Переваги та особливості експлуатації дротових накладних навушників
Накладні навушники буквально «накладаються» поверх вуха. Вони габаритні у порівнянні з вкладками та внутрішньоканальними. Тримаються на голові завдяки оголов’ю, що регулюється. Воно поєднує «чашки», з комфортною адаптивною посадкою. Тип акустичного оформлення визначається за звучанням та зовнішнім виглядом. Відкриті моделі звучать природно, на корпусі передбачені отвори звукопровідні. Закриті краще ізолюють, оскільки зовні герметичні, відповідно, відсікають зовнішні шуми.
Технічні особливості навушників накладних дротових
У продажу представлені накладні моделі для різних цілей. Можна підібрати оптимальний варіант для розваг та для роботи. Гідна якість та збалансовані характеристики у розробок багатьох популярних брендів. Через чутливість та оптимальний опір добре звучать розробки Соні, Кос, Панасонік, Філіпс.
Габарити
За розміром чашок виділяють три різновиди:
- Компактні, які частково покривають вушну раковину;
- середні — лягають практично по контуру вуха;
- великі — щільно прилягають до голови амбушурами та повністю закривають вухо.
Вага варіюється залежно від матеріалів виготовлення. Пристрої з металевою арматурою важчі, а навушники з пластиковими елементами — легші.
Дужка розсувна, щоб можна було підігнати під розмір голови та уникнути надмірного тиску на череп. Самі «вуха» фіксовані або з поворотною конструкцією.
Мікрофон
Накладні навушники без мікрофона заточені лише під відтворення звуку. Відповідно, спектр завдань обмежений. Вони транслюють музику, забезпечують звуковий супровід візуального контенту, але для комунікації не підходять.
Моделі, які мають свій власний мікрофон, часто називають гарнітурами.
Спосіб кріплення мікрофона може відрізнятися:
- Вбудований в одну із чашок. Характеризується захищеністю: пошкодити його під час використання неможливо. За відсутності шумоподавлення, крім голосу користувача, ловить сторонні звуки.
- На дроті — вбудований у пульт управління. Найчастіше зустрічається у недорогих пристроїв. Для «чистішої» передачі звуку потрібно, щоб він розташовувався якомога ближче до рота. Деякі навушники оснащені прищіпкою для закріплення мікрофона у зручному положенні.
- Зовнішній — знаходиться поруч із чашкою. Може бути фіксованим чи рухомим.
Керування
Для зміни налаштувань звуку, а також керування відтворенням використовуються механічні перемикачі. Вони представлені у форматі окремого пульта керування або впроваджені у корпус.
Незалежно від особливостей конструкції, у накладних навушниках дротового типу передбачені деякі елементи:
- Тумблер або коліщатко для зміни гучності;
- кнопка паузи, відповіді на дзвінок, відхилення вхідних дзвінків;
- клавіші для перемикання музичних композицій.
Звукоізоляція та баси
Якщо навушники ефективно захищають від зовнішніх шумів, то передбачено шумозаглушення. З одного боку, завдяки такій особливості, забезпечується повне занурення, з іншого — відсутність зв’язку зі світом може позначитися на безпеці користувача.
Шумозаглушення ділиться на два види:
- Пасивне — передбачає наявність фізичних «перешкод» у вигляді герметичного корпусу, ущільнених амбушурів;
- активне — реалізоване за допомогою мікрофонів, які спочатку зчитують навколишній звук, а потім видають ідентичну звукову хвилю в протифазі.
Потужні баси для любителів важкої музики та ігор зі звуковими спецефектами досягаються завдяки розширеному частотному діапазону та механізмам посилення.
Як купити накладні дротові навушники гарної якості: особливості вибору
Асортимент різноманітний. Щоб зорієнтуватися, спочатку необхідно визначити, для чого саме потрібні навушники. Від сфери експлуатації залежать вимоги до функціональних можливостей та параметрів звуку.
Визначення потреб
Особливості вибору з огляду на потреби користувача детально розібрані в таблиці:
Для кого? | Тип навушників та аргументи «за» |
Дитина | Дитячі
|
Працівник Call-центру | Дорослі, із зовнішнім мікрофоном
|
Геймер | Ігрові з гарнітурою
|
Працівник офісу Open Space | Великі з шумозаглушенням
|
Спортсмен | Компактні або середні з легкого матеріалу
|
Характеристики
Перше, на що варто звернути увагу, — сумісність. Переважно накладні дротові моделі універсальні та їх можна використовувати у тандемі з різними пристроями: смартфонами, ноутбуками, планшетами, плеєрами, стаціонарними комп’ютерами.
На сумісність також впливає інтерфейс підключення. Стандарт — штекер mini-Jack. Зрідка зустрічаються навушники з USB Type-C. Зате на ринку є багато різноманітних адаптерів — для розширення можливостей з’єднання.
Оскільки робочий радіус «вух» дротового типу обмежений, значення має довжина шнура:
- 1,1-1,2 метра — достатньо для повсякденного носіння;
- 2-2,4 метра — для максимальної свободи дій при підключенні до телевізора або системного блоку.
Ціни
Прості навушники з пластиковим оголов’ям представлені в бюджетному ціновому сегменті. Вони обладнані штекером під порт 3,5 мм та призначені для невибагливих користувачів.
Адаптивні моделі, посадка яких калібрується під індивідуальні анатомічні особливості, а звукові налаштування підлаштовуються під будь-які жанри музики, належать до топової категорії цін.
Середній сегмент представляють надійні та довговічні «вуха» зі зносостійким проводом, ергономічною конструкцією та чутливістю у безпечних для слуху рамках.
Продаються дротові накладні навушники в інтернет-магазині Moyo.ua. Вибирати зручно, оскільки передбачено зручну систему фільтрів. А на додаток до неї — сортування та функція порівняння. Оплата можлива при отриманні. Відстежувати онлайн-замовлення зручно на сайті.