Коли приходять перші морози, в будинку обов’язково з’являється опалювальна техніка. Якщо вона компактна і з мінімалістичним дизайном, інтер’єр тільки виграє. Електричні конвектори настінного типу мають привабливіший вигляд, ніж багато інших різновидів обігрівачів. Тепло від таких приладів швидко поширюється завдяки відсутності проміжного теплоносія. ТЕН відразу гріє повітря, а не витрачає енергію на попереднє нагрівання олії чи води у спеціальній колбі.
Переваги й можливості настінних конвекторів
На стіні конвектор знаходиться у повній безпеці. Кріплення легко витримують його вагу, тому ризик падіння — мінімальний. Випадково зачепити чи впустити прилад майже неможливо. Провід не плутається під ногами та не створює аварійні ситуації. Це великий плюс, тому що через постійні механічні впливи ізоляція зношується у рази швидше.
Розташувати конвектор можна на зручній висоті, але краще — ближче до підлоги, бо гаряче повітря через меншу щільність «спливає» над холодним.
Конвектори з електронікою безшумні, а з механікою видають тихі й ненав’язливі звуки. І ті, й інші підходять для обігріву спалень, дитячих та робочих кабінетів.
Доступна вартість — причина, через яку конвекторні обігрівачі масово використовують в офісах, готельних комплексах та хостелах, гаражах та майстернях на виробничих підприємствах.
Використовувати електричні настінні конвектори доцільно людям, які:
- не мають доступу до центрального опалення,
- мерзнуть у періоди до початку та після завершення опалювального періоду,
- часто стикаються з проблемами в роботі системи теплопостачання та потребують резервного джерела тепла.
На що дивитися при виборі електричного настінного конвектора
Візуальна привабливість — важлива, але не головна характеристика обігрівача настінного конвектора. Краще — скромний зовнішній вигляд та потужне «начиння», ніж навпаки.
Щоб прилад справлявся з нормалізацією температури повітря за будь-якої погоди, потрібно попередньо переконатися, що його продуктивність — достатня для конкретного приміщення.
Розраховувати потужність приладу самостійно необов’язково. Виробники самі вказують у специфікаціях, на що здатний вбудований нагрівальний елемент.
Площа обігріву та потужність
Продуктивність ТЕНа і робоча площа — взаємопов’язані характеристики. У малопотужного нагрівача мало шансів обігріти просторе приміщення, а девайс з високою потужністю може перетворити компактну кімнату на «парильню». Рекомендована потужність — 1 кВт на 10 квадратних метрів. При добрій теплоізоляції житла параметр може бути нижчим на 20-30%.
Логічно використовувати девайси з невеликим надлишком потужності, щоб уникнути перевантаження. Наприклад, у кімнату площею 15 квадратних метрів можна сміливо купити настінний електроконвектор на 20 квадратних метрів.
Тип ТЕНа
Безпечний підвид нагрівача — монолітний. Прилад з таким компонентом можна ставити у запиленій чи сирій кімнаті. Також хороший захист у трубчастих нагрівальних елементів. Їхня конструкція передбачає захисну «оболонку» для нитки, що гріється.
Бюджетне, але менш надійне рішення — нагрівач «їжачок» голкового типу. Він швидко та інтенсивно гріється, але боїться води та сміття, при контакті з ними може згоріти.
Безпечність
Оскільки конвектор встановлюється на стіну, йому не потрібна захисна функція автовідключення під час перекидання. Зате не будуть зайвими інші механізми безпеки:
- Контроль (індикація) нагріву, необхідний, щоб користувач не міг обпектися гарячими деталями корпусу.
- Система захисту від перегрівання, завдяки якій ТЕН не згорить через високе навантаження.
- Захист від дітей, який не дає дитині випадково змінити робочі параметри, увімкнути або вимкнути конвектор. Зазвичай реалізована у форматі системи блокування панелі керування чи захисної кришки.
Керування
Перемикачі у вигляді тумблерів, реле та важелів надійні, зручні у використанні, але не сучасні. Вони частіше зустрічаються у пристроях зі старих лінійок чи в бюджетних конвекторах.
Електронне керування з сенсорним дисплеєм або панеллю запрограмованих кнопок практичніше та актуальніше. Воно дозволяє задавати точну температуру, встановлювати таймер, змінювати налаштування за допомогою пульта.
Особливості монтажу конвектора на стіну
Для безпечного монтажу треба використовувати елементи кріплення, здатні витримати більше, ніж важить опалювальний прилад. Найчастіше виробники додають відповідні кронштейни до базової комплектації. Важливо, щоб знизу та з боків було достатньо місця для забору холодного повітря та розповсюдження гарячого.
Поруч із конвектором не повинно бути предметів, не стійких до високих температур. Недотримання цього правила може призвести до неприємних наслідків, наприклад, витоплення розеток або пошкодження побутової техніки, меблів. За умови встановлення під вікно слід подбати, щоб штори не накривали прилад.
Переваги купівлі у MOYO
Купити настінний конвектор із кількома режимами потужності можна в інтернеті — на сайті Moyo.ua. Зорієнтуватися в різноманітному асортименті пропозицій простіше, ніж здається. Достатньо скористатися фільтрами для звуження кола пошуку та економії часу. Запитання, які виникають під час вивчення модельного ряду конвекторів, можна поставити менеджерам в онлайн-чаті.