Принципи роботи та особливості мембранних клавіатур
У сучасних клавіатурах клавіші спрацьовують завдяки механічним перемикачам або чутливій мембрані. Другий варіант уражає мембранних клавіатур. Вони дешевші, ніж механічні, тому здаються багатьом користувачам прийнятним варіантом:
- для ігор,
- для роботи,
- для написання повідомлень у месенджерах.
У конструкції мембранних пристроїв введення немає рухомих елементів механічного типу. Замість них тонка плоска мембрана. Через мінімальну товщину її часто називають плівкою, а самі клавіатури — «плівковими».
Одна з особливостей моделей мембранного типу – унікальний принцип функціонування. Роботу забезпечують 3 шари мембрани:
- нижній шар з доріжками, що проводять;
- середній ізолюючий шар. Він перешкоджає замикань;
- верхній – з струмопровідними доріжками і з вирізами. Останні відповідають за контакт між доріжками нижнього та верхнього шару.
Поверх шарів знаходяться вставки, на які «надеті» ковпачки клавіш. Завдання ковпачків – поштовх. Вони працюють як штовхачі та забезпечують спрацьовування.
Види мембранних клавіатур
Можна мембранну клавіатуру купити для використання з різними пристроями. Хороші моделі доступні:
- для ігрових станцій,
- офісних ПК,
- інтернет-планшетів,
- телевізорів з підтримкою Смарт-функцій.
Бюджетна ціна мембранної клавіатури – одна з причин поширеності. Також секретом популярності можна вважати велику кількість різновидів.
Дротовий тип
Моделі з дротовим підключенням – найнадійніші. Вони легко підключаються до будь-якого комп'ютера (або іншому девайсу) через кабель і працюють чітко, без перебоїв. Перевага — незалежність від якості з'єднання Bluetooth або Wi-fi.
Важливо: клавіатура не може відмовити в самий невідповідний момент через розрядку батарейок або акумулятора.
Доцільно купити мембранну клавіатуру провідного типу для використання в офісі, в ігровій зоні, в особистому кабінеті будинку. Вона відмінно підійде для набору тексту, керування ігровими персонажами, роботи в профільних програмах.
«Радіус дії» обмежений довжиною кабелю, що входить до комплекту постачання. За бажання його завжди можна замінити на більш довгий (з ідентичними інтерфейсами).
Бездротове
Бездротове підключення знімає з користувача ряд обмежень. Клавіатуру без дротів зручно використовувати з кількома пристроями. Її не потрібно щоразу від'єднувати та підключати через фізичні входи заново. Вона працює навіть на відстані від комп'ютера чи телевізора.
З такою клавіатурою комфортно працювати на ходу. Її завжди можна захопити із собою у відрядження чи поїздку у транспорті.
Ще одна особливість – естетичність. Бездротові клавіатури виглядають виграшніше, ніж дротові. Вони дозволяють уникнути нагромадження дротів на робочому столі.
Основні характеристики мембранних клавіатур
Клавіатури з мембраною відрізняються один від одного за специфікаціями. Найважливіша відмінність – кількість клавіш. У складання стандартного зразка їх 104. У компактних клавіатур кнопок може бути набагато менше. Найпоширеніші варіанти – з 85 та 88 клавішами.
Моделі для ігор часто забезпечені додатковими кнопками. Всього число клавіш може сягати 130.
Пристрої введення умовно об'єднані у дві групи — з підсвічуванням і неї.
Мембранні клавіатури з підсвічуванням для ігор та роботи. У першому випадку підсвічування відіграє роль декоративного елемента, у другому допомагає друкувати в темряві.
Підключаються різні моделі за допомогою:
- ЮСБ-входу,
- технології Bluetooth,
- радіо-інтерфейсу.
Ще одна відмінність – зовнішній вигляд. Клавіатури для роботи – стримані та лаконічні. Ігрові рішення – яскраві та ефектні.
Купити звичайні та ігрові мембранні клавіатури в магазині MOYO
У Moyo.ua можна швидко замовити оригінальну клавіатуру мембранного типу з доставкою. У продажу представлені новинки та пристрої, випущені рік тому і раніше. На офіційному сайті магазину доступна функція «Порівняння». Вона допомагає позбутися сумнівів і вибрати найкращу модель у будь-якому ціновому сегменті.
Порівнювати товари з каталогу Мойо можна за габаритами та вагою, за зовнішнім виглядом та ціною. Ознайомитись з модельним рядом допомагає опція «Сортування» від найдоступніших до дорогих і, навпаки, від преміум-моделей до бюджетних рішень.