Розбір параметрів нового MacBook Air M3
Apple продовжує випускати нові гаджети. У 2024 році презентовано черговий екземпляр лінійки Air. MacBook Air M3 зовні схожий на попередні моделі, але «начинка» потужніша. За твердженнями розробників Apple, Air 3 приблизно на 17-20% витриваліший за макбуки Air2 в умовах багатозадачності. І мінімум на 60% продуктивніше моделей на чіпі М1. Тому Air3 підходять для офісної роботи та для встановлення програм, що вимагають виняткових характеристик.
Огляд основних параметрів
Макбук Аїр М3 вважається новинкою на ринку гаджетів, адже минуло небагато часу з моменту його релізу. Якщо переглянути основні параметри, більшість із них не відрізняється від другого Макбука. Наприклад:
- Розміри лептопа.
- Рознімання на корпусі.
- Тривалість автономної роботи завдяки Li-Pol акумулятору.
- Мінімальний обсяг пам'яті накопичувачів.
- Однакова кількість ядер у процесорах.
Фізично промацати зміни неможливо, адже вони торкнулися якості роботи деталей. Наприклад, завдяки зовсім іншій архітектурі графічного процесора, гаджет на чіпі М3 має на увазі динамічне кешування. Ця функція дає змогу процесору адаптуватися до складності завдання та швидше її вирішити. Поліпшилась робота мікрофонів завдяки режиму головою ізоляції. Тепер звук набагато чіткіший під час відеодзвінка.
Відомий дизайн Apple MacBook Air M3
Новинка від Еппл представлена у двох примірниках. Це 13″ модель для любителів компактності та 15-дюймова для тих, хто воліє працювати з великими формами. Інші фізичні характеристики не змінилися. Девайс так само легкий і тонкий, як і попередні:
- Розміри 30,4х21,5 см та 30х23,7 см (13 та 15 дюймовий).
- Товщина 1,13 см та 1,15 см.
- Вага 1,24 кг та 1,51 кг.
Забарвлення корпусу з алюмінію доступне в 4 тонах: сірий (space grey) та сріблястий (silver), золотистий (starlight) та темно-синій (midnight), які додані на етапі виходу Air M2.
Особливо позитивними коментарями користувачів відзначено останній варіант. На темно-синьому фоні непомітні сліди від пальців під час роботи за клавіатурою або на тачпаді. Для тачпада та клавіш вбудовано технологію Force Touch, що визначає силу натискання. Ця опція дозволяє силою натискання перемотувати відео, відкривати додаткові відомості віджетів та швидкий перегляд файлів тощо.
Особливості оновленого дисплея Liquid Retina
Дисплей, що працює на частоті 60 Гц, добре зарекомендував себе на попередніх моделях, тому цілком слушно використаний знову. Понад 1 мільярд кольорів (впроваджено розширену колірну гаму Р3), LED-підсвічування, технологія True Tone, яка підлаштовує кольори та яскравість екрана під умови довкілля.
Розробники врахували недоліки минулих років і залишили максимальну яскравість 500 ніт. На перших девайсах Air максимум був 400 ніт, було некомфортно для очей працювати на лептопі за дуже яскравого освітлення: на вулиці, вдень. Трохи збільшили також роздільну здатність: у 13-дюймового лептопа вона 2560×1664 і 2800×1864 у 15-дюймового. Це на замітку тим, хто любить читати з ноутбука «дрібнокаліберний» текст.
Чіп М3 – потужність та енергоефективність нового покоління
Тринанометровий процесор М3 вже використовувався на деяких моделях лінійки Pro. Але в лінійці Air використано вперше. Адже на всіх попередніх моделях встановлювався М1 чи М2. Новий чіп, що складається приблизно з 25 млрд транзисторів, перевершує попередників.
Центральний процесор має ті ж 8 ядер, проте працює з частотою 4 ГГц проти 3,5 М2. Про покращену архітектуру 10 ядерного GPU (графічний процесор) вже згадувалося вище. Дискретна відеокарта дозволяє розширити об'єм до 24 Гб. Збільшено пропускну спроможність передачі інформації до 100 Гб/с
Крім того, знову використано і трохи доопрацьовану 16-ядерну систему штучного інтелекту Neural Engine. Ця технологія стала краще обробляти зображення та розпізнавати голос. А також покращує допоміжні процеси машинного обладнання, здійснюючи понад 15 трлн операцій на секунду. Впроваджено також апаратне прискорення H.264, HEVC, ProRes та ProRes RAW. Вся ця начинка охолоджується пасивною системою охолодження — без кулерів та вентиляторів, а лише ультразвуковими примочками.
Унікальна «операційка» MacOS Sonoma
Для Макбук Аїр М3 була використана нова операційна система macOS Sonoma, яка стала доступною лише у другому півріччі 2023 р. З усіх заявлених переваг Sonoma, можна виділити кілька найбільш актуальних для середньостатистичного користувача.
- Висока продуктивність в ігровому режимі завдяки новому графічному процесору. Цей GPU значно покращив якість відео презентацій, розширив можливості при кодуванні/декодуванні відео.
- Удосконалена робота візуальних фішок. Наприклад, перероблено екран блокування (тепер він показує дату та час), змінено віджети та їх функціональність (тепер вони не прив'язані до Центру повідомлень, а доступні на робочому столі).
- Покращена робота вебзастосунків: більш релевантні пошукові запити, спрощено дизайн діалогового вікна чатів, синхронізація особистих даних, що дозволяє зберігати паролі в хмарі кількох користувачів одночасно. Оптимізовано роботу Siri, допоміжних або застережних повідомлень, зафіксовано більше десятка встановлених програм.
Розширені можливості Macbook Air M3
Датчик Touch ID розташований на кнопці живлення. При потребі можна зробити так, щоб запустити пристрій у роботу міг лише його власник за допомогою відбитка пальця. Також функцію Touch ID можна використовувати як пароль для входу на деякі запаролені сайти.
Гаджет здатний протриматися до 18 години в режимі перегляду фільмів і понад 12 годин у режимі стрімінгу в інтернеті на бездротовому зв'язку. Все завдяки літієво-полімерному акумулятору місткістю 52,6 Вт ⋅ рік. У разі потреби зарядити Макбук вийде через USB-C або через магнітну систему MagSafe 3 для швидкого заряджання. MagSafe 3 має магнітний конектор, тому при зачепленні шнура не потягне за собою лептоп, а безпечно від нього від'єднається.
Також до послуг користувачів роз'єм під дротові навушники, 2 порти USB, Thunderbolt 4 покоління з максимальною швидкістю передачі до 40 Гбіт/с, бездротовий зв'язок Wi-Fi 6E (802.11ax) та Bluetooth 5.3. Встановлено 4 потужні динаміки та три спрямовані мікрофони, камера FaceTime HD 1080p. Макбук має можливість виводу зображення екрана на 1 зовнішній монітор при відкритій кришці та на 2 при закритій.
Для яких завдань варто придбати MacBook Air M3
Купівлю MacBook Air M3 часто планують ті, хто працює у сфері програмування, 3D-моделювання або займається іншими важкими справами. Головний аспект – потужний чіп М3. Тому навіть відсутність системи адаптивної зміни кадру ProMotion та активного охолодження не стане на заваді. Лептоп чудово справляється із навантаженнями.
Також підійде для офісної роботи чи навчання. Серед студентів гаджет популярний через легкість у транспортуванні, тривалу роботу в автономному режимі та потужний графічний процесор. MacBook Air M3 поставляється з 8 ГБ , 16 ГБ та 24 ГБ оперативної пам'яті. Відеопам'ять запозичується у «оперативки». Через GPU ноутбук має попит у любителів грати у відеоігри.
Ціна Macbook Air M3 найлегшої збірки стартує від 1200 $. А найдорожча обійдеться від 2000 $. Але для багатьох ціна не є визначальним фактором при виборі лептопа, адже головне — продуктивність і комфорт при роботі. Розробники зробили Macbook Air M3 таким, що вирішує багато складних завдань. При цьому ефективність роботи не зменшується навіть за тривалого терміну експлуатації.