Секрет привабливості та особливості вибору чорних бездротових навушників
Чорні навушники універсальні. На них непомітні подряпини та потертості, зате видно забруднення. Що стосується естетики, бездротові моделі мають гарний вигляд у вухах та на голові, вдало вписуються у будь-який стиль одягу.
Основні характеристики навушників бездротових чорних
Якість роботи та комфорт експлуатації — вирішальні фактори при виборі навушників без проводів. Оцінити ергономіку та функціональність дозволяють технічні характеристики. Необов’язково бути просунутим фахівцем у галузі аудіотехніки, щоб зорієнтуватися у важливих параметрах. Їх багато, але основних — лише 5.
Конфігурація та особливості підключення
Розташування елементів керування, формфактор та габарити — це конфігурація. Виділяють 4 різновиди:
- Вкладки або «таблетки» — круглі мініатюрні пристрої, які встановлюються у вушну раковину поверхнево, без проникнення у вушний канал;
- вакуумні — ставляться глибше, ніж вкладки, тому також називаються «затичками»;
- накладні — моделі компактного та середнього розміру, що частково покривають вухо зовні;
- повнорозмірні — з великими амбушурами, які охоплюють всю поверхню вуха.
Варіанти бездротового підключення:
- Bluetooth. Передбачено загальний бездротовий модуль одразу для двох навушників. Відмітна фішка — наявність короткого з’єднувального дроту.
- TWS. Повністю бездротова конструкція. «Вуха» сполучаються по Bluetooth не тільки зі сторонньою технікою, а й одне з одним.
- Радіосигнал. Підключаються через вбудований радіоприймач з великим радіусом дії.
Деякі обладнані NFC для синхронізації по Bluetooth в один дотик.
Шумозаглушення
Доступні два варіанти шумоподавлення в навушниках:
- Пасивне. Суто механічне (без участі електроніки) відсіювання зовнішніх шумів. Забезпечується за допомогою закритого корпусу, щільно прилепистих амбушурів.
- Активне (ANC). Нейтралізація сторонніх звуків здійснюється за допомогою програмних засобів та додаткового обладнання — мікрофонів з підтримкою роботи в протифазі.
Якість звучання
Звукові характеристики навушників треба оцінювати комплексно. На якість аудіо впливають три фактори:
- Діапазон частот. Що він ширший, то краще передаються баси та високі звуки. Дивлячись на можливості людського слуху, охоплення від 20 до 20 000 Гц — оптимальне.
- Чутливість. Комфортний максимум — до 130 Дб. Для тих, хто рідко відкручує динаміки до краю, вистачає 100 дБ.
- Опір. Слід підбирати з огляду на характеристики пристрою, який використовуватиметься в парі з навушниками. Для смартфона, планшета, ноутбука 32 Ом цілком достатньо. Для ПК або просунутого плеєра — понад 40-50 Ом. Під студійне обладнання краще взяти високоомну «пару» — від 100 Ом.
Функціональність
У списку корисних додаткових функцій:
- Приймання та відхилення вхідних дзвінків;
- керування жестами — для перемикання мелодій, паузи, зміни параметрів шумоподавлення;
- режим прозорості для відстеження того, що відбувається навколо;
- Андроїд або Епл сумісність для покращення взаємодії з налаштуваннями;
- підвищення якості стиснутих аудіофайлів;
- автоматичне вимкнення у разі тривалого «простою»;
- бездротова зарядка та зарядка через кейс;
- голосове керування та розумне калібрування посадки.
Автономність
Що довше навушники працюють без підзарядки, то більше з них можна «вичавити». Покращена автономність у великих накладних та повнорозмірних моделей, їх габарити дають простір для акумулятора підвищеної місткості.
Маленькі вакуумні та вкладки демонструють середній час роботи без підзарядки — до 10 годин. Зарядний кейс, який входить до базової комплектації та з власною батареєю, дозволяє збільшити цей показник у 3-4 рази.
Як вибрати чорні бездротові навушники
Головне — цілі експлуатації. Навушники на щодень відрізняються від моделей для спорту або комп’ютерних ігор. Варто враховувати умови носіння, за деяких обставин неможливо обійтися без додаткового пило та вологозахисту, а також декоративного підсвічування.
Визначення бюджету та потреб
За обмеженого бюджету можна розраховувати на непогану якість та базові функції. Якщо потрібні технології понад стандартні, доведеться підшукати модель в середньому або топовому ціновому сегменті.
- Недорогі моделі придатні для прослуховування музики на телефоні або перегляду фільмів без звукових спецефектів.
- Середні «вуха» з гарним аудіо та розширеними налаштуваннями — для геймерів, офісних працівників, затятих мандрівників.
- Дорогі стерео навушники з топовим звуком, потужним шумоподавленням і вдосконаленим керуванням — для стримерів, музикантів, контент мейкерів.
Порівняння моделей
Навушники, які сподобалися, доцільно порівнювати за характеристиками та дизайном, щоб підібрати найкращий варіант. Порівнюють такі особливості:
- Матеріали корпусу та амбушур. Пластик легший і тактильно приємніший, метал міцніший і довговічніший. Шкірзам доступніший, а натуральна шкіра ефектніша і довше зберігає статечність. Тканина дихає, але вбирає запахи та швидко брудниться, силікон легко очищається від забруднень.
- Акустичне оформлення. З закритим — звук чіткіший і потужніший, з відкритим — природніший.
- Мікрофон. Вбудований не схильний до механічних пошкоджень, зовнішній легко регулюється.
- Керування. Механічне надійне та стабільне, сенсорне — зручне та сучасне.
Можна купити чорні бездротові навушники в інтернет-магазині Moyo.ua. Процес оформлення замовлення простий та інтуїтивний, як і інтерфейс сайту. Для всіх покупців — регулярні акції та розпродажі, а для авторизованих ще й кешбек.