Зволожувач повітря з регулюванням вологості: як вибрати, його особливості та переваги
Сухе повітря в приміщенні — серйозна проблема, що впливає на здоров'я. У нормі вологість 50% і вище. У реальних ситуаціях опалювальні прилади та інша техніка зменшують цей показник до 30%. Сухість позначається на стані шкіри, збільшується схильність до вірусних інфекцій та алергії. У пересушеному мікрокліматі частинки пилу дратують ніс і горло, стає важче дихати. Розвʼяже всі ці проблеми зволожувач із регулюванням вологості.
Жирні плюси зволожувачів повітря з контролем вологості та їх відмінності від інших моделей
На відміну від стандартних пристроїв, зволожувач повітря з контролем вологості оснащений мікроконтролером. Він відстежує рівень вологи у приміщенні. У звичайному девайсі гаряче чи холодне повітря проганяється через водяний фільтр.
У приладах із гігростатом, при досягненні попередньо заданої позначки, він «вимикає» систему. Важливо не плутати гігрометр та гігростат у пристрої. Перший лише вимірює та показує, який відсоток вологості у кімнаті. Другий — якраз підтримує її на зазначеній позначці.
Серед переваг такого апарату:
- Зниження споживання електроенергії,
- досягнення чітко заданих параметрів,
- усунення пересушеності,
- підтримка комфортного мікроклімату,
- зниження ризиків підхопити застуду.
Розглянемо основні плюси докладніше.
Контроль мікроклімату в приміщенні завдяки гігрометру у зволожувачі повітря
За нормальних умов у квартирі чи офісі зберігається вологість на рівні 50-60%. Але насправді такі цифри досягаються рідко. Адже на мікроклімат впливають не лише опалювальні прилади, а й побутова техніка, комп'ютери. Провітрювання дає короткочасний результат. А ось гігрометр у зволожувачі повітря своєчасно відстежує рівень вологості та підлаштовує його під потрібні параметри.
Оскільки респіраторна система людини служить ще й природним фільтром, утримуючи пил, алергени, бактерії, важливо підтримувати такий мікроклімат, який пересушуватиме слизові тканини.
Здоров'я та комфорт усіх користувачів
Гаджет не лише усуває пересушеність слизових оболонок, а й сприяє постійній циркуляції повітря. Завдяки цьому знижується вірусна активність, а також кількість нападів у алергіків. Зниження частоти ризиків захворіти на ГРВІ, ГРЗ, покращення стану шкіри — все це входить до списку плюсів. Незамінний такий пристрій в будинку для здоров'я дитини. Адже малюк частіше схильний до застуд і вірусів. Його імунітет лише формується, великі ризики виникнення алергії чи хронічних захворювань дихальних шляхів. Слизові оболонки маленьких дітей особливо чутливі до пилу та бактерій.
Економія електроенергії завдяки контролеру
Саме зволожувач повітря з гігростатом вважається найбільш вигідним та економним гаджетом для домашнього використання. Прилад не працює постійно, він вмикається-вимикається, тим самим реалізовуючи розумний підхід до енергоспоживання. При досягненні заданого рівня вологи техніка вимикається, доки показники знову не підвищаться.
Багато моделей також оснащені таймером. Вони можуть працювати лише певний проміжок часу — це теж сприяє економії. Конкретні пристрої мають додатковий режим зниженого споживання енергії. Також цей параметр тісно пов'язаний із потужністю: більш продуктивні моделі потребують більше електроенергії.
За якими критеріями вибирають зволожувач повітря з гігростатом
Щоб підібрати потрібний гаджет, потрібно враховувати безліч параметрів:
- Тип пристрою.
- Площа приміщення.
- Різновиди керування.
- Додатковий функціонал.
Техніка може працювати з гарячим чи холодним повітрям. У першому випадку робота заснована на принципі випаровування, коли вода в резервуарі починає нагріватися та поступово випаровуватися. Шляхом нагрівання вимагає більше електроенергії, а ще паровий агрегат може бути небезпечним через високі температури.
У «холодній» моделі вода відразу подається на випарник — це безпечний прилад, але рівень вологості тут буде максимум 60%. Потрібно зупинитися також на інших умовах для успішної покупки.
Тип пристрою: традиційний або ультразвуковий
Коли виникає рішення купити зволожувачі повітря з гігростатом, стикаються з двома основними різновидами продукції.
Традиційний
Працює за принципом холодного випаровування.
Переваги:
- Проста конструкція, відповідно, доступна ціна.
- Економна витрата ресурсів.
- Безшумний у роботі.
- Безпечний завдяки відсутності гарячої пари.
Мінуси:
- Низька продуктивність.
- Низькі показники вологи (до 55-60%).
Ультразвуковий
Усередині розташована мембрана, що вібрує на високих частотах і «збиває» повітря в краплі та пару.
Переваги:
- Економне споживання електроенергії.
- Абсолютний контроль за продуктивністю.
- Підігрів води в деяких моделях.
- Працює навіть із високою вологістю (понад 60%).
Мінуси:
- Утворюється білий наліт на меблях.
- Відсутність ароматизації.
Площа зволоження та призначення
Те, яку площу покриває прилад, залежить кількості вологи, поданого за одиницю часу. В основному це поширені значення 21-50 кв. Максимальна площа, на якій працюють пристрої, — до 80 кв.м. Повітря від них поширюється нерівномірно, тому краще іноді змінювати розташування гаджета. Підбирати продукцію можна також за призначенням — параметр пов'язаний із характеристиками площі. Моделі для офісу розраховані на велике покриття, у них більший резервуар для рідини й вища потужність. Існують окремі пристрої для дитячої кімнати чи квартири.
Додаткові функції для зручності
Крім гігростата, у продукції зустрічаються інші опції, вибирати які можна на дисплеї або пульті:
- Автоматичний контроль рівня вологи — за замовчуванням підтримує необхідні значення.
- Автоматичне вимкнення — прилад вимикається після заданого часу, немає ризиків забути його увімкненим, засинаючи або виходячи з дому.
- Ароматизація — дозволяє додавати в рідину ефірні олії для запаху або ароматерапії.
- Іонізація — коштом іонів мікроклімат максимально наближений до природного, зменшується кількість пилу на меблях.
- Нічник — підсвічування зручне вночі, додає затишку.
- Нічний режим — більш щадний режим із низьким рівнем шуму для покращення сну.
Гігростат у подібній техніці дозволяє контролювати вологість. Такі девайси можуть створювати гарячу або холодну пару. Існує окремий тип конструкції — ультразвуковий, що використовує мембрану, яка коливається. При виборі дивляться на площу зволоження і функціональність приладів. Іонізація, нічний режим, таймер — всі ці опції покращують та автоматизують роботу. Вирізняють також призначення: моделі для офісу розраховані на великі приміщення, але є різновиди для житла або окремої кімнати.