На кожен випадок свої засоби для побутової техніки
Побутова техніка у догляді не вибаглива, якщо, звісно, мити своєчасно. У холодильнику унюхали запашок, отже настав час збирання. По стінках чайника відкладення – треба змивати. Жир на плиті – дати хід засобам побутової техніки. Благо купити їх можна в інтернет-магазині MOYO. Ще й із доставленням додому.
Форми випуску засобів для побутової техніки
Рідкі мийні найбільш поширені, тому що підходять для очищення скла, металу, пластику. Залежно від складу, рідини універсальні чи спеціалізовані. Порошки є сухою сумішшю різних речовин, які розчиняються у воді та використовуються для очищення побутової техніки.
Спреї зручні та прості у застосуванні. Вони дозволяють швидко й легко очистити різну техніку. Таблетки – відносно новий вид мийних речовин, які розчиняються у воді.
При виборі засобів слід орієнтуватися на тип поверхні та власні переваги. Виробники вказують, для яких цілей підходить та чи інша продукція.
Класифікація засобів за призначенням
- Для чайників: видаляють накип, використовують для чищення сантехніки, кранів, кахлів. Виготовлені на основі кислотних компонентів.
- Для пралень ефективні від нальоту та накипу. Додатково запобігають утворенню відкладень та сприяють якісному пранню. Регулярне використання продовжує термін експлуатації пральної машини.
- Для мийних пилотягів полегшують усунення плям, миття килимів та м'яких меблів.
- Для мікрохвильових печей: змивають жир і бруд з внутрішніх поверхонь. Можуть використовуватись також для грилів, фритюрів, духовок. Склад розроблений так, щоб не пошкодити поверхню печі.
- Для холодильників та кондиціонерів борються з пліснявою, грибками та бактеріями. Забезпечують чистоту та свіжість, приємно пахнуть.
- Для посудомийних машин виготовляються у рідкій формі. Усувають забруднення, жир та наліт і є профілактикою ламання.
У кожного засобу свої особливості, які ефективні лише за певних умов. Так, продукція для посудомийних машин марна для очищення духовки, і навпаки.
Вибір засобу залежно від типу забруднень
Важливо враховувати тип забруднень. Засоби для догляду за побутовою технікою поділяють на дві групи:
- Для чищення. Прибирають застарілі плями та засохлий жир. Містять ПАР, луги, розчинники, тому в легку відмивають камери духовок, НВЧ та грилів. Наявність ароматизаторів у складі видаляє запахи, надає свіжості.
- Від накипу. Це сильнодійна продукція на основі кислот та потужних ПАР. Найчастіше вимагає розведення з водою та нагрівання для підвищення ефективності. Додатково забезпечують дезінфекцію за допомогою вмісту антибактеріальних компонентів.
Рекомендації щодо застосування
При використанні засобів слід дотримуватись ряду правил:
- Ознайомлюватися з інструкцією, в ній описаний склад мийного та покроковий посібник до застосування.
- Не використовувати хімію, яка не призначена для очищення конкретної поверхні або пристрою, щоб уникнути пошкоджень.
- Не наносити засіб на гарячу поверхню, щоб зберегти функціонал техніки.
- Уникати потрапляння засобу на електричні контакти та роз'єми. Це загрожує коротким замиканням.
- Не використовувати занадто багато мийного, воно тоді піниться і важко змивається.
- Після збирання ретельно вимити техніку водою, щоб видалити залишки хімії.
- Зберігати якомога далі від дітей, уникати випадкового потрапляння в рот чи очі.
- Не змішувати різні засоби, щоб уникнути хімічних реакцій.
Важливо переконатися в гіпоалергенності продукції, одягати рукавички та маску для захисту.
Спецзасоби дозволяють швидко досягти бажаного результату. Але вибирати їх потрібно ретельно, а застосовувати точно як наказує виробник. Якщо виникають сумніви, яка продукція необхідна, краще радитись із консультантом магазину.