Біноклі для полювання: види, характеристики та критерії вибору
Біноклі для полювання призначені для спостереження за віддаленими об'єктами. Вони забезпечують стереоскопічне зображення та високу деталізацію. У продажу моделі виробників BRESSER, HAWKE, KOWA, PENTAX, VORTEX. Прилади представлені в конструкціях типу Porro і Roof зі статичною кратністю до 10х і 10-20х.
Можна купити бінокль для полювання в інтернет-магазині. В асортименті різні моделі. Їх доцільно підібрати під призначення, запити та очікувану ціну.
Характеристики біноклів для полювання
При виборі компактного бінокля для полювання, туризму чи подорожей потрібно враховувати характеристики приладу. Від правильного поєднання оптичних параметрів залежить його ефективність і зручність використання в різних умовах. Функціональність будь-якої моделі визначається параметрами:
- Збільшення – вказує, наскільки близько побачите об'єкти.
- Діаметр лінзи – впливає на світлосилу та яскравість зображення в умовах недостатнього освітлення.
- Тип призми – Порро призма з глибоким 3D-ефектом і компактних розмірів приладів Руф.
- Діаметр вихідної лінзи – впливає на кількість світла, яке досягає ока, що важливо для яскравості зображення.
- Габарити польових біноклів.
- Оперативність фокусування на об'єкті.
Мисливці вибирають оптичні прилади з широким кутом огляду. Чим більший цей показник, тим легше відстежувати об'єкти, що швидко рухаються. Тому, коли потрібно купити мисливський бінокль, слід звертати увагу на моделі, що дають змогу помітити рух у кадрі.
Важливою характеристикою приладу є захист від запотівання. Він важливий при різкій зміні температур і при експлуатації у вологих умовах. Спеціальні покриття і герметизація запобігають запотіванню лінз.
На які параметри звернути увагу під час вибору мисливського бінокля
Перше, на що звертають увагу під час вибору мисливського бінокля, – це можливість збільшення об'єктів. Для полювання підійдуть моделі із зумом 8-10х.
Менше збільшення дає широкий кут огляду і стабільне зображення. Чим більший діаметр, тим краще видимість в умовах поганої освітленості. Визначаючись із цим показником, враховують бюджет, що виділяється на купівлю, і переваги щодо габаритів приладу.
На якість зображення впливає оптика. Потрібно враховувати систему лінз у приладі – Порро або Руф (Руф призм) при виборі мисливського бінокля. У Porro моделях осі окулярів і об'єктива розташовані на різних лініях. Тому вони ширші. Більша відстань між об'єктивами створює реально візуалізовану тривимірність зображень.
У моделях Roof лінзи розташовані дахоподібно, тому вони вузькі. Пучок світла в них розбивається на два, а потім знову складається в один. Завдяки цьому видається якісна картинка.
Хороша світлопроникність і контрастність у техніці з багатошаровим покриттям лінз. Чіткість і яскравість картинки залежать від виду скла – Bk7, Bak-4 й ED. Лінзи Bak4 ущільнені, видають чіткі зображення. Моделі з Bk7 ненабагато втрачають у якості відтворення, але коштують дешевше. Найменші втрати світла у професійних приладів з ED.
Плануючи відстежувати рухомі предмети, потрібно вибирати мисливські біноклі з широким полем зору. Такі моделі дають змогу охоплювати велику площу стеження.
Вага і габарити виробу важливі, якщо плануються тривалі переходи. Легкі та компактні моделі легше носити з собою. В умовах полювання будуть корисні міцний корпус і опція захисту від ударів. Зручно користуватися моделями з регульованими наочниками й хорошим зчепленням.
Хороший мисливський бінокль не з бюджетних. Однак можна заощадити на покупці, вибравши модель популярного бренду в інтернет-магазині. Прямі постачання від виробника дають змогу встановити на продукцію прийнятні ціни.
Кратність збільшення бінокля
Оптичні можливості приладу визначаються кратністю збільшення. Параметр показує, наскільки об'єкт, що спостерігається через прилад, здається ближчим порівняно з реальною відстанню.
Кратність позначається числом, що стоїть перед символом «x». Наприклад, прилад із 10-кратним збільшенням (10x) наближає в 10 разів. Об'єкт на відстані 1000 метрів буде візуалізуватися, ніби він не далі 100 метрів.
Зі збільшенням кратності зменшується поле зору. Це означає, що при більшому збільшенні побачите меншу область навколо об'єкта. Для приладів із меншою кратністю характерне ширше поле зору, що зручно для спостереження за об'єктами, які рухаються.
Чим вище кратність збільшення, тим помітніше коливання зображення, спричинені тремтінням рук. Для приладів високих кратностей від 12x для оптичної стабілізації купують штатив.
Біноклі з меншою кратністю мають більшу світлопропускну здатність і краще працюють в умовах низької освітленості. При збільшенні показника зменшується яскравість зображення, оскільки світло розподіляється на більшу поверхню відображення.
Ширина поля зору
Оптичні можливості приладу визначає широта поля зору. Показник вказує, яку ділянку простору можна побачити без переміщення його положення. Він вимірюється в градусах або в футах на відстані 1000 ярдів. Типові значення для приладів, призначених для спостереження за птахами й тваринами, становлять від 5,5° до 8,5°. Це еквівалентно 290-470 футам на відстані 1000 ярдів.
Широке поле зору забезпечує виробу панорамний вигляд. За допомогою таких моделей простіше відстежувати рухомі предмети. Вони менше стомлюють очі.
Прилади з вузьким полем зору з більшою кратністю збільшення. Такі прилади дають змогу побачити на відстані дрібні деталі, але для цього потрібне точне наведення на об'єкт.
На ширину поля зору впливають:
- Кратність збільшення,
- конструкція оптики,
- діаметр об'єктива,
- тип призм,
- дизайн окулярів.
Більш якісні та дорогі моделі пропонують широке поле зору навіть за більшої кратності. Діаметр об'єктивів впливає на кількість світла, яке надходить у бінокль, що може поліпшити якість зображення на периферії поля зору.
Де купити бінокль для полювання в Україні
Купівля бінокля в інтернет-магазині – зручний спосіб придбання приладу. У каталозі наочні всі моделі з описом. Фільтр дає змогу підібрати потрібні варіанти й порівняти їх. У каталозі вироби з діаметром об'єктива 23-34 і більше мм, що поставляються від виробника, тому за прийнятною вартістю.
Можна підібрати моделі з різним матеріалом корпусу. Він виготовляється з алюмінієвих і магнієвих сплавів, з металу, пластику, полікарбонату і гуми. Біноклі оснащені захисними функціями, що запобігають негативному впливу факторів ззовні. Вони компактного розміру і кріпляться на штатив. Можливе регулювання діоптрій і міжзіничної відстані. В асортименті моделі зеленого, сірого і чорного кольорів. Щоб купити бінокль для полювання в Україні, потрібно замовити його в інтернет-магазині й отримати гарантію на товар. Можливе оформлення доставлення по Україні.
Отже, бінокль – це оптичний пристрій, призначений для збільшення зображення віддалених об'єктів. Він складається з двох труб, об'єднаних в одному корпусі. Для формування збільшеного зображення використовується оптика з системою лінз і Руф.
Під час вибору приладу потрібно враховувати формат його використання, власні очікування та бюджет. Плануючи спостереження за дикою природою або подіями, де важливо бачити деталізацію, потрібно звернути увагу на моделі з хорошою роздільною здатністю – з кратністю збільшення 20х. Якщо функції бінокля обмежуються спостереженням за сюжетом загалом, достатньо компактного варіанта з широким полем зору.
Продаються прилади в інтернет-магазині. У каталозі можна ознайомитися з відповідними моделями й відразу дізнатися, скільки коштує бінокль для полювання.