Бюджетний ігровий ноутбук — висока продуктивність за доступною ціною
Для ігор випускають ноутбуки з потужним процесором, дискретною відеокартою і швидкісним накопичувачем. Справляються зі складною графікою, швидко працюють і ефективно охолоджуються. Дизайн яскравий і агресивний, клавіатура з підсвічуванням.
На вбудований накопичувач встановлюють важкі ресурсомісткі ігри, потрібно від 512 ГБ. Оперативна пам'ять об'ємом 8 або 12 ГБ для швидкодії, обробляє велику кількість даних і тримає програми у фоні.
Дешеві ігрові ноутбуки універсальні: продуктивний процесор і великий екран підходять для дизайнерів і архітекторів. Мультимедійні з якісним звуком.
Плюси та особливості недорогих ігрових ноутбуків
Функціонал не обмежений. Можна дивитися фільми, монтувати відео, спілкуватися по відеозв'язку. Справляються з робочими та навчальними завданнями. Є можливість кастомізації: розширюють обсяг ОЗП і ПЗП. Операційну систему встановлюють окремо.
Щоб купити бюджетний ноутбук для ігор, необхідно визначити головні характеристики:
- Діагональ екрана — 17 або 15 дюймів.
- Матриця — WVA або IPS.
- Роздільна здатність — Full HD.
- Частота оновлення — 60, 144 або 165 Гц.
- Процесор — AMD або Intel.
- Кількість ядер — від 4 до 8.
- Відеокарта — NVIDIA GeForce різного покоління
- Тип оперативної пам'яті — DDR4 або DDR5.
- Тип внутрішнього накопичувача — SSD або NVMe SSD.
- Енергетична місткість батареї — від 45 до 70 Вт/год.
Вага до 2.50 кг, корпус із пластику. У чорному або сірому забарвленні. Клавіатури з цифровим блоком або без нього. До бездротових інтерфейсів відносять Bluetooth і Wi-Fi.
Доступність
Розрізняють три цінові сегменти:
- Бюджетний — до 35 000 грн. Для важких ігор на середніх налаштуваннях графіки. Дешеві матеріали корпусу, мало портів. Не можна сильно розігнати потужність процесора.
- Середній — від 40 000 до 60 000 грн. Справляються з сучасними іграми на високих параметрах. Оптимальний варіант для вимогливих геймерів.
- Дорогий — до 90 000 грн і вище. Суперпродуктивне залізо, найкращий екран і преміальна збірка. Для професійних гравців. Максимальний fps в іграх, без обмежень.
Багато хто віддає перевагу доступній категорії. Потужності вистачає для комфортної гри, не потрібно переплачувати. Можна використовувати для інших цілей, комбінувати з робочими або розважальними завданнями.
Продуктивність
Працюють на чипсетах AMD і Intel. Демонструють високі показники при проведенні тестів і в реальному використанні. Важлива кількість ядер і потоків. Вказують початкову і максимальну тактову частоту. Досвідчені користувачі розганяють процесори, щоб вони пустили в дію всю потужність.
- На продуктивність впливає відеокарта. У геймерських тільки дискретна, інтегрована малоефективна. З окремою оперативною пам'яттю об'ємом від 4 ГБ.
- Що вища продуктивність, то сильніше охолодження. Перешкоджає перегріву і тротлінгу. Популярне активне з одним або декількома вентиляторами. У бюджетних пристроїв пасивне, дорогі з поліпшеним рідинним.
Швидкісні накопичувачі SSD і NVMe SSD гарантують швидкий запуск операційної системи, програм та ігор.
Мобільність
Бюджетні ігрові ноутбуки з оптимальними габаритами та вагою. Зручно розміщувати на столі, можна переносити з собою в сумці або рюкзаку. На компактну вагу впливають:
- Матеріали корпусу — пластик легший за алюміній, з якого виготовляють дорогі пристрої.
- Залізо — середньорівневі процесори та відеокарти менші за розміром, ніж флагманські.
- Охолодження — через помірну продуктивність не потрібно встановлювати складну та об'ємну систему.
- Необхідні порти — тільки HDM, LAN і варіації USB. Додаткові роз'єми збільшують вагу.
Екрани діагоналлю 15 дюймів — оптимальний варіант. Мобільні, зручно грати й дивитися відео. 17-дюймові більші, для стаціонарного використання, з собою носити важко.
Важливі характеристики при купівлі бюджетного ноутбука для ігор
Моделі від надійних брендів — Asus, Acer, MSI, HP, Lenovo, Dream Machines. В асортименті пристрої з різними процесорами, дисплеями, об'ємом ОЗП і ПЗП, автономністю.
Для вибору якісної та відповідної моделі потрібно:
- Визначитися з ціною. Недорогий геймерський пристрій коштує близько 30 000 грн. Бюджетніші не підходять для ігор, розраховані на базове використання та офісну роботу.
- Ознайомитися з технічними характеристиками. Виробники пропонують повні дані про моделі. Додаткову інформацію можна дізнатися в оглядах або почитати відгуки.
- Зіставити можливості. В іграх вказують мінімальні та оптимальні характеристики. Для комфортної гри комп'ютер повинен їм відповідати.
Недорогий ігровий ноутбук не завжди справляється з ультрависокими налаштуваннями. Іноді показники знижують до середнього рівня, прибирають зайві спецефекти.
Процесор і відеокарта
Процесори AMD і Intel із середнього сегмента з відмінними можливостями. Дві основні серії:
- AMD Ryzen 5 — висока енергоефективність. З 4 або 6 ядрами, 8 або 12 потоків.
- Intel Core i5 — вища тактова частота, з 8 ядрами та 12 потоками. Споживає більше енергії.
Другорядний параметр — мікроархітектура. У AMD використовуються Zen 3 і Zen 3+, Intel c Ander Lake дванадцятого покоління.
- Для ресурсомістких завдань варто звернути увагу на восьмиядерний Intel Core i5.
- Чотириядерний і шестиядерний AMD Ryzen 5 слабкіші, але енергоефективніші.
Для доступного сегмента дискретну відеокарту NVIDIA GeForce випускають у двох моделях. RTX 2050 дешевша, RTX 3050 продуктивніша й енергоефективніша. 4 ГБ достатньо для швидкого і плавного оброблення графіки.
Оперативна пам'ять
У бюджетних пристроях зустрічається два типи ОЗП:
- DDR4 з частотою 3200 МГц — нормальна продуктивність і енергоефективність. Недорогий і простий варіант.
- DDR5 з частотою 5600 МГц — нове покоління з поліпшеною швидкістю і потужністю. Коштує дорожче.
Мінімум для геймерських моделей — 8 ГБ. Підійде для ігор початкового і середнього рівня, не впорається з ультрависокою графікою.
Краще 16 ГБ: забезпечує багатозадачність, швидко обробляє інформацію, довго тримає програми й процеси у фоні. Сучасні ігри запускаються і працюють без проблем.
Кількість слотів варіюється залежно від ПК. Вільні дозволяють самостійно додавати ОЗП. Максимальний обсяг — до 128 ГБ, частіше обмежується 32-64 ГБ. Купують окремо.
Накопичувач
На ціну недорогих ігрових ноутбуків впливає тип внутрішнього накопичувача:
- HDD — дешевий, але працює шумно, швидкість завантаження низька. Не використовують для ігор та інших продуктивних завдань. Може встановлюватися як додатковий, для зберігання фото та відео. Обсяг до 1 ТБ.
- SSD — сучасний і швидкісний стандарт. Безшумний, операційна система працює швидко. Коштує дорожче, частіше обмежується 512 ГБ.
- NVMe SSD — поліпшена версія з високою швидкістю та миттєвою обробкою даних. Ідеальна для важких програм та ігор.
Потужні ігри об'ємні та багато важать. Для завантаження та встановлення потрібен великий накопичувач на 512 ГБ. 256 ГБ рекомендують для зручного повсякденного використання, а 128 ГБ — тільки для офісних завдань і вебсерфінгу.
Придбання доступного геймерського ноутбука — непроста справа. До пристрою підвищені вимоги — достатня ігрова продуктивність і низька вартість. Потрібно підібрати модель від популярного бренду, ознайомитися з головними параметрами й орієнтуватися на вимоги сучасних ігор.
Підсвічування клавіатури спрощує використання, робить його цікавішим. Можна грати в темний час доби. Купують функціональну геймерську мишу і повноформатні навушники з мікрофоном.