Особливості та відмінності DDR3 для ноутбуків
ОЗП багато не буває, але при її виборі виникають непередбачені труднощі. Незважаючи на те, що останні роки лептопи оснащуються планками нового покоління DDR4, у продажу, а також на столах користувачів присутні моделі з пам'яттю для ноутбука DDR3. У зв'язку з цим виникає питання, у чому її особливості та як правильно підібрати?
DDR3 – це вид оперативної пам'яті, що прийшов на зміну DDR2. У порівнянні з попередніми модифікаціями, пам'ять має переваги:
- зменшене енергоспоживання – 1,5 В порівняно з 1,8 В;
- знижена напруга живлення завдяки використанню транзисторів з подвійним затвором.
Але одночасно DDR3 для ноутбуків програє за декількома показниками сучасного формату DDR4. Напруга у останнього ще нижча і становить 1,2 вольта. Для домашніх Комп'ютерів це небагато, але в умовах серверів дозволяє суттєво заощадити. Варто відзначити і різницю між частотою. У ДДР3 вона стартує від 0,8 ГГц і не перевищує 2,133 ГГц. Модулі нового стандарту мають частоту 2,133 ГГц та вище.
Можливості карт формату DDR3
Функції ОЗП для ноутбука DDR3 обмежені їх можливостями, а вони наступні:
- підтримують діапазони 8-16 Gb пам'яті,
- найменший поріг напруги 1, 35,
- 240 контактів,
- підтримка восьми внутрішніх банків пам'яті.
При якісній, просунутій начинці, така карта забезпечить гідну швидкодію. Вона підійде для домашнього використання, офісних завдань, перегляду відео та роботи з ресурсомісткими програмами. І хоча ДДР4 відрізняється більшою дискретною частотою, різниця у показниках швидкості карток цих поколінь становить лише 15 відсотків. Відчутні відмінності помітні лише у іграх.
Потрібно знати, що материнки не можуть бути сумісні одночасно з третім та четвертим поколіннями пам'яті. Перехід на новий формат відбувся лише у 2017 році, а девайси, випущені раніше, заточені під ДДР3. Тому всі, хто ними користується, віддають перевагу оперативній пам'яті DDR3 для ноутбука, а останній стандарт їм не актуальний.
Поради на вибір
Щоб підібрати хорошу оперативну пам'ять DDR3 для ноутбука і забезпечити його швидкість роботи, потрібно враховувати такі показники:
- Об'єм пам'яті. Для найпростіших завдань достатньо двох гігабайт, для просунутого офісного софту слід вибирати щонайменше 4-8 гігів. Якщо передбачається робота з графікою, запис звуку та віртуальні битви, потрібно хоча б 16 Гб. Сучасні материнські плати підтримують 2-канальний режим, тому оптимальною буде установка не одного 16-гігабайтного модуля, а двох по 8 Гб. Тільки купувати слід однакові планки, щоб їх частоти та таймінги збігалися.
- Частота шини. Пам'ять DDR3 може забезпечити приріст до 2133 МГц, завдяки чому забезпечується гідна швидкодія.
- Таймінг. Має бути якомога нижче, щоб інформація оброблялася швидко, а комп'ютер функціонував краще.
- Напруга. Чим вона нижча, тим менше нагрівається планка. Але все одно не завадить подбати про наявність системи охолодження. Вона нагоді при розгоні, і, відповідно, значному збільшенні вольтажу. І це негативно відбивається на продуктивності ПК.
Крім моделі материнки, слід знати, який стоїть у ноутбуці процесор. Деякі види пам'яті сумісні лише з процесорами Інтел.
Переваги покупки в Moyo
Якщо потрібна оперативна пам'ятка DDR3 для ноутбука, придбати її можна в Moyo.ua. На всі товари надається гарантія від виробника, є сертифікати.
У Moyo великий вибір товарів, на кожен є докладний опис з фото в каталозі. Консультанти допомагають вирішити проблему сумісності ОЗП із різними моделями ноутбуків.
Замовлення оформляються цілодобово через онлайн-магазини, а покупка вже за 20 хвилин чекає в найближчому місці видачі. Доступні також транспортні та авіаперевезення замовлень.