Комп'ютери відмінно справляються з різними завданнями. З їх допомогою можна обробляти фото і відео, перетворюючи відзнятий матеріал на витвір мистецтва, насолоджуватися читанням або музикою, дивитися фільми, спілкуватися з друзями, проводити час в онлайн іграх, розробляти складні схеми, робити обчислення, розраховувати податки, вивчати предмети і багато іншого. Однак все це вкрай складно зробити без операційних систем.
Справа в тому, що саме операційна система (ОС) відповідає за безліч дрібних, середніх і великих завдань, з якими звичайному користувачеві або навіть системного адміністратора просто не впорається – вже дуже їх багато. Наприклад, саме вона відповідає за коректне розпізнавання окремих апаратних компонентів і правильну роботу з ними. Іншими словами, інформація зчитується з жорсткого диска, обробляється відкритий або звуковою картою не сама по собі, а під контролем ОС.
Інше важливе завдання, яке вирішує операційна система, це організація взаємодії різних програм один з одним. Адже прикладне програмне забезпечення, будь то середовище програмування, графічний редактор, відеоплеєр або гра, потребує деякої базової функціональності, яку і забезпечує ОС. Без неї додатки не будуть працювати, а комп'ютер перетвориться на купу непотрібних залозок.
Важливо також правильно підібрати ОС. Перш за все, потрібно визначитися між серверної і клієнтської системою. Серверні версії (зазвичай у них в назві є слово Server) оптимізовані для роботи з продуктивними процесорами і великими об'ємами пам'яті, забезпечені утилітами для адміністрування. Клієнтські ОС краще підтримують різну периферію, мають розвинений графічний інтерфейс і розраховані на користувачів з будь-яким рівнем підготовки.
Розрядність системи визначає місця доступно: 32-Бітові ОС (ВОНИ Ж x86) вміють працювати максимум з 4 ГІГАБАЙТАМИ оперативної ПАМ'ЯТІ, тоді як 64-бітові (x64) з легкістю переступають за цю межу. Також вона впливає на вибір софта, оскільки не всі програми можуть функціонувати в обох версіях.
Не варто забувати і про вибір мови. Тим, хто добре знає англійську, підійде англомовне видання. Якщо ж з іноземними проблема, то варто придивитися до російської або української версії. Для лінгвістів і поліглотів підійде багатомовна ОС.