Краса у дрібницях: які вибрати серветки для столу?
Серветки потрібні скрізь. Кухонні — для протирання поверхонь, промочування калюжок, видалення надлишків олії зі смажених продуктів. Столові — для гарного сервірування в ресторанах та в домашніх умовах. Варто завжди зберігати кілька паковань серветок на стіл про запас: на випадок приходу гостей чи приїзду родичів.
Різновиди столових серветок
За призначенням виділяють паперові столові серветки для домашнього використання та для громадських закладів. У них однаковий склад та принцип застосування, але відрізняється кількість. Самі серветки за розміром бувають маленькими, середніми та великими.
Одноразові роблять із натуральної целюлози або переробленого паперу, а багаторазові — із тканин. За дизайном їх ділять на три види:
- Однотонні. Без зображень на поверхні. Білосніжні з первинної сировини, сірі — з вторинної. Безпечні барвники дозволяють надавати серветкам будь-які відтінки — від ніжного бежевого до чорного.
- З тисненням. Малюнок «вибитий», а не нанесений кольоровими фарбами. На декоративних серветках, які не призначені для витирання рук або столу, може бути красива перфорація.
- З принтами. Розмальовані паперові серветки мають привабливий вигляд і навіть сприяють покращенню апетиту. Особливо, якщо на них зображені харчові продукти. Популярні тематичні картинки — новорічні, великодні, літні.
Залежно від кількості шарів виділяють:
- Одношарові. Такі тонкі, що аж просвічуються. Бояться контакту з вологою, бо миттєво розмокають.
- Двошарові. Ущільнені, гарної якості. Можна використовувати для промочування.
- Багатошарові. Найміцніші, не «пливуть» під впливом крапельок води.
Столові серветки переважно пакують по 100 чи 200 штук. Багатошарові та з декором продаються по 20 та 40 листів. Для ресторанів, кафе та їдалень — від 500 в пакованні.
Використання серветок для сервірування
Щоб серветки підкреслювали красу святкового столу, їх потрібно правильно згортати. Існує безліч простих та привабливих варіантів:
- Трубочка. Найпоширеніший спосіб, який передбачає згортання серветок у рулончики.
- Лотос. Кутки загортаються всередину у такий спосіб, що складена серветка нагадує квітку.
- Кала. Ще один «квітковий» метод. Серветка складається у форму акуратного кулька.
- Саше. Паперовий лист перетворюється на конверт, всередину якого кладуть столові прилади.
- Віяло. Серветку потрібно скласти гармошкою з двох сторін (до середини), після чого зігнути навпіл.
Щоб не морочитися з таким «оригамі», можна придбати диспенсер, відкриту підставку або кільце. Ці аксесуари значно спрощують і прикрашають сервірування.
Купити серветки на стіл варто, щоб можна було не відволікаючись від їжі піклуватися про гігієну — промокнути губи, прибрати слід помади з келиха, витерти руки. Завдяки гнучкому доставленню в інтернет-магазині Moyo зручно замовляти серветки великими партіями.