Стильний формат: переваги та ключові фішки ноутбуків-трансформерів
В ноутбуках-трансформерах чудово все. Вони адаптуються до будь-яких умов та вимог користувача. Напрошуються відразу 3-4 варіанти експлуатації. У поїздках та під час роботи, не прив’язаної до конкретного місця, адаптивна конструкція «розв’язує руки». Вона дозволяє оцінити функціонал без шкоди комфорту. Підкуповує продуманість та надійність. Симбіоз цих переваг — головний секрет популярності пристроїв у формфакторі, що трансформується.
Чим відрізняються ноутбуки-трансформери від звичайних
Техніка 2 в 1 привертає увагу. Її можна використовувати будь-як, що не може не тішити. Трансформери 2 в 1 ноутбуки здатні багато на що. Вони тягнуть ті ж завдання, що й «універсали», лише набагато ефектніше. Зокрема, через свою гнучкість. При цьому на продуктивність зовнішній вигляд не впливає: швидкодія та багатозадачність — питання «заліза». Сумісність з аксесуарами у трансформерів на висоті: вони не обділені портами та бездротовими інтерфейсами. У трансформерів багато спільного зі звичними ноутами, але є помітні відмінності.
Доступні режими експлуатації
Варто купити ноут-трансформер заради різноманітних варіантів використання. Стандартні лептопи придатні лише для двох режимів: стаціонарного та портативного. У першому випадку передбачається постійне підключення до джерела живлення, у другому — автономність залежить від вбудованої батареї.
Попри приставку «2 в 1» у назві, у девайсів, що трансформуються, 4 особливості:
- Ноутбук у класичному розумінні;
- планшет з підтримкою сенсорного введення — для роботи на горизонтальній поверхні;
- стенд — для демонстрації мультимедійного контенту;
- тент — для показу відео та взаємодії з графічними інструментами.
Добряче розширює можливості експлуатації електронне перо для ручного введення, малювання та інших плюшок.
Особливості конструкції
Існує кілька різновидів ноутбуків, що трансформуються. За схожої, на перший погляд, «зовнішності» вони можуть бути складені абсолютно по-різному.
- Рознімні портативні ПК. По суті, це планшетники, в комплектації яких передбачений знімний тактильний екран.
- Складні. За принципом книги або блокнота: розкриваються в усі боки, оскільки з рухомими шарнірами та кутом розкриття 360 градусів.
- Слайдери. Схожі на популярні однойменні телефони: мають клавіатуру, яка рухом руки зсувається під екран.
Кріплення, які з’єднують «палубу» та дисплей завжди міцні, їм доводиться витримувати більше маніпуляцій.
Технічні характеристики
У продажу доступні трансформери з просунутими характеристиками та «база», яка розрахована на невисокі навантаження. Виробники використовують для конвертованих ноутів процесори АМД та Інтел — переважно, від Core i3 та Ryzen 3.
Графічний потенціал визначається типом відеокарти. Складання з інтегрованою платою поширені, а з дискретною зустрічаються рідко. Зумовлено це тим, що потужну плату з власною пам’яттю та охолодженням складно розмістити у витонченому корпусі.
Багато залежить від дисплея, і на ньому бренди намагаються не економити. Full HD роздільна здатність — мінімум, який прийнятний на ринку ноутів-трансформерів. При цьому частота може бути базовою — 60 Гц — оскільки її достатньо для нормальної плавності.
Критерії вибору ноутбука трансформера
Хоч би якою була «начинка», насамперед важлива безпека для очей. Фільтри синього — must have, але є ще один важливий критерій — покриття дисплея. Глянцеве прийнятне для приміщень з регульованим штучним освітленням, матове (антиблікове) обов’язкове для роботи просто неба.
Ядра процесора впливають на загальну продуктивність. Потрібно щонайменше 2 ядра, щоб справлятися із сучасними завданнями.
З бездротових модулей потрібен Bluetooth, щоб підключати аксесуари, Wi-Fi й користуватися бездротовим інтернетом. Опціонально — NFC для синхронізації зі смартфонами та іншими гаджетами у найближчій доступності.
Постійний накопичувач — лише SSD. Він тихіший, енергоефективніший, спритніший і довговічніший. Оперативки достатньо від 8 Гб, а подвійного запасу вистачить при збільшенні потреб.
Хто може використовувати ноут-трансформер
Щоб зрозуміти, кому варто купити ноутбук-трансформер 2 в 1, достатньо вивчити класифікацію:
- Ігрові підходять для користувачів, які кожну вільну хвилину використовують для проходження відеоігор;
- базові орієнтовані на прості офісні завдання: створення таблиць і документів, перегляд електронної пошти, пошук інформації в інтернеті. І для домашньої експлуатації;
- для 3D моделювання — з першокласними екранами та такою ж графічною складовою;
- для архітекторів та дизайнерів — «заточені» під професійні програми;
- для роботи та навчання — помічники для студентів та школярів;
- захищені — здатні демонструвати топову продуктивність в умовах екстриму;
- для програмування — багатозадачні та компактні;
- мультимедійні — для тих, хто любить дивитися фільми з деталізованою картинкою та якісним звуком.
Продаються трансформери від перевірених виробників в інтернет-магазині Moyo.ua. Асортимент великий, але з фільтрами не заплутатися. Є сортування за ціною, новизною, популярністю, а також зручна функція порівняння — раптом сподобаються схожі моделі й буде складно визначитись.