- Мішечки містять гранули, просочені ароматом. Принцип дії такий самий, як у картонних. Часто гранули вибирають ті, хто палить у салоні. Їх насипають у попільничку, вони вбирають запах недопалків. Доведеться звикнути часто міняти.
До сухих ароматизаторів належать також крейдяні. Це пластикові баночки зі спресованим ароматизаційним складом. Інтенсивність запаху регулюється відкриттям кришки.
Розрізняють ароматизатори також за способом кріплення:
- До дефлектора вентиляції кріплять рідини з фіксаторами. Чим сильніше обдув повітря – тим потужніше амбре, і тим швидше воно вивітрюється. З обережністю слід використовувати людям, чутливим до запахів.
- Підвісні. Найчастіше картонні з просоченням, рідини у флаконах, саше-мішочки із сухим складом. Важливо вішати не надто низько на дзеркалі, щоб не погіршити огляд водія.
- Під сидіння. Плоскі коробочки з гелем можна встановити непомітно.
- Без кріплення. Розпорошені ароматизатори, які використовують періодично.
Чим хороші машинні ароматизатори
Мета застосування пахучок у машину – освіження повітря. У засобу багато переваг:
- Вироби маскують запахи тютюну, їжі та наповнюють салон приємними ароматами.
- Створюють затишну атмосферу, сприяють розслабленню під час тривалих поїздок.
- Підіймають настрій, надають енергії або, навпаки, заспокоюють – залежно від аромату. Допомагають боротися зі стресом та знімають втому.
- Маскують стійкі запахи палива.
- Варіативність вибору дозволяє придбати освіжувач до відповідних уподобань.
- Зручні у використанні, легко замінити.
- Виступають елементом інтер'єру, адже вони мають привабливий дизайн.
- Деякі смердючки в машину містять антибактеріальні компоненти, що очищають повітря. Вони сприяють гарному мікроклімату.
Гострої потреби у використанні немає. Призначені більше для естетики. Однак факт – ароматизатори в машину підвищують стійкість до стресів і нейтралізують зовнішні дратівливі фактори, що сприятливо позначається на водінні. Їх також можна використовувати у будь-якому іншому невеликому приміщенні. Принцип дії та результат не змінюється.
Правила вибору освіжувача повітря на машину
Вибір смердючки в машину індивідуальний. Головне – запах має подобатись. Варто скуштувати різні аромати, щоб знайти той, що відповідає характеру людини та створює потрібну атмосферу. Вибраний аромат не тільки має бути приємним власнику, але також не викликати негативних асоціацій у пасажирів.
Декілька порад при виборі запаху:
- Концентрований засіб провокує головний біль та нудоту.
- Найкращі аромати – натуральні. Вони знижують стрес та покращують мозкову діяльність.
- Щоб не засипати, віддають перевагу хвої та цитрусам. Такі бадьорять.
- Жасмин та лугові квітки пригнічують мозок при тривалому використанні.
- Якщо на дієті, не варто купувати ваніль, каву та грушу. Вони посилюють почуття голоду.
- Чайне дерево, ромашка та лаванда підійдуть для релаксації, але не в салон авто. Занадто розслаблюють та викликають сонливість.
Любителям сильних та стійких запахів підійдуть картонні та рідкі ароматизатори, їх інтенсивність можна регулювати. А коли хочеться чогось легкого та ніжного – є сенс взяти гранули чи саше-мішочки.
Звертають увагу на тривалість дії. Наприклад, гелеві, рідкі та деякі сухі тримають аромат від 1 до 3 місяців. А картонні пахнуть 2-3 тижні, потім слід змінити запах.
Місце розміщення теж важливе. Деякі пахучки оснащені петелькою, щоб підвісити до дзеркала чи іншого місця у салоні. Інші можна розмістити під сидінням, на дефлекторі вентиляції за допомогою прищіпки чи липучки, у підскляннику чи попільничці.
Щоб не сумніватися в якості, віддають перевагу перевіреним брендам. Добре зарекомендували себе AROMA, LITTLE TREES, NOVAX, PALOMA. Ціни на них демократичні та відгуки на форумах – позитивні. Виробники використовують натуральні інгредієнти та ефірні олії. Не містять хімічних сполук, що викликають алергію чи подразнення.
Огляд популярних ароматів
Духи в машину дуже різноманітні. Найчастіше популярні:
- Цитрусові: лайм, лимон, апельсин. Освіжають, надають бадьорості. Ідеальні для тих, кому важко прокидатися вранці.
- Пряні: ваніль, імбир, кориця. Солодкі та смачні. Дарують відчуття тепла та затишку.
- Морський вітерець і океан. Обіцяють свіжість та прохолоду. Актуальні для теплої погоди.
- Квіткові: троянда, жасмин, лаванда. Створюють романтичну атмосферу, розслаблюють.
- Дерев'яні: кедр, сандал. Сприяють відчуттю спокою та умиротворення.
- Енергетичні: свіжоскошеної трави, м'ятного льоду чи лимонаду. Надають почуття чистоти.
Той, хто довгий час перебуває в дорозі, віддає перевагу ароматам кави, коріандру, евкаліпту, ялівцю. Вони сприяють концентрації уваги. А люди, які потребують заспокоєння, частіше купують пахучки в машину із запахами м'яти та бергамота.
Впливає на популярність також пора року. У холодний сезон мають попит аромати ладану, хвої, ялиці. Крім приємного запаху вони зміцнюють імунітет. Влітку – фрукти, цитрусові та ягоди: яблуко, апельсин, лайм, вишня, малина. І морські освіжувачі.
Як правильно користуватися ароматизатором у машину
Використання освіжувачів повітря в машині робить поїздки комфортними, створює сприятливу атмосферу та прибирає небажані запахи. Однак використовувати їх потрібно «з розумом»:
- Вибирають «правильні» аромати: що в міру пахнуть, не дратівливі.
- Перед покупкою вивчають склад. У ньому не повинно бути хімічних компонентів, які провокують алергію. Потрібно стежити за реакцією пасажирів, враховувати їхню думку.
- Розміщувати виріб правильно. Місце залежить від виду ароматизатора: підвісити, під сидіння, на решітку вентилятора, підсклянник. Підвісні зазвичай вішають на заднє дзеркало або підійде будь-яке місце.
- Своєчасно змінюють освіжувач. Згодом він перестає діяти. У деяких видів є змінні картриджі, а у флакони можна самому додавати ефірну олію.
- Перед встановленням нового аромату його тестують на невеликій ділянці в салоні, щоб визначитися, підходить він чи ні. Деякі освіжувачі залишають сліди на поверхнях.
Салон автомобіля схильний до запахів сигаретного диму, їжі, тварин. Ароматизатор допоможе замаскувати їх. А різноманітність видів – підібрати найкращий варіант для себе. Але треба бути обережним, щоб не спровокувати появу алергії у водія та пасажирів.