Зволожувач повітря в дитячу: на що звернути увагу під час вибору
Мікроклімат у будинку важливий. Особливо для маленьких дітей і немовлят через особливості терморегуляції. Вони чутливі до температури та вологості в кімнаті, зокрема, коли хворіють. Для підтримки нормального рівня вологи в повітрі підійдуть вологе прибирання та кліматичне обладнання.
Купити зволожувач повітря для дитячої кімнати — означає придбати прилад, який покращить самопочуття дитини при кашлі або нежиті.
Користь зволожувача повітря для дитини
Нормальна вологість повітря, яку підтримує цей пристрій, помітно впливає на здоров'я та самопочуття дитини. Наявність зволожувача повітря допомагає наступним чином:
- Зволоження слизових — помірна зволоженість слизових носа дозволяє дитині повноцінно дихати, у тому числі під час сну;
- здорова шкіра — вологість повітря зберігає хороший стан шкіри та волосся, дитина не відчуває сверблячки та лущення;
- менше нападів алергії — вологе повітря зв'язує пил, і він не літає в приміщенні, розносячи алергени;
- зменшення кількості мікробів — прохолодне та зволожене повітря сприяє загибелі вірусів.
Волога, що розпорошується з приладу, обволікає частинки пилу і шерсті, зв'язує їх, і не дає поширюватися в повітрі. Так само проявляється на бактеріях і вірусах. У зволоженому мікрокліматі легше переносити нездужання, швидше відновлюватись після застуди чи грипу.
Зволожувачі повітря в дитячу: як вибрати та на що звернути увагу
Оптимальна вологість у приміщенні — 40-60% для здорової людини та 50-70 відсотків — для хворого. Без зволожувача складно обійтись, щоб підтримувати такі показники. Якщо ви в пошуках відповідного, варто враховувати ключові характеристики:
- Безпека приладу
Прилад з таймером і гігрометром буде працювати в певний час, і це допоможе уникнути надмірної вологості повітря, яка також шкідлива. Датчики відключать зволожувач, якщо дитина його перекине. Тихий прилад не розбудить і не турбуватиме під час ігор. - Достатній обсяг резервуара з водою
При покупці варто ознайомитися з документацією приладу, де вказано рекомендовану площу зволоження. Варто звернути увагу на апарат із запасом. Наприклад, для кімнати 10 кв.м можна придбати зволожувач на 12 кв.м. Однак треба врахувати, що виробники вказують площу, часто маючи на увазі обсяг площі. Тому, якщо на кімнату 20 кв.м стандартної висоти підійде прилад з резервуаром на 4-5 літрів (з середньою витратою води 0,3-0,5 кг/год), то на приміщення тієї ж площі, але з високими стелями, потрібно зволожувач потужніший і зі збільшеним обсягом зволоження. - Автономність пристрою
Якщо пристрій з вбудованим акумулятором, він має кілька годин автономної роботи. Залежно від моделі такий зволожувач, в середньому, працює 8-10 годин. - Візуальне оформлення
Найчастіше апарати мають стриманий дизайн, як і інша побутова техніка. Однак зволожувач може внести різноманітність у дитячу, наприклад, завдяки яскравому оформленню, схожому на іграшку, або приємному для ока підсвічуванню. М'яке світіння заспокоює дитину та налаштовує на відпочинок.
Види зволожувачів за принципом дії
Виділяють три типи зволожувачів повітря:
- Парові — із найпростішим принципом дії. Вони працюють як гарячий чайник, нагрівають воду, випускають пару та зволожують сухе повітря.
- Традиційні — генерують холодну пару. Вона утворюється, коли вентилятор переганяє повітря із кімнати на фільтр, який зволожується водою із резервуара. Так працює природне випаровування води, як від мокрого рушника, що висить на сушарці у кімнаті з відкритим вікном.
- Ультразвукові — створюють водяну пару за допомогою високочастотної вібрації спецпластини. Вібрація розбиває воду на дрібні краплі, повітря зволожується за допомогою цієї водяної суспензії.
Паровий зволожувач гарячою парою може обпекти дитину. Якщо немає можливості вибрати іншу модель, такі зволожувачі краще розміщувати там, де вона не дотягується до пристрою. Традиційні моделі у цьому відношенні безпечніші, проте через вентилятор досить шумні. Ультразвуковий прилад вважається найтихішим і найефективнішим із перерахованих завдяки принципу роботи.
Додаткові функції зволожувачів повітря для дітей
Багато виробників вносять різні доповнення до конструкції цих пристроїв, що впливає на функціонал і вартість. Наприклад, вбудований іонізатор очищає та насичує повітря киснем. Підсвічування в деяких моделях перебирає функцію нічника. Гігрометр вимірює рівень вологості у приміщенні. Ароматизація насичує приміщення приємним амбре, бадьорить чи заспокоює, залежно від запаху.
Як вибрати безпечний зволожувач повітря для дитини
Паровий зволожувач генерує гарячу пару — для дитячої її краще не брати. І двічі варто подумати про покупку такого, якщо у сім'ї діти та тварини. Нешкідливі традиційні та ультразвукові апарати. Вони виробляють холодну пару. У багатьох із них дисплей, який відображає налаштування приладу.
Уникнути можливих проблем зі зволожувачем нерідко допомагає таймер. З його допомогою найпростіше налаштувати час роботи приладу. Також осучаснені моделі часто постачають датчиком, який відключає зволожувач при падінні. Вбудований фільтр очищає воду в резервуарі від накипу, тому ніякого білого нальоту на меблі не буде.
Наскільки шумні зволожувачі повітря для дитини
Зволожувачі з вентилятором можуть видавати шум у 20-30 децибелів. Це порівняно з пошепки чи шелестом сторінок. Іноді вони булькають, що не вважають дефектом. Безшумні лише ультразвукові завдяки своїй конструкції.
Придбати зволожувач повітря в дитячу — значить подбати про гарне самопочуття дитини. Нормальна вологість повітря та регулярна його циркуляція у дитячій сприяють здоровому сну, знижують кількість пилу та алергенів, мінімізують прояви алергії.
Відповідний зволожувач у дитячу вибрати легко. Зручний фільтр на сайті дозволяє відібрати цікаві зволожувачі за різними параметрами: типом, обсягом резервуара, брендом, потужністю. Є можливість порівняти дві й більше моделі за їх параметрами та ціною, щоб вибрати найкращу. Замовлення можна оформити з доставленням до відділення або «Нової пошти», кур'єром за адресою або самовивозом з фірмових магазинів. Повернення та обмін замовленого пристрою можливе протягом 14 днів, якщо збережено чеки, спакування та прилад не має слідів експлуатації.