Як вибрати очищувачі повітря для дому
Людському оку не видно найдрібніші частинки. Тож те, що здається чистим, таким може й не бути. Важливо контролювати не тільки чистоту посуду, підлоги, ванної, а і якість повітря. Очищувачі — корисні пристрої, які допоможуть позбавитися від забруднень.
Очисник повітря домашній: у чому зручність використання
Через вентиляцію, відкриті вікна та щілини до будинку проникають різні частинки. Від відносно нешкідливих пилу, пилку до мікрочастинок сміття з найближчого будівництва. Легені людини — своєрідний фільтр, який забруднюється повітрям поганої якості. Тому очищувач стане корисним девайсом у будь-якому житлі:
- Компактний очисник можна в кутку, біля дивану, а маленькі моделі поміщаються на стіл.
- Просто використовувати: достатньо вибрати режим очищення із запропонованих.
- Легко обслуговувати, замінюючи фільтри раз на кілька місяців/рік.
Чому варто очищати повітря в оселі:
- Якісне видалення пилу. Навіть при регулярному прибиранні в повітрі будуть частинки, які не видалити вручну. Запилені приміщення стають комфортабельним розсадником для пилових кліщів.
- Позбутися запахів. Різкі аромати вбираються в меблі, фіранки, одяг. У квартирі-студії, де кухня та житлове приміщення разом, без очисника повітря не обійтися.
- Допомога людям з астмою, алергією, хронічним бронхітом. Очищувач затримує більшість алергенів, що полегшує стан. Пристрій не буде зайвим у сезон цвітіння рослин, коли пилок можна принести на одязі, або якщо вдома є коти та собаки.
- Підтримка імунітету. Девайси з УФ-лампами знищують віруси, бактерії та мікроорганізми. Дуже корисна функція в пік сезонних застуд.
Як вибрати ефективний та безпечний очисник
Щоб купити очисник повітря для дому, дивляться на продуктивність, тобто скільки квадратних метрів обслуговує пристрій. Враховують два параметри: загальну площу та максимальний повітрообмін (кубічних метрів на годину). Краще брати апарат із запасом продуктивності — тоді він працюватиме ефективніше. Дані про продуктивність можна знайти в технічних характеристиках.
Для дому критичним параметром є рівень шуму:
- до 10 дБ — еквівалентно гучності дихання, практично безшумні аксесуари.
- 10-25 дБ — мовби цокання годинника.
- 25-50 дБ — можна порівняти зі спокійною розмовою, що некомфортно для сну.
- 50+ дБ — голосніше роботи холодильника, не підійде для однокімнатної квартири, спальні.
За типом установки очищувачі розрізняють за трьома ознаками:
- Підлоговий — підійде для середніх та великих кімнат;
- настільний — ідеальний для кабінету чи кухні;
- настінний — не займає місце в приміщеннях маленької площі.
Плюси підлогових та настільних моделей у мобільності, їх можна переставити будь-якої миті. З вигляду управління популярні електронні та сенсорні очищувачі. По-перше, використовується пульт ДК, а по-друге — сенсорна панель.
Типи фільтрів у домашніх очищувачах повітря
- Механічний позбавляє запахів, шерсті, великого пилу. Такий фільтр не очищає повітря повністю, а лише затримує великі частинки. Може бути вугільний, який ще й очищує повітря від запахів.
- Електростатичний затримує кіптяву, пил, сажу, але не справляється з газом. Притягує шкідливі частинки завдяки позитивно та негативно зарядженим пластинам, при цьому органічні домішки залишаються в повітрі.
- Фотокаталітичний з антибактеріальними властивостями. За допомогою УФ-ламп та фотокаталізатора знешкоджує віруси, бактерії, суперечки та деякі токсини. У ролі каталізатора використовують тонкий шар діоксиду титану.
- НЕРА-фільтр затримує більшість забруднень повітря, у тому числі пилок та суперечки. Працює завдяки кільком сіткам зі скловолокна з мінімальними отворами (менш як 0,3 мікрона).
- Гідрофільтр або «мийка повітря» очищає завдяки фільтрації водою.
- Іонізатор не тільки усуває запахи, дим, а й насичує негативно зарядженими іонами. Таке повітря корисне для тих, хто хворіє на астму, бронхіт або страждає від алергій.
У більшості очищувачів є кілька типів фільтрів — вугільний і НЕРА, фотокаталітичний і іонізатор. Це гарантує максимальне очищення повітря завдяки одному девайсу.
Функціональність очищувачів повітря
Залежно від моделі пристрої обладнані додатковими функціями. Керування та налаштування через програму. Можна вмикати, налаштовувати та вимикати очищувач завдяки телефону. Також пристрій нагадує про заміну фільтрів через оповіщення.
Очищувачі з підсвічуванням є джерелом нічного світла. Корисні моделі із датчиками контролю якості повітря. Так можна оцінити, у якому режимі має працювати девайс.
Сучасні кліматичні комплекси оснащені датчиками присутності людини та захистом від дітей. Якщо очисник доповнений зволожувачем, його називають кліматичним комплексом чи «мийкою повітря».
При покупці кліматичного комплексу для дому необхідно враховувати, з якими забрудненнями буде працювати пристрій. Від цього залежить тип фільтра та додатковий функціонал. Чисте повітря — це запорука хорошого здоров’я завжди, а не лише в сезон алергій.