Великі навушники – види, особливості та тонкощі вибору
Великі навушники (повнорозмірні) зберігають популярність серед тих, хто хоче отримати максимально детальне та глибоке звучання від улюблених композицій, фільмів чи відеоігор. Виграючи конкуренцію у накладних і вакуумних моделей, навушники з повнорозмірними чашками пропонують широкий набір додаткових функцій і зручність в експлуатації. У таких пристроях виробники реалізують весь спектр передових технологій, що робить їх оптимальним вибором під ті чи інші завдання. Варто вибирати навушники великого розміру, орієнтуючись на конкретні потреби та вимоги до функціонала. А також технологічності – це дозволить унеможливити незручності при подальшій експлуатації.
Якими бувають великі навушники
Як і будь-який інший вид персональної електроніки, призначеної для відтворення звуку, представлені в каталозі навушники великі – це цілий перелік моделей, що пропонують найрізноманітніший користувальницький досвід. Вони можуть відрізнятися один від одного за такими особливостями:
- Конструкція та формфактор – відкриті чи закриті; складне, регульоване або фіксоване оголів'я.
- Тип підключення до джерела сигналу – дротові та бездротові.
- Тип випромінювачів (динаміків, драйверів).
- Діапазон робочих частот.
- Додаткові функції.
Найчастіше ті, хто зважився купити великі навушники, орієнтуються на конструкцію чашок та тип підключення.
Відкриті навушники – простота та безпека
Повнорозмірні моделі відкритого типу скомпоновані таким чином, щоб динамік у чашці не був ізольований від решти простору. Через це в конструкції чашки передбачені різноманітні прорізи, отвори й навіть фазоінвертори для відведення надлишкового тиску.
Користувач у цьому випадку позбавлений неприємного ефекту повітряної подушки та не ізольований від звуків навколишнього середовища. Що підвищує рівень безпеки – улюблена музика не відвертає від того, що відбувається навколо під час прогулянки. Частоти у всьому діапазоні звучать природно та органічно.
Закриті навушники – стандарт звуку
У моделях закритого типу на перший план виходять звукоізоляція та шумозаглушення. Детальний та об'ємний звук при такій конструкції забезпечується якраз високим рівнем ізольованості вуха та динаміка у чашці, щоб сторонні спотворення не могли порушити сприйняття.
Найчастіше такі моделі обирають:
- Геймери – за просторове та багатоканальне звучання.
- Професійні музиканти – за чіткість та деталізацію.
- Звукорежисери – за можливість отримати доступ до референсного звуку доріжок при обробці.
Бездротові моделі – ніяких незручностей
Бездротові моделі – хіт останніх років. Їхня перевага обумовлена зручністю у повсякденних справах. Прогулянки містом, тренування, робота – ніякі дроти не зможуть відірвати від звичних занять. При цьому завжди зберігається можливість відповідати на дзвінки, прослуховувати повідомлення, доступне також дистанційне регулювання гучності. Щоправда, тут доведеться пам'ятати про автономність. Всі бездротові навушники потребують періодичної підзарядки.
Дротові моделі – точність та надійність
У прагненні до надійності без переплат можна задуматися про те, щоб купити великі навушники з проводовим підключенням. Такі пристрої частіше дешевші за бездротові аналоги, не дають спотворень радіосигналу або його затримки за бездротовим протоколом зв'язку. Зате решта функціонала на місці. Та й замислюватися над тим, коли вбудована батарея сяде і потрібно ставити девайс на зарядку, також не доведеться. Навіть питання зі свободою рухів давно вирішено виробниками, що комплектують навушники кабелем завдовжки 3, 5 і більше метрів.
Комбіновані моделі – універсальне рішення
Універсальний варіант головних моніторів на всі випадки життя, що поєднує переваги бездротових і дротових моделей. Для зручності можна підключати до джерела звуку через Bluetooth, Wi-Fi або радіоканал. Коли акумулятор розрядився або потрібна мінімальна затримка сигналу, підключається звичайний дріт (тут може бути передбачене кабельне підключення з роз'ємами 3,5 мм, 6,5 мм або USB різних версій). Такі навушники цінують ті, хто не звик залишатися без улюбленого звучання незалежно від обставин.
Як вибрати оптимальні великі навушники
Замислюючись над покупкою великих навушників, необхідно насамперед визначити, як саме пристрій буде використовуватися.
- Для вулиці: бездротові, з можливістю відповідати на дзвінки.
- Для спорту: ергономічні, з вологозахистом та мінімальною вагою.
- Для домашніх розваг: комбіновані з широким діапазоном частот.
- Для роботи: дротові або бездротові з мікрофоном.
- Для ігор: дротові або бездротові, з багатоканальним звуком, якісним мікрофоном та зручним оголів'ям.
Є також інші важливі критерії при виборі таких пристроїв.
Особливості конструкції
Конструкція навушників може відрізнятися не тільки дизайнерським, але і функціональним виконанням. Для подорожей вибирають моделі зі складним оголов'ям, оскільки вони зручні під час транспортування. А для домашнього використання – з фіксованим масивним оголов'ям та демпфером, що забезпечує комфорт при тривалому використанні. Також варто звернути увагу на вагу моделі. Особливо якщо її планується використовувати щодня протягом декількох годин. Є й ті, кому має значення форма чашки: квадратна, овальна, кругла, поворотна.
Драйвери та їх характеристики
Драйвери (випромінювачі) – вбудовані в чашки навушників динаміки, від яких залежить якість звуку, що відтворюється. Вони відрізняються за частотою (прості 40-20000 Гц, просунуті 20-25000 Гц, професійні 4-40000 Гц). Або за діаметром (від 20 до 50 і більше міліметрів). Також драйвери поділяють на види:
- Електромагнітні динамічні.
- Електромагнітні арматурні.
- Гібридні (з одночасною роботою різних типів драйверів).
- Планарні (магніто-планарні чи магнітостатичні).
Додатковий функціонал
Залежно від бренду та класу пристрою, для користувача передбачено набір додаткових функцій. І якщо вбудований мікрофон нікого не здивує, а підсвічування несе лише естетичну цінність, є такі можливості, які будуть корисними щодня. Це може бути NFC — для як найшвидшого та зручного сполучення навушників із носієм. Вбудований плеєр, він дозволяє не брати із собою смартфон на пробіжку, завантажуючи музику прямо у навушники. Сенсорні елементи керування та інше.
Вибір великих навушників дозволяє кожному користувачеві підібрати для себе оптимальну модель за ціною, форматом, дизайном, можливостями та функціоналом. Правильне розташування пріоритетів, точне визначення потреб і вимог до звуку допоможуть вибрати потрібний пристрій.