Кращий спосіб забезпечити собі гарну зачіску в будь-яких обставинах - це вибрати і купити фен в інтернет-магазині MOYO.
При підключенні до електромережі цей побутовий пристрій видає потужний потік нагрітого повітря, дозволяючи достатньо швидко і просто:
- сушити вологе волосся;
- виконувати укладку локонів;
- завивати пасма.
В даний час фени є досить популярним аксесуаром і серед жінок, і серед чоловіків. Завдяки простоті і зручності експлуатації ці пристрої широко використовується в професійних перукарнях і салонах краси. Вони також дуже корисні в домашніх умовах і незамінні в поїздках.
Незважаючи на те, що фени в Україні представлені у величезній різноманітності моделей, всі пристрої мало чим відрізняються конструктивно. Як правило, кожен прилад має довгастий корпус з розміщеним в ньому електронагрівачем і вентилятором і забезпечений ергономічною рукояткою пістолетного типу, яка зручно лежить в долоні.
Цікаві історичні факти
Своєю назвою фен зобов'язаний найменуванню вітру, який несе в долину тепле і сухе повітря. Були спроби впровадити інші терміни, однак випробування часом витримала лише ця назва. У 30-ті роки XX ст. вона офіційно закріпилася в тлумачному словнику німецької мови для позначення апарату для сушіння волосся (поряд з кліматичними значенням).
Пристрій, який сміливо можна назвати родоначальником фенів, з'явився на початку минулого століття, а саме в 1900 р, коли німецька компанія «Санітас» створила схожу на лійку залізну конструкцію з дерев'яною ручкою, видуває гаряче повітря із сталевої трубки.
Двигун внутрішнього згоряння, розміщений в корпусі цього апарату, розпалював видувається повітряний потік до 90 0С, тому сушіння волосся вимагало не більше 5-10 хвилин. Щоб уникнути ризику пожежі тримати інструмент потрібно було на відстані витягнутої руки. Варто відзначити, що вага пристрою становила близько двох кілограмів, а ціна на фен була порівнянна з оплатою двадцяти відвідувань найпрестижнішого салону краси.
Портативні моделі, наближені до сучасних зразків, почали з'являтися в 50-х рр. минулого століття, ставши менше, легше, могутніше і функціональніше.
Що потрібно знати, щоб вибрати фен правильно
Представлені в продажу фени в Києві і інших містах охоплюють величезний діапазон моделей, що розрізняються між собою:
- матеріалом корпусу і нагрівального елементу;
- потужністю (як правило, становить 1900-2300 Вт);
- кількістю температурних режимів і швидкостей;
- функціоналом;
- дизайном.
Як показують відгуки про фени, найбільш популярними повсякденними видами сьогодні є концентратори зі щелеподібною насадкою, дифузори, що дозволяють збільшити обсяг, і стайлери, здатні ефективно завити або випрямити волосся.
Нагрівальний елемент в сучасних моделях може бути виконаний з металу, кераміки або дорогого турмаліну. Металеві моделі є більш дешевими, але керамічне покриття менш агресивно по відношенню до волосся, м'яко зігріває, але не перепалюєїх. Як правило, такі пристрої забезпечені функцією іонізації, знижуючи статичний розряд волосся і забезпечуючи їм додаткове зволоження.
Сучасні портативні апарати для сушіння локонів можуть бути оснащені датчиком визначення температури, яка автоматично знижується в міру висихання волосся. Залежно від моделі в комплектацію фена часто входять різні насадки для створення гладких або хвилястих пасм, концентратор для точкового сушіння і дифузор для м'якого укладання.