Валіза для подорожей – практичність, надійність та комфорт
Дорожня валіза – помічник у будь-якій подорожі. Туристи та всі ті, хто переїжджає між містами та країнами, знають справжню цінність цього аксесуару. Добираючись до пункту призначення важливо, щоб речі були під рукою. Вокзал чи аеропорт завжди вимагають від мандрівника концентрації уваги. Тому тягати за собою масивні сумки у подібних умовах – не найкращий вибір. На допомогу приходить зручна, містка і маневрова валіза на коліщатках.
Якими бувають валізи на колесах
Виробники пропонують безмежний асортимент валіз для подорожей. Це хороша можливість зробити оптимальний вибір та забезпечити повне збереження речей у поїздці. Серед валіз на колесах представлені сотні різноманітних моделей з певними особливостями та відмінностями.
- Вироби розрізняються за габаритами та місткістю — від найменших (30-50 літрів), до великих моделей (70-130) літрів.
- Кількістю коліс – двоколісні або чотириколісні.
- Типом та щільністю матеріалу – від жорстких пластикових до м'яких текстильних.
- Конструкцією, дизайном та вагою.
- Набором додаткових аксесуарів – ручки, чохли, кишені та фурнітура.
- Типом встановлених замків.
Розмір та місткість
Кожен охочий може вибрати в каталозі та купити валізу на коліщатках будь-якого розміру та місткості. За цим показником їх поділяють на розмірні групи. Кожна із них пропонує свої можливості. З усього асортименту виділяють такі розміри:
- Маленький (30-50 л) — компактні та міні моделі для найнеобхіднішого, більшість з яких можна взяти з собою в літак, оскільки вони класифікуються перевізниками як ручна поклажа.
- Середній (51-70 л) — стандартні розміри на всі випадки життя, повний набір необхідних у поїздці речей.
- Великий (71-130 л) — об'єм, розрахований на безкомпромісний туризм, дозволяє перевозити гардероб та взуття.
Матеріал
Від матеріалу каркаса валізи багато в чому залежить збереження багажу та його зовнішній вигляд. Щоб багажний відсік або сортування не стали випробуванням для речей, потрібно визначитися з матеріалом:
- ABS пластик – простий та дешевий варіант, відносно міцний, але схильний до механічних пошкоджень.
- Поліпропілен — дорожче і міцніше за пластик, але важче.
- Полікарбонат – дорожчий варіант, із міцністю поліпропілену, але не настільки важкий.
- Алюміній – дорогий варіант з рекордними показниками по стійкості.
- Текстиль – все ще поширений коштом здатності набувати при необхідності будь-які форми.
Щільність валіз із текстилю
Дивляться на щільність тканини. Доцільніше купити валізу з нейлону чи поліестеру. Визначальне значення має саме їхня щільність, яка вказується в DEN. Від неї залежить довговічність та міцність виробу. Можна знайти цю інформацію на бирці. Якщо цей коефіцієнт не вказаний виробником, найімовірніше, йдеться про матеріал низької якості із щільністю D300. Нормальна міцність і довговічність у матеріалу з щільністю не менше ніж D600, але оптимальним вважається показник D800 і вище.
Функції та особливості валіз
У кожного виробу свій функціонал, і валізи не є винятком. Існують дорожні моделі, представницькі під документи, б'юті-кейси, моделі для пікніків та універсальні варіанти. Але найчастіше функціонал визначається якістю фурнітури та додатковими функціями. Серед них:
- Замки.
- Зовнішні та потаємні кишені.
- Відсіки для зберігання крихких виробів.
- Відсіки для електроніки та документів.
- Ремені та чохли.
Кожна з цих особливостей орієнтована на індивідуальні потреби покупця. Їх розглядають, орієнтуючись на умови подорожі та набір речей, що перевозяться. Частина функцій спрямована лише на зручність та комфорт при транспортуванні. Інші – можуть служити для збереження та безпеки речей.
Ручки та колеса
Цілком реально вдало купити валізу, якщо придивитися до ручок і коліщаток. Ручка може бути телескопічною або фіксованою, м'якою або жорсткою, бічною або фронтальною. Головне, щоб цей елемент був зручний у використанні та не доставляв дискомфорту. Стосується це також коліс. Вони можуть бути поворотними чи фіксованими, пластиковими чи гумовими, великого чи маленького діаметра. Вибір кожного разу суворо індивідуальний.
Замки
Важливі й потрібні, особливо якщо використовуються для транспортування цінних речей. Замки можуть бути вбудованими у валізу або навісними. Значення має тип замку. Замки з ключем останнім часом втрачають популярність через ризик втратити доступ до вмісту через неуважність, тому все частіше зустрічаються кодові замки. Популярні ті, що виконані за міжнародним стандартом безпеки TSA. Вони дозволяють митникам та спеціалістам служб безпеки вокзалів та аеропортів отримати доступ до внутрішньої камери за допомогою майстер-ключа, не збивши при цьому пароль власника.
Додаткові функції
Для комфорту експлуатації та транспортування передбачений набір стандартних пристосувань. До них входять:
- Фіксувальні ремені – не дадуть речам змішатися між собою навіть за дуже тривалого переїзду. За потреби їх можна зняти.
- Захисні чохли – для додаткового захисту каркаса від подряпин та забруднень, що характерно для завантаження та розвантаження багажу мандрівника.
- Додаткові мішки — допоможуть зберігати взуття або білизну окремо від інших речей.
- Потайні кишені – маленькі та непомітні відсіки для надійного зберігання грошей чи документів.
На що звернути увагу при виборі валізи
Якісна валіза для подорожей – це комплекс параметрів. Особливу увагу слід звернути на фурнітуру – застібки та блискавки. Їхнє ламання повністю виведе валізу з ладу. Блискавка повинна бути пластиковою і досить великою, щоб уникнути проблем при використанні. Рекомендується вибирати моделі з блискавкою завтовшки 8-10 міліметрів. Зручний варіант — застібка, що самовідновлюється, яка продовжить виконувати свою функцію навіть при пошкодженні декількох зубців. Вибрати оптимальну модель також можна, визначившись із низкою тонкощів:
- Тривалість подорожі – коротка між містами чи далека до іншої країни.
- Тип поїздки – туризм чи бізнес.
- Вид транспорту – автобус, поїзд, літак, автомобіль.
- Обмеження за вагою та обсягом багажу, який перевозиться.
- Клімат у країні призначення.
Детально розібравшись з характеристиками поїздки, своїми смаками та уподобаннями, можна визначити чіткий список вимог до матеріалу, конструктивних особливостей, обсягу та додаткового функціонала валізи. Кожну з характеристик слід ретельно обміркувати, зваживши плюси та мінуси. Адже надмірний і невикористовуваний набір функцій лише додасть багажу громіздкості. А їх нестача може призвести до необхідності купівлі нового виробу або додаткової сумки для чергової поїздки.