Шафи для зберігання телекомунікацій: види та особливості вибору
Монтаж та експлуатація телекомунікаційних шаф на різнопрофільних підприємствах обумовлені необхідністю забезпечення цілісності та захищеності спеціального телекомунікаційного обладнання.
Візуально телекомунікаційні шафи нагадують щось середнє між звичайними шафами, які часто використовуються в побуті, і захищеними сейфами, призначеними для зберігання особливо цінних речей.
Основні різновиди
Прийнято вважати, що телекомунікаційний і серверний шафа – це синонімічні поняття. Однак насправді вони призначені для вирішення різних завдань. Так, в залежності від цілей використання шафи класифікують на:
Універсальні – в яких зберігається основне обладнання для забезпечення функціонування LAN;
Для телекомунікацій – шафи, в яких розташовується активне обладнання, що забезпечує безперебійне функціонування локальної мережі;
Комутаційні – моделі для зберігання пасивного обладнання та елементів комунікацій;
Серверні шафи – найчастіше використовуваний різновид, призначений для встановлення та зберігання патч-панелей, маршрутизаторів, бездротових точок доступу.
Як зробити правильний вибір?
Вибираючи телекомунікаційну шафу для серверної або офісу, слід приділити увагу таким його характеристикам:
Габарити (від глибини, ширини та висоти шафи безпосередньо залежать показники його місткості);
Матеріал, з якого виготовлений предмет меблів. Найбільш поширеними сьогодні вважаються шафи із звичайної та нержавіючої сталі;
Спосіб встановлення: в залежно від кількості вільного простору можна вибирати між настінними та підлоговими моделями;
Захисні механізми. Для захисту обладнання від несанкціонованого вторгнення найчастіше використовуються кодові та звичайні замки, ручки із системою блокування і навіть системи сигналізації.
Дізнатися актуальні ціни на шафи і купити будь-яку модель, що сподобалася, можна на нашому офіційному сайті.