Бюджетний очищувач повітря: кому і навіщо він потрібний
Якість повітря залишає бажати кращого не лише у мегаполісах, а й у невеликих містах. Машини, виробництво, пил, смог, загальний стан екології, сезонні алергени — все це негативно позначається на нашому самопочутті. Особливо від забрудненого повітря страждають діти, люди похилого віку і ті, у кого хронічні захворювання дихальної системи.
Очищувач повітря — недорогий і ефективний спосіб позбутися забрудненого повітря в будинку чи офісі.
Очищувач повітря: у чому його сила
Такий прилад позбавляє неприємного запаху у приміщенні. Видаляє з повітря частинки пилу, шерсть, пилок, пух та інші алергени. Таким чином істотно полегшує життя алергікам, людям, які страждають від астми або інших респіраторних захворювань.
Зараз можна купити очисник повітря недорого та швидко. На ринку представлено безліч варіантів з різними функціями та технічними характеристиками: підлоговий, настінний, зі змінними або фільтрами, що очищаються. У очищувачів повітря стильний дизайн. Вони компактні, колір не лише білий чи чорний, що дозволяє легко вписати девайс у будь-який інтер'єр.
Як працює недорогий очищувач повітря
Всі прилади для очищення повітря працюють за одним принципом — у пластиковому корпусі знаходиться вентилятор, який втягує забруднене повітря, пропускає його через кілька фільтрів та видає очищений. У хорошого очищувача повітря багатоступеневе очищення. Тобто кілька фільтрів, кожен з яких виконує свою функцію: вловлює великі частинки пилу і шерсті тварин, нейтралізує запахи їжі, сигарет або шкідливих газів, знищує віруси, бактерії та інші хвороботворні мікроорганізми. Наприклад, спори плісняви.
Особливо популярними стали відносно дешеві очищувачі повітря. Їхню роботу можна контролювати за допомогою звичних кнопок на корпусі або пультом. А також, завдяки smart-технологіям, керувати приладом зі смартфона або інтегрувати девайс у систему «Розумний дім».
Як правильно вибрати бюджетний очищувач повітря
Очисники повітря поділяють на декілька категорій, залежно від типу фільтра, що використовується:
- НЕРА-фільтр. High Efficiency Particulate Arresting — високоефективне уловлювання твердих частинок. Такі фільтри можуть перехоплювати до 99,9% частинок, у тому числі дуже дрібних, розміром близько 0,03 мкм.
- Фільтр грубого очищення виготовлений з волокнистого або крупнокоміркового матеріалів, які здатні утримувати великі частинки (понад 10 мкм) — пух, шерсть, пил. Вони мають тривалий період експлуатації. Легкі у догляді.
- «Мийка повітря» або гідрофільтр. Такі агрегати працюють за принципом природного зволоження повітря, можуть автоматично підтримувати рівень вологості у приміщенні в межах 50-60%. У резервуарі залишаються шерсть, пил, тютюновий дим, смоли та інші частинки бруду, а чисте повітря подається до кімнати.
- Вугільний (адсорбційний). Ці моделі теж прибирають великі частинки з повітря, пропускаючи дрібніші, якісно усувають запахи та токсичні речовини.
- Фотокаталітичний. Такі девайси не тільки фільтрують шкідливі речовини, а повністю руйнують через окислення за допомогою діоксиду титану та ультрафіолетового випромінювання. Ці фільтри мають ресурс роботи до 6 років. Вони надійно очищають повітря від різних алергенів, неприємних запахів, вірусів, бактерій та токсичних органічних сполук.
- Електростатичні. Їхня робота заснована на принципі притягання негативно заряджених частинок. Вони ефективно очищають повітря від диму, пилу та інших механічних домішок.
Вибір очищувача за параметрами та характеристиками
Варто приймати рішення купити очисник повітря недорого з урахуванням ключових параметрів та характеристик:
- Де саме він буде встановлений: зазвичай очищувач повітря рекомендують встановлювати в спальні або дитячій кімнаті.
- Яку проблему необхідно вирішити — запахи, алергени, шерсть домашніх тварин, знезараження приміщення.
- Площа приміщення. Для того, щоб відчути ефект від використання девайса, варто очищувач повітря купити недорого різного призначення, потужності та поставити в кожній кімнаті.
- Продуктивність та споживана потужність. Сучасні бюджетні очищувачі повітря — економічні та енергоощадні побутові прилади потужністю до 60 Вт.
- Рівень шуму. Для вітальні чи кухні підійдуть агрегати з рівнем шуму до 50 дБ. Для дитячої або спальні варто звернути увагу на варіанти тихіше — до 30 дБ та з можливістю налаштування нічного режиму.
Як щодо додаткових функцій?
Кожен бюджетний очисник повітря зі своїми особливостями роботи. Найчастіше у ньому передбачено корисний функціонал:
- Ароматизація: використання ефірних олій наситить повітря приємним ароматом.
- Зволоження: гідрофільтри також підтримують оптимальну вологість повітря.
- Іонізація: насичення повітря негативними іонами позитивно впливає на самопочуття.
- Сучасна система управління: деякими очищувачами можна керувати за допомогою програми на смартфоні чи голосом.
- Освітлення: приємне підсвічування створює ефект нічника.
Ці функції необов'язкові. Якщо стоїть мета купити дешевий очисник повітря, варто звернути увагу на якісні апарати відомих брендів, які ефективно справляються зі своїм основним призначенням. Це можуть бути бюджетні очищувачі повітря з вугільним або НЕРА-фільтром, функцією зволожувача або «мийка повітря».