У чому відмінності засобів для миття вікон: склад та їх ефективність
Запущений наліт зі скла простіше змивати засобами для миття вікон. Вони розправляються із забрудненнями, не залишаючи розводів.
Різновиди мийних засобів для вікон
Серед різновидів продукції: рідини та спреї. Перші змішують із водою і застосовують як розчин. Другі продаються в балонах з розпилювачем та відрізняються простотою нанесення.
Незалежно від форми випуску такі мийні забезпечують ідеальну чистоту без розводів.
Що входить до складу склоочисників
У складі цих засобів містяться різноманітні хімічні компоненти.
- Ізопропіловий спирт розчиняє жир, бруд у невеликих кількостях, швидко випаровується. Такі розчини відрізняються різким запахом, тому в них додають ароматизатори. Із застарілими забрудненнями можуть не впоратися.
- Бензиловий спирт очищає найстійкіші забруднення і не залишає слідів. Також має різкий запах.
- Нашатирний спирт впорається із найсильнішим нальотом. Після використання вікна ідеально блищать. Однак аміак має різкий потворний запах, який не всім подобається.
- Ті, що на основі ПАР, відрізняються м'якою, але ефективною дією, не мають запаху, що відштовхує, і не викликають алергічних реакцій. Їхній єдиний мінус – досить висока ціна в порівнянні з іншими склоочисниками.
Додатковими компонентами мийних засобів є:
- силікон, який створює захисну плівку, що не утворює нальоту на склі;
- антистатичні речовини – захищають від налипання пилу;
- водовідштовхувальні речовини – виключають патьоки та запотівання скла.
Існують також екологічні безфосфатні мийні для скла. До їх складу входять натуральні компоненти, такі як оцтова та лимонна кислоти. Вони часто використовуються для очищення у ванних та душових кабінах. Можна ними мити вікна у літній сезон, щоб освіжити поверхні.
Як почистити різні типи забруднень
Вибір склоочисника повинен враховуватися за ступенем занедбаності проблеми. Той, що змиває легкий пил, не впорається зі стійким нальотом, засохлим брудом та водним каменем. Знадобиться мийне на основі аміаку. Він добре розчиняє мінерали та солі, що відклалися на склі, і вікна швидко стають чистими. Також можна використовувати спиртовмісні склади. Рекомендується купити розчин із водовідштовхувальними компонентами та з періодичністю раз на місяць протирати скла зовні. Це не дозволить затримуватися рідині на поверхні.
Якщо вікна не дуже брудні, достатньо скористатися органічним розчином на основі оцту. Їм ретельно промивають шибки, після чого протирають насухо.
Для боротьби з пилом бажано використовувати засоби, у складі яких є антистатик. Він створює спеціальний шар на склі, внаслідок чого пил та дрібні частинки не прилипають.
Відбитки пальців, жир, якщо вони не сильні, легко прибере розчин на основі лимонної чи оцтової кислоти. Інша річ – застарілий бруд. Тоді краще скористатися засобом із вмістом спирту чи нашатирю.
Рекомендації щодо вибору мийного для вікон
Щоб очищення вікон перетворилося на приємний та безпечний захід, при виборі засобу враховують три параметри:
- Ефективність. Одні розчини лише відмивають бруд, інші – справляються з сильним нальотом, надають блиску, захищають від пилу.
- Призначення. Виробники на пакуванні зазвичай вказують очікуваний результат та сумісні поверхні (вікна, дзеркала, магазинні вітрини, душові кабіни, скло в автомобілях).
- Безпека. Хімічні склади сильної дії рекомендується використовувати тільки при сильно забруднених вікнах. Вони протипоказані, якщо в будинку проживають діти та алергіки. Тоді досить м'яких розчинників на основі ПАР та натуральних компонентів.
Бажано, щоб засіб продавався у практичному флаконі, мав приємний аромат та доступну ціну. На спаковуванні неодмінно має бути зазначений склад та спосіб застосування.
Миття вікон не потребує досвіду, ключовим фактором вважається вдалий вибір мийного. В інтернет-магазині MOYO багатий асортимент засобів для миття вікон з доставлянням додому та без нього. Тут можна купити органічні та неорганічні розчини, щоб впоратися із забрудненнями будь-якої складності.