У кімнаті тепло, якщо вона обладнана опалювальним конвектором. Ефективність та швидкість нагрівання залежить від його потужності. Пристрій видає тепле повітря коштом ТЕНу — електричного компонента, що нагрівається. Він знаходиться всередині корпусу, тому торкнутися його й отримати опік практично нереально.
У чому особливість конвекторів закритого типу
Те, що конструкція нагрівача закрита, — вагома перевага. У такого ТЕНа покращений захист, звідси й безпечна експлуатація конвектора. Пошкодити спіраль, що гріє, складно, вона знаходиться всередині трубки, обладнаної дифузором. Останній потрібен для рівномірного та ефективного нагрівання.
Ступінь захисту набагато вища, ніж у відкритих компонентів. Можлива експлуатація навіть у кімнаті із підвищеною вологістю повітря. Ризик ламання ТЕНу при контакті з бризками практично нульовий. У разі потреби девайс можна поставити на кухні або в санвузлі.
Ґрати, розташовані у верхній частині приладу, виконують 2 функції: розподіляють повітря і захищають внутрішні механізми від пошкоджень. Через ґрати всередину не можуть потрапити великі предмети, які можуть застрягти в дифузорі або зламати ТЕН.
Власникам конвекторів із закритим нагрівальним елементом не загрожує проблема спалювання кисню. Знаходитися поруч із пристроями комфортно.
На які характеристики дивитися під час вибору конвектора з закритим ТЕНом
Підібрати надійне джерело тепла для будь-якої кімнати можна без допомоги професіоналів. Не потрібно заглиблюватися в деталі конструкції обігрівача, достатньо поцікавитися характеристиками:
- Призначення. Пристрої побутового класу переважно призначені для кімнат маленької та середньої площі. Прилади, розраховані на 10 квадратних метрів, підходять для кухонь та закритих балконів. Моделі на 20 метрів можна ставити у спальнях, дитячих. Рішення з робочою площею 30 метрів здатні обігріти студію або простору вітальню.
- Потужність. Малопотужні девайси на 1,5 кВт хороші для локального обігріву. Конвектори на 2 або 3 кВт можна встановлювати як альтернативу центральному опаленню.
- Оснащеність. Чим більше фішок, тим зручніша експлуатація. Термостат дозволяє фіксувати температуру на оптимальному рівні, а екран потрібен, щоб відстежувати встановлені налаштування.
- Захист. Хороший конвектор вологостійкий, не боїться замерзання та перегріву, захищений від перекидання та оснащений блокуванням, що заважає випадково змінити налаштування.
- Особливості керування. У найпростіших моделях стоїть механіка. Вона інтуїтивно зрозуміла та надійна. Електроніка популярніша, оскільки забезпечує точність налаштувань.
- Спосіб встановлення. Більшість конвекторів — 2 в 1. Їх можна вішати на стіну та ставити на підлогу. Для підлогового встановлення та комфортного транспортування в комплекті повинні бути ніжки з коліщатками.
- Матеріал корпусу. Єдина вимога до матеріалу конвекційної панелі — міцність та стійкість до пошкоджень.
5 причин купити конвектор з закритим ТЕНом та 2 негативних моменти
Безпека — досить вагомий аргумент на користь закритого ТЕНа. Також серед переваг:
- Ефективність та швидке нагрівання. Повітря гріється відразу, не треба чекати, доки «розкочегариться» теплоносій.
- Приємний вигляд. Конвектор в інтер’єрі — це красиво. Набагато симпатичніше, ніж громіздкі батареї.
- Гнучкі налаштування. Можна досягти спеки в приміщенні, а можна наповнити його ледь теплим повітрям
- Експлуатація без підготовки. Попередні монтажні роботи не потрібні. Максимум, що доведеться зробити, — прикріпити ніжки та колеса.
- Невисока ціна. Чим простіша конструкція, тим дешевший конвектор. Мінімалістичні моделі без надмірностей доступні в межах 1500 грн.
Мінуси:
- ТЕН остигає швидко, а за ним — корпус приладу та повітря в приміщенні.
- Відкритий нагрівач простіший у виробництві та дешевший.
Економічний конвектор корисний навіть у будинках, підключених до центрального опалення. Його доцільно використовувати, коли настають холоди у міжсезоння. У період простою девайс можна заховати у коморі або гаражі. Головне — добре упакувати його, щоб захистити від пилу та вогкості. Для покупки довговічного конвекційного обігрівача варто відвідати вебсайт Moyo.ua.