Навіть дитина може стати дизайнером, художником або мультиплікатором, якщо використовуватиме функціональний графічний планшет. Наявність власного екрана у гаджета — вагома перевага, яка розв’язує користувачеві руки. Завдяки монітору можна працювати далеко від стаціонарного комп’ютера або ноутбука, наприклад, у транспорті або просто неба.
Графічний монітор-планшет: сфера використання
Принадність графічного планшета з дисплеєм у тому, що він одночасно може бути засобом для розваг та робочим інструментом.
Дігітайзер підходить для вирішення п’яти завдань:
- Відточення навичок малювання. Дітям набагато цікавіше малювати на мультимедійному пристрої, а не папері.
- Створення логотипів для бізнесу. Інструментарій графічного планшета для малювання з екраном дозволяє експериментувати зі шрифтами, кольорами, анімаційними ефектами.
- Вебдизайн. Підмальовування та редагування інтерфейсів сайтів на планшеті займає менше часу, ніж та ж робота на комп’ютері.
- Роботи з документами. Гаджет може стати помічником бізнесмена чи офісного працівника. Він дозволяє миттєво вносити правки до документів, ставити цифровий підпис, записувати важливі дані до нотаток.
- Обробка фотографій. Ретушерам та фотографам подобається виконувати тонку роботу на графічному планшеті. Він надає більше можливостей для коригування дрібних деталей.
Як вибрати графічний планшет з екраном
Для роботи з графікою доцільно використовувати якісне обладнання. Його специфікації впливають на результати творчої діяльності. Що коректніше підібрана модель планшета, то легше і комфортніше створювати мультимедійний контент, і не тільки.
При виборі необхідно враховувати технічні характеристики екрана, а також особливості решти «начиння».
Розмір і роздільна здатність
З планшетами без екранів все просто: їхні розміри відповідають розмірам популярних форматів паперу. Пристрої із дисплеєм — без стандартизованих габаритів. Вони бувають компактними, середніми та великими. У найбільших моделей активна область може перевищувати 50 см завширшки й 30 см — заввишки.
Якщо доводиться багато працювати з дрібними деталями, доцільно купити графічний планшет з екраном великого розміру — з діагоналлю як у ноутбука (від 15 дюймів).
Роздільна здатність пристрою впливає на чіткість малюнків та тексту. Для аматорського планшета оптимальне значення до 2540 LPI, професійному гаджету потрібна щонайменше вдвічі більша роздільна здатність.
Чутливість і швидкодія
Планшет чутливий, якщо підтримує від 2048 рівнів тиску. Такого показника цілком достатньо аматору для реалізації творчого потенціалу. Досвідченому художнику доводиться уважно стежити за чіткістю та товщиною ліній. Досягти ідеального промальовування мініатюрних деталей дозволяє рівень чутливості 4096 або 8192.
Комфортна швидкість відгуку стартує від 150 пікселів в секунду. У бюджетному сегменті зустрічаються менш «швидкі» моделі.
Стилус і керування
Про зручність дигітайзера можна судити з електронного перу та особливостей управління. Найергономічніші — преміальні планшети з легким пасивним стилусом, що не потребує періодичної дозарядки. Вони підтримують технологію МультиТач та легко піддаються налаштуванню.
На другому місці — пристрої з пером, яке перезаряджається. Їхній плюс в адекватній вартості, а мінус — ризик розряджання у невідповідний момент.
Для керування в конструкції передбачені програмовані кнопки та сенсорні елементи. Вони знаходяться збоку, щоб користувач міг задавати робочі параметри однією рукою.
Автономність
Для роботи без прив’язки до інших пристроїв планшети оснащують власними елементами живлення. Що вища енергомісткість акумуляторів, то довше гаджети залишаються включеними. Заряджання здійснюється через USB-кабель від комп’ютера або БЖ.
Додаткові можливості
Крім основних характеристик, важливо оцінювати другорядні фішки. Зокрема:
- Ручне введення. Деякі моделі можна використовувати без стилуса. Вони реагують на дотик пальців.
- Актуальні драйвери. Планшети з застарілим ПЗ не заслуговують на увагу.
- Розширена комплектація. Вітається наявність підставки для стилуса, наконечників, гіда з експлуатації.
Плюси та мінуси графічних планшетів з дисплеєм
Привабливість планшетів з монітором криється у чотирьох складових:
- Незалежність. Зображення зображається прямо на екрані, а не виводиться на інший пристрій.
- Ефект малювання на папері. Відчуття такі ж, як при створенні малюнків за допомогою олівців та пензликів.
- Швидка реакція. Планшет миттєво відгукується на дії власника.
- Відсутність шнурів. Зайві дроти не прив’язують до робочого місця і не плутаються під руками.
Мінус гаджетів у високій вартості. Навіть за просту модель доводиться викласти велику суму.
Монітори-планшети від лідерів ринку доступні для замовлення на Moyo.ua. Для швидкого вибору діє система фільтрів. Також товари можна сортувати за різними параметрами та порівнювати один з одним. Спосіб оплати покупець може обрати самостійно. Можливий самовивіз з офлайн-магазинів, а також доставляння по всій Україні.