Бюджетні бездротові навушники: якісний звук за невеликі гроші
Недорогі моделі оснащені надійним Bluetooth. Він стабільно передає звук без перешкод. Розглянемо функціонал, завдяки яким дешеві навушники такі популярні.
Як вибрати бюджетні бездротові навушники
Щоб вдало підібрати бюджетні Блютуз навушники, розглядають моделі з гарною автономністю та орієнтуються на особисті вподобання.
Основні характеристики
Важливий частотний діапазон звуку. Чим він ширший, тим краще передаються нюанси, збагачуючи та деталізуючи звучання. Оптимальні від 20 Гц до 20 кГц. У цьому діапазоні весь спектр звуків, які ми чуємо:
- Низькі частоти до 250 Гц надають мелодії глибину і насиченість. У треках хіп-хоп акцент на баси.
- Середня частота (250 Гц - 4 кГц) дає змогу чітко чути мову і виразні деталі інструментальної музики.
- На частотах від 4 кГц до 20 кГц з розставлюванням високі ноти, створюючи реалістичне звучання. Під час перегляду відеоконтенту ми чітко вловлюємо діалоги й звукові ефекти. Внаслідок них посилюється занурення в зміст.
Чутливість визначає гучність навушників. Якщо девайс використовується для перегляду фільмів, чутливість 90-100 дБ забезпечує чіткий і насичений звук за середнього рівня гучності. Занадто висока спотворює звучання.
Опір впливає на те, скільки буде потрібно електроенергії «вухам» для роботи з джерелом звуку. Краще вибирати від 16 до 32 Ом. Тоді, при використанні комп'ютера або малопотужного телефону, девайс отримає посилений звук.
Максимальна потужність — та, яку навушники можуть витримати, перш ніж зіпсується звучання. При виборі дешевого гаджета краще орієнтуватися на значення до 10 мВт. Це ідеально для прослуховування мови або перегляду медіаконтенту в телефоні на середній гучності.
Типи навушників
TWS — бездротові. Силіконові амбушури щільно прилягають, через це зменшується сторонній шум. Змінні вкладки різних розмірів дають змогу підігнати пристрій під себе і підтримувати гігієну. Зв'язок через Bluetooth. Мікрофон для приймання дзвінків може використовувати технології штучного інтелекту, щоб голос звучав чистіше і виразніше.
Голосові команди дають змогу керувати відтворенням в основному меню і вбудованими асистентами — Google Assistant або Siri, не торкаючись до смартфона. Зручно, якщо потрібно прокласти маршрут або знайти подію. Така фіча економить час. Поставляються із зарядним кейсом, який поміщається в кишені або сумці. Залежно від моделі, автономності гаджета вистачає на 4-8 годин, а бокс додатково дає свободу від розетки на 12-24 години. Серед популярних моделей: Tecno Hipods H2, Philips TAT1215, Trust Nika.
Вкладки (затички) не проникають глибоко у вухо. Важать 6-20 грам, тому не обтяжують у носінні. Підходять для тих, хто вважає за краще чути навколишні звуки. Підтримка Bluetooth 5.0 дає навушникам стабільне підключення на відстані від 10 до 30 метрів у міських умовах. Більшість моделей сенсорні. Таке управління дає змогу легко вмикати музику, приймати дзвінки та налаштовувати гучність.
Швидка зарядка здійснюється через usb-c роз'єм. Цей порт також можна використовувати для передачі даних на високій швидкості, включно з відео високої роздільної здатності. Залежно від моделі, зарядний чохол забезпечує навушники автономною роботою на 12-18 годин. До таких моделей належать Philips TAT1138, Techno TWS-100, Trust Urban.
Вакуумні (In-Ear) компактні та ергономічні. Вставляються глибоко у вушний канал. Відсікають зовнішні шуми за допомогою амбушур із силікону. Таким чином відбувається глибоке занурення в музику. Багато моделей налаштовуються для акцентування низьких, середніх або високих частот. Завдяки надійній фіксації глибоко у вухах, вакуумний тип підходить для спорту. Мікрофон і управління за допомогою голосових помічників дає свободу рухів, що неоціненно в побуті та на відпочинку.
Додаткові функції
Функція швидкої зарядки живить гаджет у 2 рази швидше. Акумулятор поповнюється зарядом на 50-70% за 15 хвилин. Потім швидкість зарядки сповільнюється, що допомагає зберегти довговічність батареї. Особливо корисно в ситуації, коли потрібно терміново зарядити навушники перед виходом з дому або в дорозі.
Монорежим дає можливість використовувати один навушник для прослуховування музики. Другий може бути відключений або заряджатися в кейсі. Це зручно коли за кермом — вийде розмовляти та контролювати безпеку на дорозі. До плюсів такого режиму відносять економію енергії. Один навушник споживає менше заряду, що дає змогу довше користуватися пристроєм.
Захист від води й поту за стандартом IPX4 робить «вуха» придатними для тренувань і носіння в сиру погоду. Гаджет ґрунтовно захищений від бризок. Динаміки та зарядні порти огороджені ущільнювачами з силікону. Плати покриті наноплівкою. Вона відштовхує вологу і запобігає короткому замиканню. Корпус із вологостійкого пластику. Стійкість до води й поту подовжує термін служби навушників, оскільки вони рідше пошкоджуються.
Чому варто звернути увагу на бюджетні бездротові навушники
Гаджет підходить під будь-який спосіб життя. Вони мініатюрні, легкі, випромінюють добротний звук. Їх однаково комфортно носити на роботі та на пробіжці.
Прогрес технологій у бюджетному сегменті
- Шумозаглушення
Вбудовані мікрофони вловлюють зовнішні шуми. Вони обробляються, створюється протифаза, яка їх «стирає» перш ніж досягнуть слухового нерва. Активна версія знижує низькочастотні звуки: гул від літаків, метро, кондиціонерів. Моделі з гібридним шумозаглушенням оснащені мікрофонами, спрямованими всередину і назовні, що покращує ізоляцію від зовнішнього світу. - Bluetooth 5.0 і вище
Підтримує передачу даних на швидкості до 2 Мбіт/с. Від цього медіаконтент генерується плавніше, без затримок звукової доріжки. Використовується широкий діапазон частот, тому зменшуються перешкоди, особливо, коли навколо багато інших Bluetooth-пристроїв. Bluetooth 5.0 підтримує мультипоінт, можна передавати аудіо на два різні набори навушників одночасно. Або під'єднувати девайс одразу до двох пристроїв: смартфона та ноутбука, і перемикатися між ними. - Підтримка додатків для налаштування
На сайті виробника можна завантажити застосунок для навушників, який дає змогу вчасно оновлювати прошивку або персоналізувати налаштування. Наприклад, вмикати й вимикати режим прозорості, який адаптує пристрої до галасливої вулиці або тиші в офісі. Або налаштувати варіанти торкань для включення голосових команд.
Якість звуку: не поступається дорогим аналогам
Кодек aptX забезпечує високу якість звуку під час передавання через Bluetooth. Адаптивне стиснення зменшує аудіодані, не зачіпаючи важливі елементи звуку. Музика чітка і насичена, з виразним вокалом. Кодек відмінно синхронізує звукову та відео доріжки. Вони завжди ідеально збігаються, що важливо в іграх.
Динамічні драйвери у вигляді магнітних і мембранних систем. Створюють об'ємне звучання, зменшують спотворення і шуми. На середніх частотах з'являється більше деталей, що покращує розуміння слів у піснях або аудіокнигах. Динамічні драйвери працюють ефективніше навіть за низького рівня потужності, що допомагає насолоджуватися якісним звуком без частих підзарядок.
Розглянули недорогі бездротові навушники. На кожен день кращі відкриті з якісного пластику. Для спорту — вакуумні, з вологозахистом. У подорожі краще взяти закриті tws з тривалим часом роботи від батареї та хорошою ізоляцією від зовнішніх шумів.
Можна купити дешеві бездротові навушники в інтернет-магазині Moyo. Широкий асортимент дає змогу знайти стильну модель, а фільтри — вибрати потрібні характеристики.