Купований сік не можна навіть порівнювати з ароматним домашнім напоєм. Смак суттєво відрізняється через специфічну термічну обробку та додавання консервантів. Купувати сік невигідно, тому що доводиться переплачувати за пакування. Раціональніше готувати його вдома за допомогою електросоковижималки. Вона сумісна з плодами будь-якого сорту, кольору та розміру.
Які бувають соковижималки для томатів
Як і будь-які інші овочі, помідори можна подрібнювати за допомогою ручної чи автоматичної (електричної) техніки. Складність застосування соковичавниці ручного типу полягає в тому, що приготування соку забирає багато часу. Доводиться крутити ручку, щоб шнек обертався, поступово розчавлюючи плоди.
З електричною сокодавилкою для помідорів все простіше. Для активації робочого механізму достатньо натиснути кнопку. Залежно від принципу функціонування виділяють два підвиди електросоковижималок:
- Центрифужні. Вони готують сік коштом відцентрової сили. Двигуни у таких моделей мають високу потужність та забезпечують швидке обертання терткового диска. При контакті з ним помідори перетворюються на пюре, яке потім проходить через сито для поділу на рідину та вичавки.
- Шнекові. Їхня відмінна особливість — гвинтоподібний шнек, який обертається на невисокій швидкості й забезпечує ощадливе перероблення продуктів. Такі пристрої видають густий та ситний сік з гамузом.
Відмінності та призначення соковижималок для томатного соку
Перш ніж купити соковичавлювач для томатів, треба визначити, як саме він буде використовуватися. Для фрешу вранці з головою вистачить відцентрового пристрою із бюджетного сегмента. Він може миттєво приготувати до 1 літра напою. Через окислення пити такий сік краще відразу ж — у перші 20-30 хвилин після приготування.
Також пристрій з центрифугою — оптимальний варіант для заготівлі томату на зиму. Його висока продуктивність — великий плюс, коли потрібно заповнити соком кілька десятків трилітрових банок.
Використовувати відцентрову соковичавницю вигідно, оскільки вона економна. Відходів виходить мало, а соку багато. Завантажувальний люк великий, дрібні та середні помідори можна не різати.
У шнекових девайсах сік не окислюється, бо не контактує з деталями, які нагріваються. Готовий напій можна зберігати кілька діб, не побоюючись, що його смак погіршиться. Завдяки консистенції, схожій на пюре, такий фреш підходить для приготування соусів та підлив.
Якщо в планах — приготування свіжого соку для дітей, краще купити соківницю для помідорів зі шнеком. Вона переробляє плоди так, що всі корисні властивості залишаються у соку.
Сокодавилка для помідорів: плюси та мінуси
Сильні та слабкі сторони соковитискачів залежать від особливостей конструкції. У шнекових моделей одні переваги, а у центрифужних — інші. Є також спільні плюси, характерні для обох різновидів:
- Зрозуміле керування. Для вмикання та налаштування передбачені зручні механічні перемикачі або електронна панель із символами та написами, які пояснюють призначення кнопок.
- Стійка конструкція. Зазвичай пристрої обладнані ніжками, які запобігають ковзанню.
- Багата комплектація. Крім самої соковичавниці в набір входять резервуари для соку та вичавків, штовхачі та інші корисні аксесуари.
- Безпека. Часто моделі оснащені механізмом захисту від зайвої вібрації, а також системою автоматичного блокування двигуна. Вона спрацьовує, якщо соковижималка зібрана неправильно.
Соковитискачі з центрифугою приваблюють такими фішками, як топова ефективність, оптимальна для пиття консистенція соку, стійкість до високих навантажень.
Серед мінусів, крім окислення соку, поява пінки, яка не всім до смаку.
Аргументи на користь шнекових пристроїв:
- Невеликий об’єм вичавків на виході. Іноді їх можна повторно переробляти.
- Низький рівень шуму. Двигун працює на менших обертах, а отже — і шумить менше.
- Однорідна консистенція соку. На відміну від напою, виготовленого під впливом центрифуги, він не розшаровується.
Недоліки:
- обмежена швидкість подачі соку,
- особливий режим експлуатації з паузами між підходами.
На Moyo.ua доступні до замовлення соковитискачі для томатів електричні від виробників з різних куточків світу. Всі вони відрізняються не тільки за візуальними характеристиками та ціною, але й за такими показниками, як енергоспоживання, матеріали виготовлення, кількість швидкостей та ресурс двигуна.