Штани для спорту та відпочинку
Штани годяться на будь-який випадок. Можна підібрати на щодень, на рибалку, в похід, для зимового чи весняного сезону.
Різновиди штанів та їх особливості
При виборі дивляться на якість: чи довговічний і зручний матеріал, чи хороша фурнітура (ґудзики, блискавки), пошиття. У такому одязі має бути зручно, не парко. Не зайвим буде додатковий функціонал, наприклад, як у штанів-трансформерів.
У такої моделі можна відстебнути штанини, і штани стануть шортами. Вони ідеальні для туристів, які не люблять великих рюкзаків — вийде брати менше речей. Туристичні для зими мають бути одночасно легкими та теплими. Є сенс вивчити всі варіанти, щоб підібрати оптимальні під свої запити: для спорту, туризму або на кожен день.
Капрі
Укорочені моделі шиють із поліестеру та еластану. Вони чудово тягнуться і не сковують рухів. Широка гумка на талії не дасть їм сповзати.
Капрі — компроміс для спекотної та сонячної погоди. У них не так душно, як у спортивних чи лосинах.
Штани на кожен день
Міські моделі можна одягти на навчання, роботу, щоб проїхатись у справах. У них вільний фасон, який не сковує рухів. Найкращі матеріали для штанів на кожен день:
- Конопляна тканина. Натуральний матеріал на 99% захищає від УФ-променів, вбирає піт, причому з антибактеріальними властивостями. Вироби міцні, прослужать довгі роки. У конопляну тканину додають бавовну, так вона приємніша на дотик.
- Синтетика: поліестер, еластан, нейлон або їхня комбінація. Плюс у тому, що це не щільна тканина, яка не мнеться.
Спортивні штани
Одяг для спорту як пір'їнка, підходить по фігурі та добре відводить вологу. Моделі можуть бути вільними чи облягати.
- Капрі, шорти, легінси. Одяг для фітнесу виготовляється з поліаміду та поліестеру, тому що синтетика довговічна, її можна часто прати у пральній машині.
- Джоґери. У моделей вільний крій, гумки на щиколотках та зав'язки на поясі, у них зручно займатися у залі та носити щодня.
- Самоскиди примітні тим, що мають блискавки на штанинах. Можна швидко зняти штани, не присідаючи. Вони популярні серед сноубордистів, шанувальників зимових походів. Моделі утеплюються синтепоном, вовною чи флісом.
Також серед спортивних варіацій є легінси, шорти для йоги. Легінси (або лосини) — довгі та облягають, тому в них тепліше, а шорти надають більшу свободу рухів.
Туристичні штани
Одяг для походів, полювання, риболовлі із міцних матеріалів, часто з водовідштовхувальною мембраною або утеплювачем. Такі захищають від вітру та комах. Виконані в забарвленні, на якому не помітні забруднення: чорні, сірі, хакі.
- Штани з підтяжками зручно носити взимку, коли холодно та дощить. Підтяжки надійно фіксуються на плечах, ці штани також захищають поперек.
- Трансформери 2 в 1 з прихованою блискавкою перетворюються на шорти, оскільки у них штанини відстібаються. Хороше рішення для походів у гори, де швидко змінюється погода: при вітрі комфортно у штанах, а при спеці оптимальні шорти.
- Моделі Soft-shell — найкращий туристичний одяг для альпінізму, довгих піших походів, адже цей матеріал легкий, має волого- та вітрозахисні властивості.
Які купити штани: поради щодо вибору
Купуючи штани, вивчають розмірну сітку та довжину, щоб вони точно підійшли під фігуру. Також важливо розуміти призначення одягу та стиль.
Визначити розмір при купівлі штанів
Стрічкою для вимірювання роблять виміри талії й стегон по точках, що виступають на сідницях. Ці два показники визначають розмір XXS, S, M, L, XL, XXL. На ярлику чи описі вказуються параметри — на них слід орієнтуватися.
Не зайвим буде виміряти довжину штанини, щоб не вибрати занадто коротку або довгу модель. Знаючи свої заміри простіше орієнтуватися у розмірних сітках таблиць виробників.
Варто враховувати низку нюансів:
- Спортивні моделі з поліаміду, поліестеру, нейлону тягнуться. В упаковці вони можуть здаватися замалими, на тілі приймуть потрібний фасон.
- Оверсайз (вільні міські) можна вибрати на розмір більше, якщо хочете, щоб вони сиділи ще вільніше.
- Туристичні не повинні надто облягати та бовтатися на фігурі. Зайва тканина забруднюється в поході та сковує рухи, а в тісних моделях некомфортно ходити на великі відстані. Закладайте місце під теплий шар на зимовий період.
Ціна штанів варіюється залежно від матеріалу. Туристичні Soft-shell дорожчі, оскільки міцніші та довговічніші. Синтетика — більш бюджетна опція. Натуральні тканини коштують дорожче, причому комфортніше в носінні.
Підібрати по довжині
Штани доходять до верхньої частини взуття — таке правило застосовується до міських моделей. Спортивні або для туризму можуть бути довшими або коротшими. Це залежить від виду взуття та особистих уподобань. Наприклад, вирушаючи в зимовий похід, на власний розсуд штани заправляють у трекінгові черевики або випускають так, щоб вони закрили ногу. А в літні походи найчастіше хочеться підкотити штанини, щоб не обмочити та не вимазати.
Для занять у залі оптимальна довжина підбирається під вид спорту та зріст. Для бігу на доріжці намагаються не одягати виріб із довгими штанинами, щоб не чіплятися за інвентар.
Визначитись зі стилем штанів
Бувають унісекс, чоловічі та жіночі, які відрізняються кроєм та посадкою. Також моделі відрізняються за стилем:
- Прямі: не звужені, вільні у всій довжині.
- Зі стрілками: з чіткими вертикальними лініями.
- Широкі: просторі та вільні, часто зі складками на талії.
- Кюлоти: широкі та укорочені, до середини ікри.
- Палаццо: розширюються від талії донизу, довгі.
- Джинси: міцні штани з деніму.
- Чиноси: легкі штани з бавовняної тканини, часто в нейтральних кольорах.
- Карго: міцні штани з кишенями.
- Джоггери: на гумці внизу та в поясі, часто з м'якої тканини.
- Легінси: штани, що облягають, схожі на лосини, часто використовуються для спорту.
- Спортивні: призначені для тренувань, часто із синтетичних тканин.
- Вельветові: м'які, часто використовуються взимку.
Штани купуються під різні цілі, відповідно в пріоритеті параметри, що відрізняються. Міські штани призначені для використання щодня. Туристичні моделі ідеальні для походів, тому що зроблені з урахуванням умов інтенсивного носіння. Спортивні комфортні для занять фітнесом, йогою, силовими видами спорту.