Авторизуйтесь, щоб отримувати персональні пропозиції.
AMD
Компанія AMD: еволюція від стартапу до лідера у виробництві напівпровідникових компонентів
Провідна американська компанія AMD спеціалізується на виробництві мікропроцесорів, графічних процесорів та інших напівпровідникових компонентів. Вони використовуються в електронних пристроях. Продукція якісна, продуктивна, енергоефективна та за прийнятною ціною. Компанія пропонує її в широкому асортименті. Споживачі можуть вибирати між бюджетними варіантами та потужними системами для професіоналів.
Виробник інвестує в дослідження і розробки. Це дає йому змогу випускати інноваційні продукти та зберігати конкурентоспроможність на ринку.
Історія компанії АМД
Компанія AMD створена 1969 року в Саннівейл Каліфорнії в США. Її засновники — колишні співробітники компанії Fairchild Semiconductor. Очолив стартап Джеррі Сандерс. Він став першим генеральним директором організації. За задумом засновників, вона має стати альтернативним виробником напівпровідникових компонентів, здатним конкурувати з великими корпораціями індустрії.
У перші роки роботи АМД займалася випуском копій мікросхем, які вже існують на ринку. До 1970 року випустила продукт власної розробки – двійковий/шістнадцятковий логічний лічильник Am2501. З цього часу компанія стала займатися вдосконаленням архітектур процесорів, що заклало основу для майбутніх досягнень.
У 1975 році з'явився мікропроцесор AM9080 – аналог моделі Intel 8080. Поява його в продажу закріпила позиції організації на ринку.
З 1982 року Advanced Micro Devices почав співпрацювати з гігантом Intel на правах ліцензійної угоди. Компанія розпочала виробництво клонів процесорів Intel x86. Цей крок дозволив їй стати другим після Intel за величиною виробником компонентів для ПК.
Паралельно з випуском аналогової продукції компанія розвивала свої власні рішення. У 1986 році вона їх внесла в процесор AM286, зібраний за аналогією з Intel 80286. Попри деякі труднощі з ліцензуванням, AMD вдалося зміцнитися на ринку мікропроцесорів. У 1991 році вона випустила власний продукт AM386, заснований на архітектурі x86.
У 1990-х роках Advanced Micro Devices відмовилася від ліцензійних договорів з Intel. Стратегічно важливий для історії бренду крок дозволив компанії зосередитися на інноваційних рішеннях і вивести на ринок свої власні процесори. У 1996 році компанія придбала приватну напівпровідникову контору NexGen, яка виробляла продукцію на архітектурі x86. Її ресурси дозволили використовувати більш просунуті технології.
У 1999 році AMD представила громадськості процесор Athlon. Він став першим у світі споживчим продуктом з тактовою частотою 1 ГГц, завдяки якому на ринку подивилися на Advanced Micro Devices як на серйозного конкурента Intel. В Athlon виробник поєднував високу продуктивність і низьку вартість. Таких характеристик не було в жодному аналогу.
2000-ті роки стали для AMD періодом досягнень і викликів:
- Випуск AMD Opteron для серверів і робочих станцій — першого 64-бітного процесора, сумісного з архітектурою x86.
- Випуск AMD Athlon для масового ринку — зміцнення позицій у сегменті серверів і продуктивних комп'ютерів.
- Купівля провідного виробника графічних процесорів ATI Technologies дала змогу компанії вийти на ринок графіки та відеокарт.
- Створення підрозділу AMD Radeon, який незабаром став одним із лідерів ринку GPU, що конкурує з NVIDIA.
Попри успіхи, наприкінці 2000-х років Advanced Micro Devices зіткнулася із серйозними труднощами. Компанія програвала в технологічних перегонах з Intel. Процесори конкурента мали підвищену продуктивність і енергоефективність. Зменшення продажів призвело до погіршення фінансового становища компанії. Щоб опинитися на плаву, потрібно було терміново переглядати стратегію розвитку.
Після зміни керівництва у 2019 році організація зосередилася на розробці нової архітектури процесорів, яка могла б скласти конкуренцію Intel. Цей період ознаменувався випуском продуктів серії Ryzen у 2017 році. Вони створені на основі нової архітектури Zen, розробка якої зайняла кілька років. Завдяки цій продукції AMD вдалося повернути собі значну частку ринку. Вона дала змогу конкурувати з процесорами Intel за продуктивністю і за ціною. Успіх Ryzen справив величезний вплив на індустрію, особливо в сегменті ПК для геймерів і професіоналів.
У цей же період компанія почала випускати серверні процесори EPYC. В їхній основі та ж архітектура Zen. Модель стала популярною на ринку серверів і дата-центрів.
Протягом 2020-х років AMD продовжує активно розвивати свої процесорні та графічні технології. У 2020 році компанія випустила процесори Ryzen 5000, засновані на архітектурі Zen 3, які ще більше зміцнили позиції AMD на ринку. У сфері графіки компанія також не відстає, випускаючи відеокарти серії Radeon RX. Вони успішно конкурують із продуктами NVIDIA.
Сьогодні АМД продовжує впроваджувати передові технології та інновації. Важливим напрямком для компанії стала розробка рішень для дата-центрів, ігрових консолей і хмарних обчислень.
Асортимент продукції AMD
Продукція АМД використовується під час комплектації комп'ютерів, ігрових консолей, серверів, мобільних пристроїв, систем віртуальної та доповненої реальності, хмарних серверів, дата-центрів і телекомунікаційних пристроїв. Для роботи техніки потрібно окрім складників подбати про купівлю комп'ютерної миші та інших аксесуарів.
Серед основних компонентів, пропонованих компанією:
- Процесори – продуктивні моделі для ПК і ноутбуків. Розраховані для багатозадачності та ігрових можливостей;
- системи охолодження – забезпечують стабільну роботу процесорів і графічних карт під високим навантаженням;
- материнські плати – функціональні, з підтримкою останніх технологій, призначені для складання комп'ютерів;
- модулі пам'яті – забезпечують високу швидкість обробки даних і стабільну роботу системи, покращують загальну продуктивність і скорочують час відгуку під час виконання ресурсомістких завдань;
- відеокарти – забезпечують швидку обробку зображень і якісну графіку.
Бренд AMD популярний серед звичайних користувачів і професіоналів. Продукція вирішує широкий спектр завдань – від ігор до інтенсивних обчислень і роботи з графікою. Для повноцінної функціональності, її купують разом з комп'ютерною гарнітурою та іншими аксесуарами.
Продукція АМД в інтернет-магазині
В інтернет-магазині MOYO в асортименті аксесуари, техніка різного дизайну і комплектації. Визначаючись із вибором, слід дізнатися, чий бренд і країна-виробник. Викликають довіру варіанти продукції, випущеної AMD. Разом з нею на сайті можете купити клавіатуру, килимок для мишки, мікрофони, вебкамеру, комп'ютерну акустику і навіть ігрові крісла.
У каталозі рішення бюджетного і преміум класів. Зручний фільтр опції пошуку допоможе швидко знайти потрібну категорію товарів і порівняти характеристики. З сайту можна здійснити оплату та оформлення доставлення за зручною адресою.
Успел купить в первых партиях, устанавливал на материнскую плату Asus TUF GAMING X870-PLUS WIFI с охлаждением Asus TUF Gaming LC II 240 ARGB и видеокартой ASUS Radeon RX 7800 XT TUF Gaming OC Edition. После первых тестов очень доволен. Стресс тест cpu-z на протяжении 10 минут показал максимвльную температру 80°C. В Starfield в Full HD на максимальных настройках с генерацией кадров стабильно 144 fps (частота монитора) без фризов, на прошлом процессоре Ryzen 7 5800X с этой же видеокартой на чуть более низких настройках было 90 - 100 fps с периодическими фризами из за упора в процессор. В остальных играх так же значительный прирост производительности.