Моторні мастила в MOYO: секрет довголіття двигуна
Для безперебійної роботи двигуна автомобіля необхідне моторне мастило. Воно змащує внутрішні деталі, усуває забруднення та відкладення, відводить тепло від гарячих поверхонь. Регулярна заміна оливи допоможе продовжити термін служби двигуна та надовго зберегти його в робочому стані.
Які бувають моторні оливи
В інтернет-магазині MOYO завжди можна купити автомобільне масло хорошої якості. Вибір широкий: за типами, в'язкістю, порою року.
Типи автомасел
Залежно від складу та добавок, виділяють різні автомастила:
- Мінеральні одержують із нафти. Вони забезпечують базовий захист двигуна та рекомендовані для старих автомобілів за нормальних умов експлуатації. У них хороші властивості, що змащують, проте вони не стійкі до високих температур і вимагають частої заміни.
- Синтетичні створені штучним шляхом через хімічні процеси. Мають високий ступінь очищення, стабільність при високих температурах і тривалий термін служби. Рекомендуються для сучасних та продуктивних двигунів. Такі ставлять на японських автомобілях, а також американських та німецьких.
- Напівсинтетичні представляють гібрид мінеральної та синтетичної оливи. Пропонують кращий захист та продуктивність, відрізняються доступною ціною. Поєднують переваги обох типів. Варіант для широкого спектра авто за будь-яких умов експлуатації.
В'язкість мастила – яку вибрати
В'язкість машинного мастила – міра його плинності або опору потоку за різних температур. Відіграє важливу роль в ефективності мастила двигуна. У загальноприйнятій в'язкості включають 0W, 5W, 10W, 15W, 20W для низьких температур. І 20, 30, 40, 50, 60 – для найвищих.
Важливо використовувати оливу для машини з рекомендованою виробником в'язкістю. Це забезпечить ефективне мастило та захист двигуна за будь-яких умов.
Найчастіше в автомобільній індустрії вітаються вироби з певною в'язкістю:
- 5W-30. Підходить для більшості, зокрема сучасних корейських автомобілів. Забезпечує надійне мастило при низьких та високих температурах.
- 10W-40. В основному для авто з пробігом від 100 км. Відрізняється помірною витратою.
- 0W-20. Прекрасно захищає двигун, сприяє економічній витраті палива. Рекомендується для мотоциклів та нових авто з потужними моторами.
- 15W-40. Призначено для вантажних автомобілів та дизельних двигунів. Відмінний вибір під час роботи у важких умовах.
Масло 5W-40 універсальне. Його можна використовувати у будь-яку пору року для легкових та вантажних машин. Для екстремальних умов та в спеку рекомендовано мастило 20W-50. А 0W-30 відрізняється низькою в'язкістю, що робить його ідеальним при сильних морозах. Разом з тим в'язкість слід завжди перевіряти у посібнику користувача автомобіля.
Мастила на різну пору року
Літні та зимові мастила для авто практично не зустрічаються. Найбільш популярні універсальні, для будь-якого сезону. Враховують погоду регіону та домінантну температуру:
- -35 °C вибирають оливу з позначкою 0W;
- -25 ° C – 5W;
- -20 ° C – 10W;
- -15 ° C – 15W;
- -10 ° C – 20W.
Важливе також значення, яке показує в'язкість за температури вище 0 °C. Чим воно вище, тим краще захист двигуна в теплу погоду.
3 фактори, що впливають на вибір автомасла
Один з головних компонентів – в'язкість, яка повинна відповідати рекомендаціям виробника авто та погодним умовам регіону. Серед інших:
- Тип: мінеральне, синтетика, напівсинтетика. У них свої плюси та мінуси. Синтетика добре захищає двигун, але коштує недешево. Мінеральне на натуральній основі. Напівсинтетика – золота середина. Важливі уподобання, бюджет, тип авто.
- Сумісність із двигуном. У деяких специфічні вимоги до оливи. Наприклад, для дизеля необхідне мастило зі зниженою затримкою допалювання.
- Інтервали заміни. Є мастила для тривалого використання. Інші доводиться часто міняти.
Перш ніж купувати, вивчають сервісну книжку свого авто. У ній вказано оптимальну в'язкість. Враховують тип двигуна (газ, дизель, бензин), марку та рік випуску машини. Пробіг теж важливий, адже при значному зносі в'язкість оливи підвищується.
Як перевірити якість моторної оливи
Звертають увагу на зовнішній вигляд. Хороше масло для авто прозоре і злегка пофарбоване. Якщо воно каламутне, темне, із забрудненнями – це свідчить про підробку чи знос. По консистенції хороша олива гладка та однорідна. Надмірна густота та осад свідчать про низьку якість. Не має бути горілого, різкого запаху.
Для перевірки якості можна скористатися діагностичними тестами щодо сторонніх домішок і зносу. Уникнути підробок допоможе покупка у перевірених брендів: Mobil, Castrol, Shell, Total. Компанії із хорошою репутацією забезпечують якість продукції. Корисно почитати відгуки та рекомендації інших автовласників та фахівців, щоб отримати вичерпну інформацію.
Як використовувати машинне мастило: поради та рекомендації
Правильний вибір та експлуатація машинного мастила – запорука довговічності двигуна. Правила експлуатації вказуються у посібнику до автомобіля. До них відносяться:
- Контроль рівня олії. Необхідно стежити й регулярно доливати необхідну кількість оливи відповідної якості та в'язкості. Зручно купувати одразу велике упаковування по 15-20 літрів. Його вистачає надовго.
- Дотримання інтервалів заміни. Правильний графік сприяє працездатності двигуна, знижує знос елементів.
- Перевірка фільтрів. На них затримуються домішки та забруднення, тому потрібно періодично чистити та міняти.
- Уникнення екстремальних умов: високих навантажень, тривалих поїздок, пробок. У цих випадках розглядають можливість купівлі виробу найвищого класу та в'язкості.
- Регулярні технічні огляди. При проблемах, у тому числі з моторним мастилом, своєчасно запобігають серйозним ушкодженням.
Важливо: не варто використовувати моторну оливу для змащування деталей автомобілів: ущільнень, петель, профілів. Для цього призначені силіконові спреї та масла.
Багато хто цікавиться, чи можна змішувати різні мастила для машини? Тільки якщо вони збігаються за типом і стандартом. Якщо ні, високий ризик утворення осаду та спінювання суміші. При змішуванні масел різної в'язкості рідина вийде більш плинною. На роботі двигуна це не позначиться. А ось комбінувати мастила різних виробників небезпечно. Бренди використовують для своїх складів варіативні присадки, і невідомо, як поведеться такий гібрид.
Найкраще, що можна зробити для довгої та безперебійної роботи двигуна авто, – купити моторне мастило. Але вибрати потрібно правильно, керуючись паспортом машини, маркою, типом палива, в'язкістю. Якщо самостійно визначитися важко, краще звернутися до професійних механіків та консультантів, які нададуть цінні рекомендації та поради.