Очисник повітря для алергіків: як покращити рівень життя за допомогою одного приладу
Буквально на кожному кроці витають алергени. Багато хто з нас має вроджену або набуту вразливість імунітету до деяких речей. Якщо подразники харчові продукти, їх виключають з раціону. Коли провокують алергію частинки повітря, від такого впливу захиститися набагато складніше.
Вихід — встановити в приміщенні гіпоалергенний очищувач повітря, це розвʼязує проблему. Особливо для тих сімей, у яких маленька дитина, докучає шкіра, що лущиться, сухість слизових, спертий запах у приміщенні.
Переваги використання очищувача повітря від алергенів
Агрегат проганяє через себе весь об'єм повітря в приміщенні, де розташований. Тому непрактично вмикати в мережу прилад, якщо в кімнаті відчинено вікно. Фільтр, розташований в очищувачі, затримує повітряні домішки. З нього виходить очищене повітря. Грубі фільтри вловлюють шерсть, кліщі, пилок, великий пил. Є такі, що перешкоджають поширенню бактерій та інших мікроорганізмів, усуваючи «розсадник» алергенів у будинку.
Який очисник ефективний для алергіків
Дизайн і колір, що підходить під тони кімнати, — не головні орієнтири при виборі. Насамперед аналізують функціонал приладу. Якщо алергія лише на шерсть, відфільтрувати її від повітря здатні всі моделі. Якщо алергенами є грибок або пліснява, необхідний девайс з удосконаленим фільтровим механізмом.
Очищувачі повітря від алергенів з функцією зволоження повітря призначені не тільки для алергіків, а й для астматиків. Важливим аспектом є площа приміщення, де буде встановлено пристрій. Для невеликих кімнат можна придбати компактний девайс настільного або настінного типу, а для просторих залів чи спалень краще вибрати потужнішу модель.
Класифікація очищувачів типу встановленого фільтра
Є 5 основних типів очисників, принцип роботи кожного з яких суттєво відрізняється.
- Механічні. Зазвичай з вугільними фільтрами грубого очищення, які затримують лише великі частинки, що витають у повітрі: шерсть і великий пил. Апарати з таким фільтром корисні тим, у кого алергія лише на тварин.
- НЕРА-фільтри. Очищають та знезаражують повітря на 99,9%. Основний елемент — сітка зі скловолокна, причому багатошарова. Отвори у сітці не більше 0,3 мікрона.
- Гідрофільтратори відомі також як «миття повітря». В основі лежать фільтраційні можливості води. Свою головну функцію виконують добре, але потрібна періодична заміна води.
- Фотокаталізатори. Такі очищувачі повітря для алергіків ґрунтуються на здатності ультрафіолетового випромінювання вбивати більшість бактерій. Додатково використовується каталізатор як діоксид титану. У таких агрегатах грубий фільтр, що затримує шерсть, пил та інші великі частки. Переваги — безшумні та економічні.
- Електростатичні. Працюють завдяки закону фізики, притягуючи частки із різним зарядом. Таким чином фільтр «ловить» сміття на дві пластини: позитивно та негативно заряджені.
Також є фільтри, які, крім очищення повітря, ще й іонізують його. Негативно заряджені іони позитивно впливають на самопочуття та здоров'я.
Функціональні особливості очисників
Протиалергенний очищувач повітря оснащений додатковими фішками. Наприклад, дисплей відображає температуру та вологість завдяки вбудованому індикатору. Також показує режим, інтенсивність або тривалість роботи, рівень води (для гідрофільтрів або «мийки повітря»).
Його можна налаштовувати за допомогою панелі на корпусі або пультом дистанційного керування. Багато моделей оснащені Wi-Fi для віддаленого доступу за допомогою програми. Головна зручність стосується роботи в нічні години. Є можливість виставити таймер для автоматичного увімкнення/вимкнення за графіком, налаштувати рівень шуму та яскравість підсвічування дисплея.
Продуктивність агрегатів
У техпаспорті до пристрою зазвичай вказується не тільки потужність агрегату, а й передбачена площа вентиляції приладом.
- Найпростіші очищувачі справляються з приміщеннями площею від 20 до 35 м². Працюють безшумно, в районі 20-40 дБ, та споживають електроенергію не більше 50 Вт.
- Найпотужніші побутові установки розраховані на приміщення від 70 м² та більше. Для збільшення продуктивності встановлюються або двосторонні фільтри або кілька фільтрів різних типів.
Гіпоалергенний очищувач повітря може безперервно працювати протягом доби. Для періодичного очищення найкраще підійде «мийка повітря», але за нею потрібен щоденний догляд. Необхідно міняти воду раз на 1-3 години, залежно від часу роботи.
Комбіновані агрегати з НЕРА-фільтром — найефективніші, вони усувають навіть найдрібніші елементи. Буде оптимальним варіантом за допомогою налаштувань виставити графік, за якого прилад максимально очищає повітря саме в період перебування людей у кімнаті. Для цього очищувач повинен проганяти весь об'єм повітря в кімнаті через фільтр 2-3 рази на годину.