Настільний зволожувач повітря — компактний та ефективний
Чим більше часу ми проводимо в приміщенні, тим більше значення надаємо комфортному середовищу в ньому. Сприятливий мікроклімат це не лише оптимальна температура повітря, а також його чистота, помірна вологість та мінімум збудників алергії. Відрегулювати цей показник допоможе настільний зволожувач повітря. На щастя, різноманітність моделей, представлених у магазинах, дає можливість вибирати собі те, що подобається.
Переваги зволожувачів повітря на стіл
Прилад компактний, його легко переносити з кімнати до кімнати. Крім портативності у настільного зволожувача повітря ряд інших переваг:
- Маленький — займає мало місця на столі, тумбі або іншій поверхні.
- Тихий — його можна встановлювати у спальні чи дитячій.
- Автономний — деякі моделі оснащені вбудованим акумулятором та заряджаються через USB. Приблизний час роботи зволожувача від акумулятора становить 8-10 годин.
Багато настільних зволожувачів можуть освітлювати приміщення, якщо в моделі передбачено підсвічування. Рівень освітленості невисокий, але цього достатньо, щоб прилад замінив нічник.
Що потрібно врахувати при виборі настільного зволожувача повітря
Вирішивши купити настільний зволожувач, ви вже зробили вибір на користь компактності. Важливо також враховувати інші особливості цього пристрою. Зокрема, його принцип роботи, який безпосередньо впливає на кількість пари, рівень шуму при роботі, безпеку і легкість в експлуатації.
Зволожувачі настільні бувають парові, традиційні та ультразвукові.
- Прилад першого типу простої конструкції: вода в резервуарі нагрівається та випаровується через сопло. Здатний підвищити вологість повітря більш як до 60%.
- Традиційний зволожувач видає холодну пару, яка не обпікає, якщо потрапити під струмінь. Цей прилад використовує природне випаровування рідини: повітря з кімнати переганяється за допомогою вентилятора через фільтр, просочений водою з резервуара. Після цього зволожене повітря надходить назад у кімнату.
- Ультразвуковий зволожувач працює таким чином: вода в резервуарі стикається з ультразвуковою мембраною, і під дією високочастотних хвиль, що створюються нею, розбивається на дрібні краплі. Повітря, насичене цією водною суспензією, потрапляє в приміщення. Такі зволожувачі найтихіші у роботі.
Площа зволоження та об'єм резервуара зволожувача
Перш ніж купити зволожувач повітря настільний або підлоговий, важливо врахувати розміри приміщення, що обслуговується. У паспорті приладу вказують рекомендовану площу приміщення стандартної висоти, у межах якої зволожувач буде ефективним. Однак хоч і вказується площа, мається на увазі все ж таки обсяг приміщення. Цей параметр впливає висота стель. Тому, якщо стелі в приміщенні висотою 3 метри й вище, це збільшує об'єм кімнати, зволожувач знадобиться потужніше.
У паспорті пристрою може вказуватися витрата води під час роботи, що вимірюється в мілілітрах на годину або літрах на добу. Чим більше цей показник, то ефективніше прилад зволожує повітря. Середня продуктивність складає 300-500 мл\годину, цього достатньо для приміщення площею від 20 до 30 кв.м.
Обсяг резервуара можна підібрати, відштовхуючись від показника витрати води за годину, помноженого на безперервну роботу. Резервуару на 4-5 літрів вистачить на 8-10 годин роботи у приміщенні площею до 20 метрів. Варто підбирати зволожувач із деяким запасом. Якщо площа потрібної кімнати 13 метрів, підійде пристрій, розрахований на площу 15 квадратних метрів.
Також важливо враховувати, що під час роботи пристрою вологе повітря у приміщенні поширюється нерівномірно. Тому рекомендується встановлювати зволожувач там, де посилений рух повітря, наприклад біля вікон.
Додаткові функції зволожувачів повітря
Багато моделей мають вбудований таймер, який можна виставити на час роботи приладу. Вбудований гігрометр або гігростат дозволяє визначити вологість повітря у приміщенні. З обома функціями зволожувач працює тільки в той час, коли це необхідно, і зменшує витрати електроенергії.
Прилади з механічним керуванням простіші в експлуатації, їх перемикають вручну за допомогою кнопок. Зволожувачі з електронним (сенсорним) керуванням забезпечені дисплеями, їх роботу можна налаштовувати за допомогою пульта дистанційного керування або через програму на смартфоні.
Настільні зволожувачі повітря ефективно зволожують, іонізують та очищають повітря. Якщо вам близька аромотерапія, є моделі з резервуаром для ефірних олій. Доцільно купити апарат із вбудованим фільтром для води, тоді не доведеться протирати білий наліт на меблях та поверхнях. Зволожувачі без фільтрів можна очищати самостійно за допомогою слабкого розчину соди або оцту, який розчиняє накип.
Підібрати потрібний зволожувач дозволяє фільтр у каталозі на сайті. З його допомогою пристрої сортуються за брендом, обсягом резервуара, оптимальною площею роботи та іншими параметрами. Можна підібрати настільний зволожувач за призначенням (у кухню, дитячу, квартиру або для офісу) та за наявності додаткових функцій: таймера, гігрометра, підсвічування або іонізації повітря. Фільтр дозволяє також відсортувати зволожувачі за вартістю, новизною моделі та популярністю у покупців.