Підсилювач звуку - доступне рішення для якісного звучання
На сайті інтернет-магазину MOYO пропонується вибрати і купити підсилювач для звуку в Києві і інших містах на вигідних умовах і за доступною ціною. Ми працюємо з надійними постачальниками, тому в нашому каталозі ви знайдете багато нових якісних моделей обладнання сучасних брендів. Доставка товарів можлива по всіх містах України.
Сьогодні рідко можна зустріти людину, яка б не мала в своєму будинку апаратури для прослуховування музики і перегляду відео. Підвищити гучність і якість звучання даної техніки допомагає підсилювач звуку, характеристикам якого і присвячена ця стаття.
Колись це обладнання робили своїми руками, але тепер виробники представляють увазі споживачів великий асортимент пропозицій на кожен випадок. У той час як підсилювач звуку професійного рівня затребуваний в студійній, концертної та трансляційної діяльності, побутові рішення використовуються в автомагнітолах, музичних центрах і ресіверах і відрізняються більш низькою вартістю.
Особливості пристрою
Стандартний підсилювач для колонок може бути орієнтований на посилення напруги вихідного сигналу і на поліпшення потужності його передачі. Основним завданням акустичного підсилювача є зробити вхідний сигнал максимально сильним, не знижуючи якості звуку. Існують моно-підсилювачі (мають один канал) і багатоканальні моделі для посилення об'ємного звуку. Перші застосовуються в стерео-системах високого класу, а також щоб посилювати звучання окремого звуку в багатоканальних варіантах. Другі успішно виконують функцію посилення акустики в домашніх кінотеатрах, в тому числі у великих приміщеннях зі складною архітектурою.
Представляючи собою пристрій з двома каналами, хороший стерео-підсилювач часто комплектується додатковими пристосуваннями, покликаними підвищити його функціональність:
- інструментами для цифрової обробки сигналу;
- еквалайзер, що вирівнюють амплітуду звукової частоти;
- виходом на сабвуфер.
Характеристика обладнання визначає його ціновий діапазон.
Типи підсилювачів підвищення гучності і якості звуку
Залежно від технічного втілення посилення звучання підсилювачі звуку діляться на наступні типи:
- лампові - випускалися переважно до 70-х рр. минулого століття;
- транзисторні - працюють на біполярних або польових транзисторах;
- інтегральні - їх робота заснована на інтегральних мікросхемах;
- гібридні - включає як мікросхеми, так і транзистори або електронні лампи.
Порівняння моделей показує, що кожна має свої переваги. Транзисторне обладнання відрізняється простою конструкцією і великою потужністю, а інтегральний підсилювач привертає компактністю і незначною кількістю комплектуючих.
Як вибрати обладнання
Вибір стереопідсилювача повинен грунтуватися, головним чином, на наступних параметрах:
- потужність;
- клас вихідного сигналу;
- мінімально допустима навантаження;
- міцність корпусу;
- якість блоку живлення;
- кількість входів і виходів.
Щоб правильно вирахувати прийнятні показники, визначитеся, де (в кімнаті або на вулиці) і в яких умовах (розмір приміщення) використовуватиметься аудіо-підсилювач. Технічні вимоги до пристроїв для автомобільних колонок, музичного центру, комп'ютера або інших джерел звукового сигналу різні. Удома вам навряд чи знадобиться монстр на 100 Ватт - для стандартної міської квартири 20-30 м2 набагато доречніше придбати 30-40-ватна обладнання.
Крім того, підсилювач потужності повинен бути порівнянний з можливостями колонок. Не варто намагатися «викрутити» з колонок, розрахованих на навантаження 6 Ом, граничну гучність потужного підсилювача. Краще відразу вибрати колонки, потужності параметри яких будуть на 10-20 Вт перевищувати потужність підсилювача - це забезпечить безпеку експлуатації акустичної системи.