Читання в задоволення: як електронні книги закохують в літературу
У електронних читалок переваг — ціла купа. Взяти хоча б те, що наближає їх до паперових: вони практично не шкодять очам, за розміром (крім товщини) мало відрізняються від популярних форматів у видавництвах. На свій розсуд користувач може додати звук сторінок, що перегортаються, або залишати позначки на полях за допомогою клавіатури або стилусу.
Кишеньковий рідер — корисне придбання для користувача будь-якого віку. Він дозволяє заощадити місце вдома, тому що для зберігання книг потрібні не громіздкі полиці, а гігабайти пам’яті.
Електронна книга: як працює та чим приваблює
В основі цифрових читалок — електронний папір. І це не просто рекламна назва, а повноцінна виробнича технологія зі своїми фішками.
E Ink (назва першого виробника і надалі — самої технології) забезпечує відображення монохромного тексту та зображень у кольорі, як на звичайному папері. Для цього використовуються капсули з пігментами, що реагують на напругу. Кількість кольорів, що підтримуються, залежить від року випуску та вартості електронної книги. Дорогі та сучасні пристрої оснащені дисплеями, що підтримують до 4096 кольорів.
Завдяки тому, що електроенергія витрачається лише на формування зображення та не потрібна для його зберігання, читалки тримають заряд набагато довше, ніж смартфони чи планшети. Для зручності підтримується налаштування шрифтів, щоб читати було комфортно всім.
На що звертати увагу при виборі
Хоча зовні електронна книга здається простим пристроєм, вимог до неї чимало. Значення мають зовнішні особливості та специфікації обладнання. Від вбудованих інтерфейсів та внутрішнього компонування залежить комфорт читання.
Різновид екрана
Тип дисплея eBook впливає на сприйняття тексту, розуміння та запам’ятовування його змісту.
- VizPlex з мінімальною роздільною здатністю вміють розпізнавати до 16 градацій сірого кольору. Вони з невисокою контрастністю, тож вважаються «архаїчними».
- Pearl швидко відповідають на дії користувача. Текст на них не схожий на газетний. Літери чіткі, читабельні незалежно від кегля. Існує більш сучасний варіант Pearl HD.
- Carta і Carta HD з роздільною здатністю до 2200x1650 мають на 25% вищу контрастність, ніж Pearl.
- Triton першого та другого покоління відображають кольорові зображення за допомогою субпікселів різних відтінків. Контрастність у них на рівні дисплеїв стандарту Pearl.
- Kaleido, New Kaleido, Kaleido Plus — просунуті кольорові дисплеї, доступні в різних розмірах. Забезпечують приголомшливу деталізованість, насиченість картинки.
Розмір
Купити рідер із діагоналлю 6 дюймів доцільно, якщо потрібна маленька кишенькова книжечка. Вона завжди під рукою, як і велика бібліотека, збережена у її пам’яті. Важить зовсім мало і відмінно підходить для читання наукової та художньої літератури без ілюстрацій.
Від 7 до 8 дюймів — гарний варіант для книг із «картинками». Наприклад, підручників чи збірок дитячих казок. За розміром такі електронки як невеликий планшетний ПК. Від 9 дюймів — те, що потрібно для барвистих коміксів, розважальних журналів, електронних версій каталогів із витворами мистецтва.
Обсяг пам’яті
Для повноцінного функціонування необхідно 2 види пам’яті: оперативна та стала.
Перша — для забезпечення роботи без зависань. Невеликого обсягу ОЗУ цілком достатньо. Для моделі з монохромним дисплеєм — 256 Мб, з кольоровим — 512 Мб або 1 Гб.
Друга — для зберігання завантажених книг, коментарів до них, вбудованого словника. Оптимальний запас — від 8 до 32 Гб залежно від частоти та інтенсивності використання.
Підсвічування
Першими з’явилися електронні книги без штучного підсвічування екрана. Вони популярні й зараз, оскільки є безпечними для зору. Очі не страждають від спрямованого різкого освітлення. Єдиний мінус — неможливість читання у темряві без джерел світла. У цьому схожість із паперовими книжками.
Пристрої з підсвічуванням стали популярними нещодавно. Вони практичніші та універсальні, підходять для експлуатації в темряві без свічок або ліхтарика. Підсвічування у них щадне — в очі не світить. Воно підсвічує сам «електронний папір», а не простір поруч з екраном.
Формати
Що більше форматів підтримує гаджет, то краще. Можна завантажувати платні та безплатні книги з різних ресурсів, без побоювань, що вони некоректно відображатимуться або взагалі не відкриються.
Навіть бюджетні читалки сумісні з такими ходовими форматами файлів, як PDF, RTF, TXT, DOC, DOCX, EPUB, FB2. Крім тексту, книги відображають зображення BMP, PNG та інші. Вітається також підтримка архівів та гіпертексту.
Інтерфейси
У книги має бути хоча б один роз’єм, який дозволяє ставити її на зарядку. Найуніверсальнішим вважається Type-C, він двосторонній і завдяки цьому стійкий до зношування. Найчастіше використовується micro-USB, який раніше був стандартним для Android-смартфонів.
До моделей з Bluetooth та Wi-Fi можна підключати бездротові навушники з потужним шумодавом. Це відмінний хитрик, якщо навколишній шум заважає зосередитись.
Акумулятор
Місткість до 1000 мАч оптимальна для батарей, які використовуються в компактних монохромних пристроях із мінімальним набором функцій. 1000-1500 мАг — енергомісткість для моделей з підсвічуванням, вбудованими іграми, галереєю. Від 2000 мАг — достатньо для електронної книги з великим дисплеєм, бездротовими інтерфейсами та іншими енерговитратними фішками.
Сенсорний екран
Всі моделі умовно можна поєднати в 3 групи: з традиційним кнопковим керуванням, з комбінованим (кнопки + сенсор) та з сенсорним дисплеєм. Концепція перевертання сторінок «свайпом» сподобається користувачам, які звикли читати на смартфоні.
Функції
Можливості електронок залежать від начинки. Функції, які є у більшості моделей:
- Бібліотека — у ній упорядковане зберігання завантажених файлів.
- Галерея для зберігання графічних зображень.
- Нотатки — зберігають відгуки користувача про прочитані книги.
- Косинка, Судоку, Шахи — розваги у перервах між читанням.
Для книг з інтернетом доступні браузер, книгарня, онлайн словник, новини
Плюси та мінуси електронних читалок
Чесноти | Недоліки |
Очі не болять навіть після тривалого безперервного використання | Сам пристрій коштує недешево. Потрібне значне одноразове вкладення. Далі — витрати на книги |
Можна паралельно читати одразу кілька книг | Необхідність регулярної зарядки |
Вага — невелика, а розмір дозволяє носити електронку в кишені | Сторінки без характерного запаху та текстури |
Функція пошуку — можна знайти будь-який фрагмент тексту за кілька секунд | Відсутність захисту від води у багатьох моделей |
Користь для екології: не страждають дерева | Вразливість, ризик виходу з ладу через удар чи падіння |
Електронні версії бестселерів здебільшого коштують дешевше, ніж друковані | Ризик втрати великої кількості книг за раз у разі виходу з ладу |
Офіційна гарантія від виробника | |
Взаємодія з текстом: можна залишати, а потім видаляти нотатки, коментарі | |
Привабливий зовнішній вигляд | |
Сумісність з аксесуарами (з використанням перехідників або бездротових інтерфейсів) | |
Зручна посадка в руках | |
Можливість експлуатації в будь-якому місці: від громадського транспорту до парку | |
Безшумна експлуатація: сторінки не шелестять під час дотиків |
Чому варто купити електронну книгу в Moyo
В інтернет-магазині можна підібрати рідер для себе чи на подарунок. З Moyo зробити приємний сюрприз легко. Можна вибрати зручний спосіб доставлення та слушний пункт. Це може бути домашня адреса або відділення пошти. Електронки відправляють у будь-які куточки України, а Києвом можливе швидке транспортування кур’єрською службою.
Щоб отримати бонуси за покупку, треба авторизуватись на сайті або зареєструватися, якщо ще немає особистого кабінету. Це відбере лише кілька хвилин.