Сьогодні в комп'ютерні ігри грає 90% населення нашої країни. Прекрасна можливість розслабитися або просто вбити час під час поїздки на роботу або в очікуванні своєї черги в банку. З'явилася навіть частина населення, іменована геймерами.
Класифікація комп'ютерних ігор
- Action
Динамічні, де зміна ситуацій і сюжетів відбувається дуже швидко. Часто вони створені за мотивами відповідних фільмів. Як правило, сюжет захоплює і змушує повністю зануритися у віртуальний світ принаймні на якийсь час.
Виробники розробляють такі ігри як на одного гравця, так і на кілька. Як стверджують бувалі учасники баталій – групова іграшка навіть більш цікава, ніж поодинці.
- 3D-шутери, «дії-стрілялки».
Як правило, сюжет простий: потрібно знищити противника на окремо взятій території. Противник багатоликий: це мутанти, інопланетяни або зомбі. Зброя теж може бути різнимю – від ультрасучасного до стародавнього, в залежності від сюжету і вибору геймера. У ці ігри можна грати як в поодинці, так і колективно.
Гравці в шутерах можуть грати від першої особи і від третього. Граючи від першої особи, геймер не бачить свого героя, а лише управляє ним. Гра від третьої особи – це керування персонажем з можливістю його бачити.
- Аркади.
Досить прості ігри, як правило, без перипетій сюжету. Гравцю необхідно лише покладатися на свою уважність і реакцію. Серед них виділяється також підвид стелс-екшен (необхідно не збивати супротивника, а йти від контакту з ним).
- Стратегії.
Необхідно для того, щоб перемогти, виробити свою тактику дії. Вони відрізняються тим, що керування відбувається не одним персонажем, а цілими полицями. Часто такі ігри називають симуляціями і в їх основу взяті реальні історичні події: битви, війни і т.д.
- Пригоди.
Персонаж пересувається в віртуальному світі, вирішує різного роду завдання і взаємодіє з навколишнім оточенням.
- Музичні гри.
Тут варіанти можуть бути різні – від необхідності вирішити музичну головоломку до створення музичних компазицій.
Користь комп'ютерних ігор
Психологи стверджують: при помірній кількості часу, проведеному за грою, вона йде на користь:
- виробляють реакцію,
- розвивають логіку,
- сприяють польоту уяви,
- стимулюють інтерес до історії і її фактів (особливо стратегії, засновані на реальних історичних подіях).
Сучасні іграшки відрізняються прекрасною графікою, реалістичністю зображення і захоплюючим сюжетом. При виборі зверніть увагу на сумісність гри з ПК або конкретним видом ігрової приставки.