Склоомивачі: види та особливості вибору
Рідина для омивання скла — обов'язковий вид автохімії, що допомагає водієві підтримувати чистоту лобового скла в будь-яку пору року. Це не тільки турбота про зовнішній вигляд, а й захід безпеки, від якого залежить видимість і кут огляду. Правильно вибрати й використовувати склоомивачі допоможе знання видів і особливостей цього засобу.
Різновиди омивачів скла
Умовно омивайки поділяють на дві загальні групи: готова рідина і концентрат.
Готову рідину одразу додають у бачок склоомивача без необхідності розведення водою. Зазвичай вона містить такі компоненти:
- Очищена вода використовується для розведення засобу та забезпечення гарної розпилюваності.
- Мийний засіб — активний інгредієнт, що забезпечує видалення бруду, комах та інших забруднень з поверхні скла. Може містити хімічні компоненти для боротьби з жиром, плямами та іншими забруднювачами.
- Антифриз або спирт (за необхідності) — додається до складу склоомивача, щоб запобігти замерзанню рідини в зимовий період.
- Ароматизатори та барвники — для поліпшення запаху і зовнішнього вигляду.
Концентрат розводять водою перед використанням. Він поставляється в пляшках з інструкціями щодо правильного дозування. Основні компоненти концентрату аналогічні готовій рідині, але надають користувачам більше гнучкості у виборі пропорцій розведення, що особливо корисно в різних кліматичних умовах.
Рекомендації щодо вибору омивачів скла
Вибір омивайки для машини залежить від низки факторів:
- Сезон і клімат
У зимовий період рекомендується використовувати омивач з антифризом для запобігання замерзання рідини на склі. Влітку підійдуть стандартні омивайки. - Тип рідини
Готовий розчин — зручний варіант, його можна заливати в бачок омивача відразу після купівлі. Мінус — вартість вища, ніж у концентрату. Концентрат потрібно попередньо розвести водою, зате витрата економніша. - Антидощ і антифриз
Деякі омивачі містять добавки для кращого видалення дощової води й поліпшення видимості в дощову погоду. Вони підійдуть для літнього періоду і в демісезонну пору. Омивачі з антифризом використовують у зимовий період і в холодних регіонах. - Властивості очищення
Очищення від комах, видалення слідів від дорожніх солей — деякі виробники роблять акцент на конкретних властивостях рідини. Це теж варто враховувати під час вибору. - Об'єм
Перед тим, як залити рідину, потрібно подивитися в характеристиках авто об’єм бачка для омивача. У середньому, його місткість коливається в діапазоні 4-6 літрів. Виходячи з цього параметра, вибирають об’єм місткості продукту. Якщо засіб потрібно долити, можна купити пляшки об'ємом 1-2 літри. - Аромат
Вибір залежить від особистих уподобань водія. Популярність мають склоомивачі без запаху.
Відмінність зимової та літньої омивайки в таблиці
Зимова омивайка | Літня омивайка |
Замерзає при -30 градусах | У межах 0 ℃ |
У складі антифриз, метанол, мийні засоби, антистатики, ароматизатори, барвники | Переважають у складі мийні засоби |
Не замерзає, забезпечує видимість у мороз | Ефективно видаляє літні забруднення |
Дорожче | Дешевше |
Нижче 0°C | Вище 0°C |
Не варто економити на зимовій омивайці. Засіб для літнього періоду не призначений для мінусових температур, навіть якщо машина стоїть у гаражі. Рідина може замерзнути та пошкодити бачок і форсунки.
Також не потрібно залишати антифриз для літа, оскільки він залишає розводи на склі.
Як правильно використовувати рідину для омивання скла
Якщо омивайка для машини заливається вперше, дотримуються інструкції:
- Відкривають капот і знаходять бачок омивача. Найчастіше він світлого кольору із зображенням склоочисників на ньому. Це єдиний бачок, звідки засіб подається на лобове і на заднє скло.
- Заливають рідину в бачок до позначки MAX. Не переливають, щоб не витекла. Не використовують засоби, які призначені для інших цілей. Виняток — дистильована вода. Вона підійде тільки для літнього періоду, перед зимою її обов'язково потрібно злити, інакше замерзне, пошкодить бачок і форсунки.
- Регулярно перевіряють рівень рідини в бачку омивача і доливають за потреби.
- Міняють не рідше одного разу на сезон.
- Використовують якісні засоби, щоб не пошкодити лобове скло.
- Не допускають потрапляння рідини в очі та на шкіру. А в разі потрапляння промивають їх водою.
Рідина для омивання скла допомагає водієві не тільки підтримувати чистоту лобового скла, а й забезпечує хорошу видимість у будь-яких погодних умовах. Великий вибір омивайок різного об'єму від 1 до 10 літрів представлений в каталозі MOYO.