MacBook Air на M2 – огляд основних параметрів
Для багатьох продукція компанії Apple — еталон серед мобільних та настільних гаджетів. Фірма регулярно презентує нові аксесуари. MacBook Air M2 логічне продовження лінійки MacBook Air M1, але перевершив попередника за багатьма параметрами. Розробники нової версії приділили велику увагу виправленню недоліків, властивих пристроям з чіпом М1, на які часто скаржилися користувачі. Новий Макбук Аїр М2 не є ідеальним, але багатьох зацікавив ще до свого релізу.
Розбір оновленого дизайну MacBook Air M2
Модель презентована у 2022 році. У Макбук Аїр М2 схожий дизайн із моделями попередніх версій Air. Але є кілька моментів, які одразу впадають у вічі.
Збільшилася в розмірах кнопка увімкнення/вимкнення. Тепер на ній знаходиться датчик Touch ID, що дозволяє розблокувати лептоп пальцем, і прискорити вхід на деякі сайти. Також збільшилася площа тачпаду — працювати з панеллю стало зручніше.
Що залишилося незмінним, так це розміри та вага ноутбука — приблизно 30 на 21,5 см. Товщина в складеному вигляді менш ніж 2 см. Важить всього 1,24 кг — найлегший ноутбук з усіх випущених Apple.
Секрет легкості полягає у переробленому алюмінію, з якого виготовлений корпус. На вибір одразу кілька забарвлень, два попередні та два нові:
- Сірий.
- Сріблястий.
- Золотий Starlight (новий).
- Темно-синій Midnight (новий).
Чи змінилися характеристики дисплея?
Компанія Apple нечасто кардинально змінює дизайн гаджетів однієї лінійки. На цей раз зміни щодо екрана внесені — рамки стали тоншими. Такий спосіб допоміг збільшити корисну площу екрана. Сам дисплей Liquid Retina має діагональ 13,6 дюйма, LED-підсвічування, технологію IPS (збільшує кут зору), роздільну здатність 2560×1664 (тобто 224 пікселі на дюйм із частотою 60 герців).
Передача кольору трохи перевершує попередню версію. Діапазон колірної гами дорівнює приблизно показнику 1 млрд відтінків. При цьому суттєво збільшено яскравість дисплея (500 кд/м² порівняно з 400 кд/м²) – це помітять ті, хто раніше працював на MacBook Air M1. На новому лептопі комфортно працювати у приміщенні та на вулиці при яскравому денному світлі. Не забули розробники також про технологію True Tone, яка автоматично адаптує кольори дисплея під освітленість навколишнього середовища. А ось система ProMotion (адаптивна зміна кадру) відсутня, як і у всіх Air — це на замітку тим, хто любить грати.
Які завдання «потягне» продуктивність Макбука
Можна купити Макбук Аїр М2 стандартного збирання та з невеликою модифікацією. Стандартна начинка включає 8-ядерний процесор (4+4 ядра) і 8-ядерний графічний процесор. Пропускна здатність 16-ядерної системи Neural Engine складає близько 100 Гб/с.
Модифікована версія та ж, включаючи диск SSD мінімум на 512 Гб нового покоління (є можливість встановлення двотерабайтного накопичувача), тільки в ній встановлений потужніший графічний процесор на 10 ядер. Відповідно, ціна Apple Macbook Air M2 такої збірки дещо вища.
Оперативна пам'ять стандартно йде 8 Гб, це мінімум, який цілком задовольнить користувачів, які не люблять сильно завантажувати свій лептоп. Якщо купувати гаджет для певної роботи, яка потребує достатньо RAM (розробка, 3D-дизайн, CAD тощо), є можливість збільшити об'єм до 16 Гб або навіть до 24 Гб.
Енергоефективність нового ноутбука
Чіп М2, встановлений в Apple Macbook Air M2, помітно потужніший, ніж в Air M1. Дискретна відеокарта підтримує апаратне прискорення H.264, HEVC, ProRes та ProRes RAW, що значно збільшило продуктивність відеопам'яті. Самі розробники Apple стверджують, що новий Макбук на 18% швидше вирішує багатопотокові завдання, ніж аналог 2020 випуску. Графічна швидкість (за твердженням тих самих фахівців підприємства) збільшена на 35%. Дані твердження цілком підтверджуються багатьма користувачами та блогерами, які порівнювали техніку на чіпах М2 та М1.
Apple відмовилася від активної системи охолодження (кулери та вентилятори) у лінійці Air (саме тому лептопи такі тонкі та легкі). Але вбудована замість неї ультразвукова система цілком справляється з навантаженням. Проведені тести показали, що техніка гріється не дуже сильно (зазвичай у нижній частині корпусу) і швидко охолоджується. Основний плюс такого «ноу-хау» — абсолютна безшумність у роботі, що приваблює багатьох користувачів.
MagSafe, FaceTime та інші родзинки Макбука
Характеристики процесорів, кількість ядер, властивості відеокарти — все це розраховано переважно на сучасних користувачів. Більшість з них зазвичай цікавлять інші примочки гаджета.
- Клавіатура. Використано той самий варіант Magic Keyboard, властивий усім моделям лінійки Air. 79 клавіш класикою включають 12 функціональних клавіш, є підсвічування. Про Touch ID згадувалося вище, про оновлений тачпад — також (у ньому влаштовано Force Touch — можливість розпізнавати силу натискання).
- MagSafe. Компанія повернула можливість магнітного заряджання, завдяки чому звільнився слот USB. MagSafe зручний тим, що при непередбаченому натягу шнура, той від'єднується і не тягне за собою сам девайс. Є можливість швидкої зарядки (приблизно на 50% лише за пів години). При автономній роботі половину яскравості лептоп здатний «протягнути» до 18 годин безперервно. По факту на пару годин менше, але це все одно набагато довше, ніж попередні моделі цієї серії.
- Камера, аудіосистема та бездротовий зв'язок. Камера FaceTime здатна знімати HD 1080p. Для порівняння, у попередніх Air – максимум 720 р. Аудіосистема складається з 4 динаміків з об'ємним стереозвуком і трьох мікрофонів. Бездротовий зв'язок представлений Wi-Fi 6 (802.11ax) та Bluetooth 5.3.
Лептоп Apple Macbook Air M2 за багатьма параметрами перевершує гаджети на чіпі М1. Єдине, що може збентежити потенційного покупця — це вартість. Стартує початкова ціна приблизно з 1200 $ (для порівняння: Apple Macbook Air M1 найлегшої збірки можна придбати приблизно за 800 $) і збільшується в міру додавання модифікацій (об'ємів RAM або ROM). На різних форумах позитивних та нейтрально-позитивних відгуків набагато більше, ніж негативних коментарів.