Встановлення кондиціонера в спальні чи дитячій кімнаті — питання суперечливе. З одного боку, девайс нормалізує мікроклімат, а з іншого — працює голосно і заважає відпочивати. Добре, що існують моделі з підтриманням тихого нічного режиму та гарною шумоізоляцією корпусу. Приглушені звуки, які вони видають під час роботи, не викликають дискомфорту.
Тихий кондиціонер: у чому полягають особливості режиму
Під безшумними кондиціонерами виробники мають на увазі пристрої, для яких характерні такі особливості:
- Підтримка режиму Сон або Sleep.
- Компресор інверторного типу захищений від передчасного зношування завдяки поступовій роботі.
- Енергоощадна комплектація.
- Автоматичне перемикання потужності компресора за умови зміни температури навколишнього середовища.
- Підтримка декількох варіантів інтенсивності охолодження.
Одні пристрої мають лише кілька перелічених «фішок», інші — всі відразу. У нічному режимі кондиціонери ледве шумлять, оскільки вентилятори працюють на низьких обертах. Лопаті крильчатки обертаються повільніше і не продукують зайвих звуків.
Sleep режим передбачає обов’язкове попереднє налаштування. Користувач визначає тривалість сну та підбирає оптимальну температуру. Також доступна можливість калібрування напрямку потоку повітря. Вона дозволяє захиститися від переохолодження уві сні.
Як підібрати безшумний кондиціонер?
Кліматичний прилад не зможе спровокувати головний біль, якщо до його вибору підходити грамотно. Краще починати із простого. Перший крок — визначення бюджету. Заздалегідь задані цінові рамки суттєво скорочують коло пошуку. Замість кількох сотень моделей доводиться оцінювати кілька десятків або й менше.
Наступний етап — вибір виробників, які заслуговують на довіру. Відразу зупинитися на єдиному бренді складно, тому доцільно одночасно розглядати розробки кількох компаній, наприклад: Cooper & Hunter, LG, Toshiba.
Далі — аналіз таких технічних характеристик, як:
- Робоча площа. Краще вибирати з невеликим запасом, щоб кондиціонер навіть у режимі мінімального навантаження ефективно охолоджував повітря. Наприклад, до кімнати 15 квадратних метрів варто купити тихий кондиціонер, розрахований на 20 квадратних метрів.
- Режими. Наявність нічного режиму навіть не обговорюється, якщо у пріоритеті безшумність. Також знадобиться режим обігріву, щоб девайс можна було використовувати в різні пори року. Іонізація, вентиляція та фільтрація повітря — корисні опції для приладів, призначених для експлуатації в приміщеннях, що погано провітрюються.
- Різновид компресора. За звичайний доводиться менше платити, але через принцип роботи (on/off) він не може бути тихим. Інверторний компресор робить кондиціонер дорожчим, але шумить менше та довше зберігає працездатність.
- Мінімальний рівень шуму. Оптимальні шумові характеристики тихого кліматичного приладу відповідають показникам 17-26 Дб.
- Особливості керування. Налаштування за допомогою пульта — найпростіший і поширений варіант. Також можливий дистанційний контроль через смартфон, якщо кондиціонер обладнаний модулем Вай-Фай.
- Потужність охолодження. Вона впливає на швидкість роботи приладу та витрати електрики. Прилади з потужністю в межах 3,5 кВт — швидкі та вигідні.
Плюси й мінуси моделей з низьким рівнем шуму
Головна перевага кондиціонерів з невисоким рівнем шуму — широкі можливості експлуатації. Їх можна використовувати:
- Неподалік спального місця дитини. Шум компресора тихий та одноманітний, до нього можна швидко звикнути. Він не здатний налякати чи розбудити серед ночі.
- Поряд із робочим місцем. Гучні та різкі звуки відсутні, можна спокійно займатися своїми справами. Ніщо не заважає зосередитись.
- У ігровій зоні. Для геймера найголовніше — чути фонові звуки та мати можливість спілкуватися з командою. Гучний кондиціонер може перешкодити, а тихий — навряд.
- У вітальні чи кімнаті відпочинку. Поруч із малошумною спліт-системою можна балакати, дивитися кіно або читати книги на своє задоволення.
Також серед переваг:
- Привабливий зовнішній вигляд. Виробники приділяють багато уваги «начинці» та дизайну. Він мінімалістичний, без зайвих деталей. На фронтальній поверхні корпусу — лише невеликий екран або індикація та логотип виробника.
- Велика кількість функцій. Робочі параметри можна підігнати під вимоги примхливого користувача.
- Довговічність. Під час збирання тихих кондиціонерів на заводах використовують сертифіковані запчастини та надійні матеріали.
Серед нечисленних мінусів — дорожнеча. За тишу доводиться платити.
Безшумний кондиціонер купити в MOYO: переваги купівлі
В інтернет-магазині Moyo.ua є великий вибір тихої побутової техніки для стабілізування мікроклімату. Знайти оптимальний варіант допомагають фільтри. Вони відсіюють моделі з невідповідними характеристиками. Всі товари з каталогу оригінальні, з офіційною гарантією, якісними запчастинами та повною комплектацією. Щоб не гаяти часу на пошуки майстра-монтажника, можна замовити послугу «Інсталяція кондиціонера» прямо на сайті.