Навушники бездротові маленькі: ідеальне поєднання технологій для будь-якого способу життя
Міні навушники бездротові ергономічні та різноманітні. Корпус легкий, міцний, тому вони надійні та довговічні.
Геймерські оснащені драйверами з об'ємним звуком. Спортивні надійно сидять у вухах і захищені від вологи. Для дітей — з м'якою зовнішньою оболонкою і захистом слуху від критичної гучності. Розберемося з параметрами, які впливають на функціонал і комфорт.
Як вибрати маленькі бездротові навушники
Враховують інтенсивність звуку та надійність з'єднання.
Конструкція
TWS (True Wireless Stereo) навушники з міцного пластику. Легкі, в них комфортно кілька годин, якщо вдало підібрані амбушури.
Преміум моделі з алюмінію, стійкі до ударів і падінь. Видають збалансований і чистий звук, без вібрацій. Амбушури зі спіненого вуглецю. Піна з ефектом пам'яті відмінно прилягає і блокує зовнішній шум.
Вакуумні виготовляють із різного пластику: поліуретан — для гнучкості, поліамід — для міцності. Амбушури з м'якого силікону, що важливо для вакуумних моделей. Вони відсікають зовнішні шуми.
Вкладки з поліпропілену. У них гладка поверхня і хороша акустика. Матеріал не викликає алергії, підходить для чутливої шкіри. Тканинні насадки відмінно вентилюють. Шкіряні та замшеві амбушури характерні для преміумкласу. Створюють дорогий і елегантний образ, але вимагають регулярного догляду.
Якість звуку: гайд з вибору ідеальних характеристик
Оцінюють частотний діапазон. Для глибоких і насичених басів важливо, щоб навушники могли відтворювати низькі частоти в межах 20-250 Гц. Тоді генерується об'ємний і динамічний звук.
Середні частоти проявляються в діапазоні 250 Гц-5 кГц. Добре проявляються під час прослуховування попмузики, року та класики. На високій частоті від 5 кГц до 20 кГц вокал ясний і дзвінкий, особливо в акустичних треках. Щоб отримати збалансоване звучання, варто підбирати навушники з діапазоном частот від 20 Гц до 20 кГц.
Також важлива чутливість «вух». Адже смартфон малопотужний. Якщо з нього слухати музику, 95 дБ достатньо, щоб забезпечити комфортний рівень гучності. Під час перегляду телевізора в галасливій кімнаті, бажано обирати навушники від 100 дБ, щоб перекривати гул і не втрачати чіткість мови.
Імпеданс (опір) у навушниках краще низький — від 16 до 32 Ом. Такі девайси добре підходять для прослуховування через аудіороз'єми комп'ютера. Але чутливі до перевантажень і шумів, якщо потужне джерело звуку. Для аудіо студій з професійним обладнанням опір має бути від 64 Ом і більше, щоб справлятися з потужністю. Тоді буде чистий звук.
Кодеки SBC (Subband Codec) — це справжній трудяга в галузі бездротового звуку. Він підтримується всіма пристроями з Bluetooth, включно зі смартфонами й телевізорами. Підходить для прослуховування музики, спілкування, перегляду відео. До того ж SBC витрачає мало енергії, що допомагає зберегти заряд батареї.
- Кодек AAC для iOS стискає аудіофайли ефективніше, при цьому зберігає більше деталей і нюансів звуку. Тому передає музику більш насиченою, вона приємна для прослуховування. Файли займають менше місця, а це важливо для маленьких навушників, де кожен біт даних може впливати на якість звучання.
- aptX для Android використовує кращі, ніж SBC, алгоритми стиснення. Аудіо зберігає деталі на всіх частотних діапазонах — від басів до високих нот. Має нижчу затримку. Це цінно під час перегляду фільмів або під час ігор. Звук синхронізується із зображенням без ефекту відставання за швидкістю.
Час автономної роботи
Місткість акумулятора бюджетних девайсів 30-50 мАг, що дає автономність на 4-6 годин. Зарядний кейс об'ємом від 300 до 500 мАг додає їм ще до 18 годин безперервної роботи. Чого цілком достатньо, щоб залишатися на зв'язку в робочий час.
Преміальні навушники оснащені батареєю на 50-80 мАг. Обходяться без підзарядки до 10 годин. Кейс із запасом енергії від 500 до 800 мАг подовжує цей час до 30-40 годин. Це хороший резерв, наприклад, під час тривалих перельотів.
Додаткові функції
Пасивне шумозаглушення працює внаслідок дизайну навушників. Щільно посаджені амбушури блокують зовнішній шум, закриваючи вуха. Вони приглушують чутну метушню в офісі або розмови в автобусі. Однак не справляються з гулом у метро або літаку. Активне шумозаглушення (ANC) працює по-іншому. Навушники «слухають» звуки навколо за допомогою вбудованих мікрофонів. Потім створюють звукові хвилі, які протилежні цим шумам. У результаті гул зникає. ANC відмінно справляється з фоновим гомоном, робить музику і розмови чистішими, але швидше розряджає батарею.
Голосовий асистент дає змогу керувати девайсом на ходу, не дістаючи смартфон. Вбудовані мікрофони розрізняють команди навіть у шумному середовищі. Зазвичай для активації потрібно або натиснути на певну кнопку на навушниках, або сказати команду. Наприклад, «Привіт, Siri» для пристроїв Apple або «Окей, Google» для гаджетів на системі Android. Можна попросити асистента увімкнути або зупинити музику, перемкнути трек або змінити гучність. Він допоможе прокласти маршрут, що зручно під час прогулянок або їзди на велосипеді. Через асистент налаштовуються користувацькі команди, як варіант, здійснювати дзвінки в певний час.
Підсвічування допомагає користувачеві легко знаходити навушники в темряві або в сумці, що зручно. А також візуально показує рівень заряду батареї, режим підключення або активацію шумоізоляції. У деяких моделях підсвічування може синхронізуватися з музикою, створюючи динамічний ефект.
Вологозахист застосовується для обробки внутрішньої електроніки, включно з платами й мікросхемами. Створює водовідштовхувальну плівку, яка захищає механізми від корозії. Герметичні силіконові ущільнювачі та гумові прокладки використовуються навколо кнопок, мікрофонів і зарядних роз'ємів.
Індекси IP позначають рівень захисту пристрою від твердих частинок і рідини:
- IPX2 позначає захист від вологи при нахилі пристрою на кут до 15 градусів, наприклад, під час дрібного дощу.
- IPX4 справляється з бризками, але не допоможе під час занурення у воду.
- IPX5 захищає від сильного дощу.
- IPX7: з таким захистом девайса можна плавати на глибину до 1 метра на 30 хвилин.
Сумісність
Означає наскільки швидко блютуз навушники маленькі будуть коннектитися з іншими пристроями на всіх операційних системах. Для роботи з iPhone та іншими пристроями Apple, гаджет має підтримувати Siri, швидку синхронізацію і повну інтеграцію в екосистему. Для користувачів Android важливо, щоб навушники підтримували Google Assistant, швидке підключення через Bluetooth і без проблем під'єднувалися до інших пристроїв на базі Android. Потрібно переконатися, що версія Bluetooth на навушниках збігається або вища, ніж версія на пристрої, з якого береться контент.
Розглянули ключовий функціонал бездротових маленьких навушників. Для прослуховування музики з басами та перегляду відео, вибирають моделі з хорошою автономністю і стійким Bluetooth з'єднанням. Займатися спортом воліють у легких і вологозахисних навушниках. Для роботи або подорожей звертають увагу на пристрої з активним шумозаглушенням і підтримкою голосових асистентів.
Купити маленькі блютуз навушники вигідно в інтернет-магазині Moyo. Завдяки акційним пропозиціям та офіційній гарантії від виробника, можна придбати преміальні моделі за вигідною ціною.