Зволожувач повітря для квартир: 5 його різновидів
Занадто сухе повітря в приміщенні — одна з недооцінених проблем. Опалювальні прилади та побутова техніка постійно знижують рівень вологи в приміщенні незалежно від клімату. Нормальним вважається показник 50-60%, все, що нижче — погано. Особливо важливий цей показник для спальні, але й у вітальні чи кабінеті варто підтримувати оптимальну вологість. Вимірюють цей показник гігрометрами.
Навіщо необхідний зволожувач повітря у квартиру
Постійне перебування в кімнаті із сухим повітрям негативно позначається на здоров'ї. Насамперед страждає дихальна система. Одним із перших симптомів проявляється пирхота в горлі, постійна втома та сонливість. Особливо чутливо на сухе повітря реагують астматики та люди, схильні до алергії. Постійний дискомфорт через пересушене повітря з часом переростає у підсвідомий стрес, появу чи посилення інших недуг.
Особливо згубно сухе повітря позначається на дитячому здоров'ї. У новонароджених та грудних діток чутлива шкіра, слизові оболонки носа та ротової порожнини. Нестача вологи може спровокувати хронічні захворювання. Розвішування мокрих рушників у приміщенні — малоефективний метод. Найкращим рішенням буде купити зволожувач повітря для квартири.
Як вибрати зволожувач повітря для квартири
Спочатку визначаються з приміщенням, у якому стоятиме зволожувач повітря. Потім розраховується потужність приладу та береться до уваги квадратура приміщення, наявність вікон та витяжки.
Найчастіше виробник вказує, який обсяг приміщення розраховано пристрій. Також в описі можна знайти інформацію про рівень шуму. Хоча це навряд чи стане проблемою — девайси працюють у діапазоні 25-30 дБ (подібно до тихого бурчання), особливо ультразвукові. Зверніть увагу на пристрої із функцією іонізації повітря. З її допомогою повітря очищається від вірусів, пилу та запахів.
Функціональні особливості зволожувачів
Зволожувачі відрізняються внутрішньою будовою та принципом роботи, зазвичай виділяють 5 основних типів.
- Традиційні ще називають пористими, оскільки випаровування відбувається з поверхні пористого матеріалу під впливом вентилятора.
- Парові нагадують електричні чайники. Пара виділяється через кипіння води, яка нагрівається металевим елементом.
- «Мийка повітря» — удосконалені традиційні. Вони не тільки наповнюють повітря вологою, а й вважаються очищувачами від пилу, знезаражують приміщення.
- Ультразвукові розпорошують мряку через динамік-мембрану.
- Форсункові подають вологу за допомогою форсунок та сили стисненого повітря. Часто оснащені функцією ароматизації.
На скільки вистачає бака для води
Залежить від кількох факторів: об'єму резервуара, об'єму кімнати, рівня вологості, який потрібно підтримувати. У настінних зволожувачах резервуар на 1-3 л. Такі пристрої призначені для дитячої кімнати. Їх можна закріпити на недоступній для дітей висоті та використовувати як нічник завдяки підсвічуванню дисплея.
Настільні зволожувачі із місткістю для води 3-10 літрів. Цього має вистачати на кілька діб для кімнат 30-60 кубічних метрів чи квартири-студії. Підлогові агрегати оснащені резервуарами понад 10 літрів (максимально для побутових – близько 30 л), що позбавляє потреби щоденного наповнення водою. Таким чином знижується можливість прокинутися вночі від сигналу датчика. Деякі прилади мають вбудований таймер. Завдяки йому зволожувач автоматично відключається після певного часу і повільніше витрачатиме запас води.
Наскільки важливі потужність та продуктивність зволожувача повітря у квартиру
В інструкції виробник вказує потужність та продуктивність. Зволожувачі зазвичай працюють безперервно протягом 6-12 годин, тому кожен девайс можна налаштувати на зручний графік. Більшість побутових приладів споживає близько 50-100 Вт, але в деяких потужних апаратів показники близькі до 150 Вт.
В описі товару продуктивність вказується або в грамах за годину або в літрах за добу. Більшість моделей переробляють від 3 до 8 літрів на добу. Парові та ультразвукові зволожувачі повітря для квартир можуть витратити до 15-16 літрів. В описі товару також зазначені розміри приміщень, на які розрахована певна модель, щоб покупцю легше було орієнтуватися.
Рекомендації щодо догляду за зволожувачами повітря
Основні поради під час експлуатації виробник перераховує в інструкції до використання. Стандартні особливості:
Заборона використання, якщо тріщина або вмʼятина на корпусі приладу.
Не бажано розташовувати в зоні доступності дітей та тварин, які можуть упустити річ.
- Під час заміни фільтрів або наповнення водою необхідно відключати від мережі.
- Варто розміщувати пристрій на відстані від інших електроприладів.
- Потрібно забезпечити нерухомість предмета.
- Бажано використовувати дистильовану воду, щоб продовжити термін експлуатації.
- Періодично необхідно проводити чищення/заміну фільтрів, якщо цього вимагає інструкція.
Правильно підібраний зволожувач повітря не тільки створює комфортні умови в однокімнатній квартирі, він позитивно впливає на здоров'я жителів. Такі прилади усувають вірусні інфекції та поглинають алергени з навколишнього середовища. Особливо рекомендується включати прилад у нічний час — це значно покращує якість сну.