Парообробка – затребувана опція, якою оснащують багато машинок для прання. Чи потрібна вона, кожен вирішує самостійно. А ось що вона дає, її особливості та переваги висвітлені у цій статті.
Принцип роботи
Пральна машина з парою допомагає швидко прибрати забруднення без застосування порошків з фосфатами та іншої агресивної хімії. Але це основне завдання, яку переслідували виробники, оснащуючи техніку парогенератором.
Її призначення – дезінфекція, усунення запахів, бактерій, патогенних мікроорганізмів, що накопичуються в одязі та білизні в процесі використання. Прилад із парою – порятунок для алергіків. Під дією високої температури знищуються будь-які алергени, речі не зашкодять чутливій шкірі. Стане в нагоді така функція і батькам, які турбуються про здоров'я та безпеки дітей. Тоді як виварювання пелюшок та повзунків призведе до втрати кольору і займе багато часу, випарювання в машинці відбувається швидко і дає гарний результат.
Машинки з паровим пранням мають відмінну конструкцію: у задній частині розташовується парогенератор. Вода заходить спочатку в нього, а в барабан вже надходить пара. Він проникає в структуру волокон, очищуючи та знезаражуючи їх. Процес можна порівняти з кип'ятінням, але делікатнішим. Прання підходить для ніжних матеріалів і потребує особливого догляду. На виході одяг чистий, навіть без попереднього замочування та затирання.
Як вибрати пральну машину з парою
Моделей пральних машин з функцією пари багато, що створює труднощі при покупці. Рекомендується визначити такі параметри:
- Емкость. Для стандартної сім'ї достатньо місткості 5-7 кг. Для більших об'ємів краще вибирати завантаження 8-10 кг. Так можна за один цикл випрати відразу багато речей та білизни.
- Основна або додаткова парообробка. У деяких машинах ця функція є допоміжною та призначена для швидкого освіження та розгладження. Якщо в сім'ї проживають діти та алергії, краще купувати пристрій з можливістю парового прання. У цьому випадку речі можна прати навіть без порошку, не втрачаючи як.
- Функції. Від їхньої кількості залежить комфорт експлуатації. Чи не зайвими є функції прання делікатних тканин, швидкий режим, розгладжування, дозавантаження, Сушіння. Остання, хоч і збільшує час прання, але позбавляє необхідності наступного сушіння.
Якщо ванна простора, бажано купити пральну машину з парою з переднім завантаженням, тоді за процесом можна стежити. Ступінь вологості білизни контролюється кількістю обертів на віджиму. При оборотах 1400-1600 білизна витягується практично сухе. Якщо параметр менший, речі доведеться досушувати самостійно. Просунуті машинки оснащені Wi-Fi та керуються через смартфон.
Плюси і мінуси пральної машини з парою
Вигоди купівлі пральних машин з парогенератором оцінили багато господинь. Це:
- Знезараження. Одяг позбавляється мікробів і бактерій.
- Результативність. Волокна очищаються навіть від застарілих плям та бруду.
- Економічність. Вода витрачається менше порівняно із звичайними пристроями, використання порошку необов'язкове. Та й електрика економиться.
- Універсальність. Підходить для всіх типів тканин, навіть делікатних. Таку машинку можна порівняти з домашньою хімчисткою та обробляти в ній пуховики, бавовняні фіранки, шовкові та вовняні речі.
- Тиха робота. Пов'язана з тим, що парогенератори встановлюють машинки з двигунами прямого приводу, які працюють безшумно. А через низькі вібрації речі зношуються менше.
Пар можна використовувати як основну програму або поєднувати з функцією прання. Після обробки догляд за одягом легший, оскільки відсутні глибокі заломи та складки. Достатньо легкого прасування, щоб речі виглядали презентабельно.
Є й мінуси. Головний – ціна. Вона вища, ніж у машинок, не оснащених парогенератором. Але доводиться вибирати, що важливіше – вартість пристрою чи можливість згодом заощадити на воді, електриці та миючих засобах без втрати якості очищення.
У сучасних реаліях пральна машина з паровим пранням не забаганка, а необхідність. Вона підтримує здоров'я сім'ї, позбавляє послуг хімчисток. Але за насолоду користуватися їй доведеться заплатити приблизно в 1,5 рази вище, ніж при виборі звичайного пристрою.