Приємно, коли випраний одяг м’яко торкається тіла, а не стоїть кілком. Досягти такого ефекту допомагає кондиціонер для білизни. Він пом’якшує натуральні та синтетичні тканини, робить їх податливими та «слухняними». Завдяки його дбайливому впливу текстильні вироби зношуються набагато повільніше і прасуються легше.
Кондиціонер для прання: особливості й призначення
Знайти застосування кондиціонера у домашніх умовах дуже легко. З ним рекомендують прати:
- одяг із делікатних матеріалів;
- речі, що електризуються;
- яскраву білизну, незахищену від знебарвлення;
- предмети гардероба, що «сіли»;
- вироби, які сильно мнуться.
Основні функції засобу:
- Запобігання наслідкам прання у жорсткій воді
Вода з великою кількістю мінералів негативно впливає на текстиль: робить його неприємним на дотик і призводить до швидкого зношування. Кондиціонер знімає зайву жорсткість та захищає від ковтунів. - Ефект антистатика
Текстиль (особливо синтетичний) нерідко електризується після прання. Через це він прилипає до тіла, тріщить і навіть б’ється струмом. Після застосування кондиціонера-пом’якшувача проблема зникає. - Ароматизація
Ненав’язливий, помірно насичений і приємний запах — одна з ознак свіжої, чистої білизни. Кожен засіб для білизни має свій запах, часто — не гірший, ніж у парфумів. - Прискорення сушіння
У складі кондиціонерів містяться компоненти з водовідштовхувальними властивостями. Вони виводять зайву вологу та зменшують час повного висихання.
Головні складники кондиціонера для білизни
Не треба бути хіміком, щоби розібрати склад. До нього входить не так багато компонентів. В тому числі:
- Катіонні ПАР. Це речовини, які містяться у всіх синтетичних засобах для ополіскування. На відміну від аніонних ПАР, вони не піняться, володіють мінімальними мийними властивостями. Зате тканина, просочена ними, стає м’якою і відштовхує бруд.
- Силікони. Підтримують гладкість тканинних волокон, надають їм блиску, захищають колір від вимивання.
- Ароматизатори. Віддушки природного чи штучного походження, завдяки яким білизна приємно пахне. До них треба ставитися з обережністю, оскільки висока концентрація може спричинити алергію.
- Консерванти. Вони потрібні для того, щоб кондиціонер зберігався якнайдовше і не втрачав ефективності з часом.
- Згущувачі. Роблять концентровані засоби гелеподібними.
Різновиди кондиціонерів для прання
Кондиціонери випускають у таких форматах:
- Рідина. Призначена для полоскання та заливається в один із відсіків лотка пральної машини.
- Гель. Більш концентрований та ефективний для «примхливих» тканин.
Популярні варіанти пакування:
- Пляшка. Зручніша, оскільки має кришку є дозатором.
- Герметичний пакет. Дешевший у виробництві та займає менше місця.
За призначенням виділяють:
- Універсальні кондиціонери для всіх типів тканин.
- Дитячі — з безпечною та анти алергенною формулою.
- Засоби для делікатних тканин із мінімальною концентрацією агресивних інгредієнтів.
Використовувати кондиціонери можна для машинки (автомат або напівавтомат) та для ручного прання. Вони спрацьовують у воді різної температури.
Як вибрати хороший кондиціонер для прання
Купити кондиціонер для білизни можна за різною ціною. При виборі варто враховувати такі критерії:
- Виробник. Відомі бренди (наприклад, Silan та Waschkonig) намагаються зберігати баланс ціни та якості, щоб не розчарувати велику аудиторію. Вони пропонують ефективні засоби у бюджетному та середньому сегменті.
- Колір тканини. Оптимальний варіант — універсальний кондиціонер, який підходить для світлих, яскравих та різноколірних речей.
- Об’єм. Компактний флакон місткістю до 500-600 мл варто купити для дачі або для подорожей. Великий кондиціонер (від 1 літра) — гарний варіант для прання в домашніх умовах.
- Аромат. Любителям солодких ароматів подобаються кондиціонери з кокосом, ягодами, ваніллю. Фанати квіткових запахів високо оцінюють засоби з трояндою, орхідеєю, франжіпані. Кондиціонери без ароматизаторів до вподоби молодим батькам та людям з алергією.
- Додаткові можливості. Серед корисних «фішок»: антистатична дія, знищення бактерій, видалення стійких неприємних запахів.
Плюси та мінуси кондиціонерів для білизни
Кондиціонери довго підтримують свіжість текстилю. Лише порошком такого ефекту досягти неможливо. Навіть через кілька тижнів зберігання в шафі білизна ароматна, наче свіжо прана. Витрату засобу легко контролювати самостійно, орієнтуючись на особливості матеріалів та ступінь їхнього забруднення.
Зберігати ополіскувачі та пом’якшувачі можна у ванній кімнаті або передпокої — у шафці з різними побутовими дрібницями. Герметичне пакування перешкоджає поширенню запахів по всьому житлу.
Мінуси кондиціонерів:
- Несумісність із деякими видами тканини. Шовк «боїться» кондиціонерів, на ньому можуть з’явитися розводи після ополіскування.
- Суворі вимоги до дозування. Мало кондиціонера — так само погано, як і багато.
Замовити кондиціонер у великому чи компактному флаконі можна на Moyo.ua. Будь-який товар із каталогу в один клац додається до віртуального кошика. Для оформлення замовлення достатньо ввести контактні дані у запропоновану форму, вибрати варіант доставки та зручний спосіб оплати.