Lenovo IdeaPad Gaming 3 — вигідна продуктивність
IdeaPad Gaming 3 від Леново — те що треба для проходження улюблених ігор, роботи в програмах або перегляду кіно у вільний час. Вдалі комбінації комплектуючих та висока ергономіка — фішки, які роблять серію запрошеною. Ноутбуки підлаштовуються під різні стилі експлуатації та видають стабільну продуктивність при навантаженнях.
На що звернути увагу, щоб обрати оптимальний Lenovo Ideapad Gaming 3?
Серед доступних конфігурацій Ідеапад Геймінг 3 можна вибрати таку, яка буде задовольняти всі користувацькі вимоги. Допоможе покроковий аналіз характеристик.
Зовнішній вигляд
Дизайн гарний та без надлишкових прикрас. Кришка або позбавлена декору взагалі (крім логотипа виробника), або прикрашена стильною геометрією. Доступні різні кольори на вибір. Отвори для охолодження традиційно розташовані знизу та з боків.
Дисплей
Діапазон діагоналей не дуже широкий — всього 2 варіанти з різницею менше дюйма:
- 15,6” у ваговій категорії до 2,5 кг;
- 16” — до 3 кг.
Співвідношення сторін 16:9, як у телевізорів, або 16:10 — як у широкоформатних комп’ютерних моніторів. Full HD екрани — у компактніших лептопів, WUXGA або WQHD+ — у великих. Матриці виробник використовує IPS, щоб забезпечити широкий кут перегляду, натуральний колір та миттєвий відгук.
Пам'ять
Запас оперативної пам’яті — саме для мейнстримних ігор. ОЗУ місткістю від 8 до 32 Гб у різних комплектаціях.
Сховище у 2 Терабайти у максимально укомплектованої моделі — відмінне рішення для великих масивів даних: від сімейного фотоальбому в цифровому форматі до фільмів та серіалів у високій якості.
Для онлайн-ігор та інших занять, що не забивають накопичувач, вистачає мінімальних 256 Гб. Невеликий обсяг компенсується технічними перевагами SSD.
За типом накопичувача можна виділити моделі:
- тільки з жорстким диском, який здешевлює збірку, але згодом зношується і трохи пригальмовує під час обробки інформації;
- тільки з твердотільником, який спільно з оперативкою забезпечує стабільну і швидку роботу системи;
- з HDD і SSD.
Живлення
Для автономності потрібна велика батарея. Її енергомісткість становить від 45 до 71 Втч. Одного заряду вистачає на 5-8 годин без використання режиму енергоощадження. Відключення зайвих функцій, зниження яскравості, зміна схеми живлення та мінімізація навантаження на компоненти — дії, які дозволяють додати годину-другу роботи.
Відеокарта
Гарною якістю картинки ноутбуки з лінійки завдячують дискретній графіці. Графічні адаптери продуктивні, тож відповідають вимогам ігрового класу. Це моделі, багаті власною пам’яттю, стабільні та стійкі до перегріву: як Geforce RTX 1650, 3050, 3050 Ti, 3060.
Роз’єми
Геймери без периферійних пристроїв як без рук, тому виробник передбачив достатню кількість фізичних портів: USB A і C, HDMI, mini-Jack.
Також доступні інтерфейси бездротового типу, через які зручно під’єднувати ігрові навушники та інші аксесуари, передавати дані.
Клавіатура
Розмір корпусу дозволяє зберегти повноформатну клавіатуру із цифровим блоком та зручною відстанню між кнопками. Їхній хід приємний, звук ненав’язливий і тихий — не привертає увагу до себе.
Камера
Вебкамери на 1 Мегапіксель з роздільною здатністю HD достатньо, щоб говорити по відеозв’язку з гарною картинкою. Є вбудований мікрофон, тому можна організовувати ігрові прямі трансляції, проте для професійного стрімінгу доведеться придбати додаткове обладнання для знімання та передачі звуку.
Вага та габарити
Моделі з різними відеокартами, процесорами та накопичувачами відрізняються також за вагою. Ті, що ближче до 2 кг, оптимальні для експлуатації на одному місці та на ходу. Трикілограмові краще використовувати у домашніх умовах.