Який шампунь для волосся вибрати — види та активні компоненти
Це мийний засіб для очищення волосся та шкіри голови від бруду, жиру, залишків стайлінгових засобів та інших забруднень. Хоч чистота — його основна функція, є продукти з додатковими компонентами: для зміцнення, зволоження або надання обсягу.
Головний інгредієнт — ПАР (поверхнево-активні речовини). Саме вони прибирають бруд та жир. У складі добавка-кондиціонер, зволожувачі, ароматизатори для запаху, консерванти. У деякі лінійки додають вітаміни, олії, протеїни, які забезпечують додатковий догляд.
Різновиди шампунів для голови
Шампунь — це засіб для очищення, здоров'я та захисту волосся. Розрізняють декілька видів косметики залежно від цілей застосування.
Для щоденного використання
Такі очищувачі м'які та делікатні. Вони містять щадні поверхнево-активні речовини, мінімальну кількість агресивних очисних компонентів. У складі можуть бути заспокійливі інгредієнти: пантенол, алое віра. Такий засіб не подразнює шкіру, оскільки знижено концентрацію активних речовин. Якщо часто доводиться мити голову, беруть продукт саме для догляду на кожен день.
Шампуні для глибокого очищення
Засоби глибокого очищення ефективніше видаляють продукти для стайлінгу, силікони, шкірне сало. Вони потужні ПАР, є сульфати. Виробники додають саліцилову кислоту або частинки, що скрабують.
Ретельне очищення готує шевелюру до масок чи бальзамів. Продукт не можна використовувати щодня, оскільки він пересушує шкіру. Його застосовують 1-2 рази на тиждень на нормальному та жирному типі.
Для надання обʼєму
Рекомендуються для тонкого волосся. Вони надають обʼєму внаслідок збільшення товщини. Основний компонент — полімери, які обволікають кожне пасмо, і воно стає товщим. У складі різні білки для зміцнення структури: протеїни сої, кератин. Не містять обтяжливих силіконів і масел, які позбавляють нас пишноти та густоти. Оптимальна частота застосування 1-2 рази на тиждень, щоб полімери не навантажили локони.
Засоби для зволоження та живлення
Зволожувальні мають у складі:
- М'які ПАР;
- гліцерин;
- пантенол;
- алое віра;
- гіалуронову кислоту;
- натуральні олії: кокосова, мигдальна, аргани, ши.
На відміну від звичайних, вони активно насичують вологою, запобігаючи ламкості та сухості. Олії запечатують кутикулу, створюючи захисну плівку. Це допомагає утримувати вологу всередині. Зволожувальні засоби дають пасмам блиск, підходять для частого використання, оскільки не обтяжують локони.
Які купити шампуні для волосся: тип, проблеми та склад
Можна комбінувати кілька продуктів у доглядовій рутині. Раз на тиждень використовувати глибоке очищення, а для основного застосування зволожувальний варіант. Деякі засоби застосовують курсами, потім лише раз на тиждень для профілактики.
Шампуні для різних типів шкіри
Найчастіше ходові компоненти застосовують у засобах:
- Для сухої шкіри: зволожувальні (гіалуронова кислота, олії жожоба та авокадо), пантенол та алантоїн для зняття подразнення.
- Для жирної: засоби з абсорбівними інгредієнтами (глина, саліцилова кислота). Вони зменшують жирність і нормалізують вироблення себуму. Також це допоможе позбутися жирної лупи.
- Для чутливої: безсульфатні, із заспокійливими компонентами (екстракт вівса, алое віра, бісаболол).
- Для нормальної: з вітамінами та рослинними екстрактами для здоров'я шкіри голови.
Намагаються підібрати оптимальний склад, який впорається з жирністю та не пересушить шкіру. Інакше доведеться зіткнутися із сухою лупою.
Компоненти у складі для розв'язання різних проблем
Жорстке волосся — наслідок водопровідної води. Варто взяти шампунь з кількома оліями, щоб пом'якшити текстуру. Додатково використовують кондиціонер чи маску.
У засобах для відновлення ламких та пошкоджених пасм присутні певні речовини для росту:
- Кофеїн – стимулює фолікули, покращуючи мікроциркуляцію.
- Екстракти кропиви, розмарину – щоб зміцнити коріння та активувати ріст.
- Біотин (вітамін B7) необхідний для росту локонів.
- Аргінін та нікотинова кислота розширюють судини, тому фолікули отримують більше поживних речовин.
- Пептиди та кератин запобігають ламкості.
Кучерики вимагають дбайливого очищення та догляду. Пористій структурі потрібний спеціальний шампунь. Варто придивитися до засобів з ніжними ПАР, компонентами для зволоження, без сульфатів та силіконів. Такий продукт збереже пружність локонів та зменшить фриз.
До окремої категорії варто віднести дермакосметику. Такий шампунь для волосся за ціною дорожчий від звичайного. Але він містить специфічні компоненти для розв'язання проблем зі шкірою та рослинністю на голові: протигрибкові для людей із себорейним дерматитом. Щоб засіб був максимально ефективним, підбирають його під свій тип та проблему, яку потрібно вирішити.
Інші види шампунів
- Блакитний – засіб з пігментом для нейтралізації жовтизни. Рекомендується блондинкам після освітлення, щоб досягти холодного блонду.
- Відтінковий також містить пігменти: червоні, зелені, сині для підтримки яскравого фарбування. У косметиці немає аміаку та пероксиду, тому забезпечується безпечне тонування.
- Сухий, щоб швидко надати свіжості корінню. Спрей наносять на коріння. Він вбирає жир, тим самим надаючи обсягу.
- Шампунь-гель — засіб 2 в 1, підходить для миття волосся та для тіла.
Очищувачі відіграють ключову роль у догляді за волоссям та шкірою, пропонуючи різноманітні формули: від зволожувальних та очищальних до відтінкових та лікувальних. Вибір повинен ґрунтуватися на типі пасм та індивідуальних уподобаннях.
Асортимент шампунів в інтернет-магазині MOYO
У MOYO великий вибір очищувальної косметики для волосся від різних брендів. Є універсальна продукція для всіх типів локонів, засоби для кучерявих, жирних та ламких. Для пофарбованих варто вибрати варіант із захистом кольору, для пошкоджених – з протеїнами та оліями.