Самі практичні і популярні хлібопічки в Україні ви знайдете за вигідними цінами в інтернет-магазині MOYO.
Будучи компактним і функціональним кухонним побутовим комбайном, хлібопічки дозволяють в домашніх умовах виконувати безліч операцій, пов'язаних з випічкою хлібобулочних виробів і не тільки. Сучасні автоматичні моделі цього формату здатні швидко і практично без участі людини здійснювати:
- заміс тесту;
- випікання різних сортів хліба та інших кулінарно-кондитерських виробів;
- приготування варення і джемів.
Купити хлібопічку буде корисно не тільки жителям місцевостей і районів, віддалених від місць продажу хлібної продукції. Апарат стане незамінним помічником в кожному будинку, де люблять свіжоспечений домашній хліб з якісних інгредієнтів та інші борошняні вироби.
Невеликий екскурс в історію хлібопічки
Винахід першої автоматичної машини для випічки хліба приписують одному працівникові бостонської хлібопекарні, про який достеменно відомо лише його афроамериканське походження. Згідно з непідтвердженою документально версії, набравшись достатньо досвіду на виробництві, він відкрив свою хлібопекарню і вирішив знизити собівартість продукції за рахунок зменшення трудомісткості процесу замісу тіста. З цією метою їм і було створено спеціальне пристосування для змішування інгредієнтів.
Звичайно ж, цей агрегат був менш потужним і функціональним, ніж будь-яка сучасна хлібопічка в Києві. Він мав досить громіздкими розмірами і великою вагою. Але вже в 80-х рр. минулого століття машина була виставлена на виставці в Америці, а в 1987 р почалося серійне виробництво комбайнів для випікання хліба.
«Ноу-хау» від японських розробників
Першим виробником хлібопічок стала найбільша японська компанія Matsushita Electric Industrial Company, відома сьогодні як Panasonic Corporation. Розробники та інженери компанії об'єднали в одному апараті тестомесильную машину і безпосередньо хлібопекарську піч, завдяки чому агрегат був здатний самостійно виконати весь цикл операцій з приготування хліба.
Для якісного вимішування і рівномірного пропікання тесту була використана імітація ручного замісу. При цьому в ролі руки виступала залізна лопатка, яка за допомогою вертикальних виступів округлої форми ефективно розтягувала і розминала м'яку масу. Оскільки тісто випікалося в тій же формі, де попередньо вимішують, контейнер забезпечили захисним антипригарним покриттям (до речі, ця технологія збереглася і в сучасних зразках).
Перші, що надійшли в продаж моделі, володіли:
- електродвигуном, який відповідав за обертання лопатки;
- електричним теном для випікання хліба;
- простою схемою управління.
Незважаючи на досить скромні можливості цих агрегатів, ціна хлібопічки на той момент була відчутно висока і доступна далеко не всім.
Як вибрати хлібопічку
Абсолютно всі сучасні пристрої для випічки хліба дозволяють виконувати заміс тесту різної консистенції (як з дріжджами, так і без), регулювати підсмажену кірочку і випікати в прискореному режимі, буквально за дві години.
При цьому агрегати можуть різнитися між собою:
- кількістю програм випічки;
- часом приготування виробів;
- температурою нагріву;
- додатковими функціями;
- комплектацією.
Складно сказати, як повинна виглядати найкраща хлібопічка, оскільки будь-яка модель може в певних умовах стати оптимальним рішенням. Проте, при виборі пристрою, доцільно враховувати такі параметри, як потужність і матеріал виготовлення корпусу.
Так, стандартна потужність агрегату становить 450-860 Вт, і чим більше цей показник, тим вище не тільки швидкість, але і енерговитратність машини. Якщо говорити про матеріал виготовлення, то відгуки про хлебопечках показують, що сталевий корпус є більш міцним і зносостійким, ніж пластик, але при цьому вимагає ретельного догляду, оскільки на ньому завжди залишаються жирні сліди від пальців.