Моторна олива Castrol: якість, підтверджена кожним кілометром
Бренд Castrol – провідний виробник мастил для автомобілів та промислового обладнання. Він заснований в 1899 році у Великій Британії й до теперішнього часу заслужив світову популярність і впізнаваність в автоіндустрії. Особливо популярні моторні мастила Castrol для легкового транспорту, вантажівок, мотоциклів та спецтехніки.
Переваги моторних мастил Castrol
Компанія проводить наукові дослідження, щоб вивести інноваційні формули та технології. Їхня мета – забезпечити максимальну продуктивність та захист двигуна. Всі продукти проходять суворі тестування та відповідають стандартам якості. Це забезпечує маслам Castrol ряд переваг:
- Подовжують термін експлуатації двигуна, підвищують його ефективність та економлять паливо внаслідок зменшення тертя між елементами ДВЗ.
- Охолоджують компоненти двигуна завдяки здатності акумулювати та відводити надлишок теплової енергії.
- Запобігають корозії. Створюють щільну плівку на елементах двигуна, що захищає від негативної дії вологи та окиснення.
- Підтримують елементи агрегату у чистоті.
Продукція відноситься до середньої цінової категорії, що забезпечує високу якість складу. Переважно це синтетичні оливи, а також популярна в Україні напівсинтетика. Вони реалізуються у фірмових упаковках об'ємом 1 л, 4 л, 5 л або 20 л.
Виділяють 3 основні серії олій Castrol:
- GTX – напівсинтетичні оливи для автомобілів з великим пробігом. Допомагають боротися з відкладеннями, які поступово утворюються на елементах мотора. Надійний захист від зношування.
- Magnatec – синтетика та напівсинтетика з покращеними змащувальними властивостями. При використанні на металевих поверхнях утворюється щільна плівка, що забезпечує максимальний захист. У оливах присутні полімери титану.
- Edge – синтетика, призначена для продовження терміну експлуатації ДВЗ. Оливи цієї категорії використовують для перегонових автомобілів. Вони показали результативність при екстремальному керуванні.
Виробник додає виключно безпечну для двигунів основу. А якість присадок зробила автомастила Кастрол одними з найефективніших у подібній ціновій категорії. Ще один плюс – мастило цілком відповідає вимогам стандартів SAE, API, ACEA, що дає впевненість при його використанні в будь-яких погодних та експлуатаційних умовах.
Застосування моторних мастил Кастрол
Підходять для різних типів двигунів та марок автомобілів. У продажу різноманітні продукти з урахуванням специфічних потреб двигунів на бензині чи дизелі. Можна підібрати мастило для широкого спектра, серед яких:
- Легкові авто: Volvo, Audi, Jaguar, Ford, Land Rover, BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen, Toyota, Honda.
- Вантажівки та комерційний транспорт: фургони, автобуси. В асортименті олії для роботи в умовах підвищеного навантаження.
- Спортивні авто з високою продуктивністю та тюнінговими двигунами. Є спеціальні автомастила з підвищеним мастилом та захистом.
У лінійці продукції можна підібрати рідини для нових машин або авто з пробігом. У першому випадку мастило захищає двигун при запуску, продовжує його термін служби та сумісне з більшістю моделей. У другому – покращує моторну продуктивність, знижує зношування, підтримує стабільне функціонування системи, допомагає усунути забруднення та відкладення.
Правила вибору олій Castrol
Грамотний вибір продовжує інтервали між техоглядами та ремонтами двигуна. Враховують тип двигуна, марку авто, класи в'язкості, що визначають відповідний клімат.
Вибір типу двигуна
Вивчають посібник з експлуатації авто та визначаються, який двигун встановлений: дизельний, бензиновий, турбований, 2-х або 4-х тактний. Для кожного виду є спеціальний склад.
Якщо визначитися з типом двигуна складно, слід вивчити кришку горловини для заливання оливи. На ній зазвичай вказують рекомендовану модифікацію мастильного матеріалу.
Рекомендується вивчити стандартні маркування класифікації API. Перша літера вказує на тип двигуна:
- бензин – S;
- дизель — З;
- мотоцикли та моторні човни з двотактними ДВС – T.
По другій літері в маркуванні можна судити про характеристики – чим вона ближче до кінця алфавіту, тим краще властивості мастила. Наприклад, маркування SL/CF наноситься на універсальні олії, які підійдуть двигунам на бензині та дизелі. При цьому наявність S перед дробом вказує на перевагу саме бензинових агрегатів.
За класифікацією ACEA мастила для бензинових моторів з маркуванням А, для дизельних – В. Категорія А/В підходить для обох типів двигунів. Наприклад:
- A3/B3 – для високофорсованих ДВЗ;
- A3/B4 – для високофорсованих, а також дизельних моторів із впорскуванням пального;
- A5/B5 – оливи з високими енергоощадними характеристиками.
Для європейських двигунів призначені оливи категорії С. Вони підходять для моторів із сажовими фільтрами та каталітичними нейтралізаторами. До дизельних моторів, що працюють в екстремальних умовах, підходять оливи категорії Е. До такого транспорту відносяться вантажівки, екскаватори, трактори та інша спецтехніка.
Вибір за маркою автомобіля
У посібнику з експлуатації автомобіля вказано тип і клас в'язкості моторного мастила, що рекомендується. Іноді навіть вказуються оптимальні бренди.
Якщо мануал до авто відсутній, можна зайти на офіційний сайт виробника авто та знайти потрібну інформацію. Або скористатися онлайн-сервісами, що дозволяють підібрати моторне мастило Кастрол для різних моделей. На сайті потрібно вказати клас машини, марку та тип двигуна.
Ще один варіант – вивчити технічну документацію на саму моторну оливу. У ній має бути присутня інформація про сумісні транспортні засоби.
Вибір за умовами експлуатації
Звертають увагу на в'язкість, яка визначає здатність автомастила до утворення захисної плівки. Параметри в'язкості розшифровуються класифікацією SAE J300. Складаються з двох чисел:
- Перше з літерою w характеризує низькотемпературну в'язкість – мінімальні значення температури, при яких насос двигуна прокачує мастило системою без сухого тертя.
- Друге число вказує на високотемпературну в'язкість. Чим воно вище, тим нижча плинність мастила при високій температурі.
В'язкість допомагає визначити, для якої погоди підійде олива. Приклад всесезонного мастила – 5w30. Можна використовувати в діапазоні температур від -25 до +20 °C. Універсальним варіантом є 5w40. Рідина не втрачає властивостей при експлуатації від -30 до +40 °C. Підійде для холодної зими, але не рекомендовано для регіонів зі спекотним літом. А 0w30 ідеально для екстремальних морозів.
В'язкість мастила також вказується в посібнику з експлуатації авто. Якщо вибрати її неправильно, це може призвести до утворення нерівної плівки на елементах мотора або попаданню занадто плинного мастила в циліндр. Як наслідок – швидке зношування та часті ламання. Через високе тертя підвищується споживання палива.
Варто купити моторне мастило Castrol, віддаючи данину якості та надійності. Продукція відповідає світовим стандартам, захищає двигун від зносу та покращує його продуктивність. Однак важливо правильно підібрати рідину за типом двигуна, маркою авто та класом в'язкості. Інакше навіть найякісніше автомастило не принесе користі.