Фотоапарат без об'єктива: який вибрати
Камери без обʼєктива мають комплектацію body, тому що продається тільки «тіло» або «тушка». Не варто плутати боді з бездзеркалками — це окремий вид цифрової фототехніки. Купівля тільки фотокамери без об'єктива в комплекті — чудова можливість зібрати свій арсенал з оптимальної техніки.
Для кого підходить фотокамера без об'єктива в комплекті
Купівля камери з об'єктивом (називають кіт) — гарне рішення, проте у фотоапарата боді свої переваги. Мінімальна комплектація цілком влаштовує:
- Професійних фотографів, які самостійно вибирають об'єктиви для роботи. Для портретного та макрознімання потрібна різна оптика, а у кіті часто універсальна.
- Тих, хто переходить з одного бренду на інший. З метою економії вигідніше брати боді.
- Власників кількох камер, якщо хочеться випробувати тушку від конкретного виробника: вивчити корпус, інтерфейс та особливості фільмування.
- Любителів дорогої оптики. Об'єктив значно впливає на якість фото, а дорога модель чудово знімає навіть із недорогим тілом. І тут немає сенсу купувати готовий набір.
- Тих, кому необхідні стійкість до вологи та пилу, щоб знімати в екстремальних умовах.
Виробники пропонують кіти зі схожими боді та різними об'єктивами. Для новачків набір вигідніший, ніж покупка тушки та оптики окремо.
Типи фотоапаратів боді
Плівкові — із записом на фотоплівку; та цифрові, де в основі фотоелектричний спосіб записування. Більшості із нас знайомі саме цифрові пристрої. Вони обробляють зображення на матриці та виводять його на дисплей. Таким чином, можна відразу розглянути фото, видалити його або передати файли з картки пам'яті через картридер.
Цифрові фотоапарати поділяють на дзеркальні, системні (зі знімними конструкціями), бездзеркальні та екшн-камери. Кордон між підвидами розмитий: системна камера може мати або не мати дзеркала.
Дзеркальні камери (SLR)
У таких камерах передбачено дзеркало, через яке картинка потрапляє з об'єктива у видошукач. При спуску затвора підіймається дзеркало, щоб не заважати світлу потрапляти на матрицю. Під час роботи чутно звук затвора та відчувається невелика вібрація від руху дзеркала.
Цільова аудиторія дзеркальних фотоапаратів — професіонали. Моделі із дзеркалами гарантують високу якість знімків, велику різноманітність налаштувань. Під камеру можна підібрати оптику різних жанрів. Наприклад, висувний об'єктив із суперзумом або світлосильний для фільмування без спалаху.
Бездзеркальні камери
У таких світло через діафрагму відразу надходить на матрицю. Після обробки зображення відображається на екрані. У бездзеркалці немає потреби для видошукача.
Тепер не обов'язково носити із собою громіздкий апарат із парою об'єктивів. Можна зупинитись на моделях без них. Багато в чому вони не поступаються якістю класичним дзеркалкам.
Кому підійде такий вид техніки:
- Початківцям у відеоблогінгу. Не треба розбиратися, який об'єктив вибрати і як налаштувати — достатньо лише встановити камеру.
- Любителям фото, яким не вистачає камер смартфона. Вийде вибрати недорогий боді й робити фото кращої якості.
- Тим, хто займається репортажною фото- та фільмуванням. Камери без об'єктива легші, роблять більше кадрів. Вони не мають видошукача, що підходить для вуличного знімання. Боді схожі на «мильниці», люди не мають відчуття, що їх фотографують журналісти.
Можна також придбати камеру без об'єктива для домашнього використання, щоб робити якісні фото та відео своїх домашніх. Брати на прогулянку чи у відпустку.
Який фотоапарат без об'єктива купити: дзеркальний чи бездзеркальний
Обидва види камер мають корисний функціонал для роботи з матеріалами. GPS зберігає метадані, щоб фотограф не забув, де було зроблено фото.
Зв'язок Wi-Fi або NFC дозволяє скинути контент на смартфон або комп'ютер, щоб обробити та викласти в соцмережі. Це заощаджує пам'ять пристрою, адже картка пам'яті фотоапарата не нескінченна. З'являється можливість швидко обмінюватися матеріалами та скидати їх на хмару.
Також важливими є технічні характеристики. Від них залежить якість та комфорт фільмування.
Важливі технічні параметри
- Матриця
Відповідає за якість зображення: рівень шумів, глибину кольору, широту динамічного діапазону. При виборі фотокамери важливі два параметри матриці: роздільна здатність (тобто кількість мегапікселів) та формат сенсора. З роздільною здатністю зрозуміліше — що більше мегапікселів, то краще деталізація. З форматом складніше. Дорогі моделі дзеркалок оснащені матрицею Full Frame 36х24 мм. У бюджетних дзеркалках та бездзеркальних моделях сенсор Aps-c — кропнутий чи половинчастий. ТОП моделі бездзеркалок за якістю матриці не поступаються дзеркальним. З бюджетними моделями перевага за пристроями із дзеркалом. - Динамічний діапазон
Це здатність техніки передавати деталі з різною яскравістю. Щоб предмети на тлі заходу сонця не виглядали чорною плямою, потрібен широкий динамічний діапазон, який залежить від розміру матриці. - Світлочутливість (ISO)
Виявляється у числових значеннях. Для знімання вночі потрібний більший показник ISO. У дзеркальних і бездзеркальних апаратів значний розкид світлочутливості — 50-25600. Варто вивчати характеристики конкретної моделі. - Автофокусування
Дзеркальні камери з фазовим автофокусом, що дозволяє знімати рухомі та статичні об'єкти. Беззеркалки мають гібридний автофокус, в ньому датчики вбудовані в сенсор. Тому камера миттєво визначає, куди повертати лінзи. Такий автофокус компактніший і краще працює на об'єктах, що рухаються. Тому і коштом компактності для динамічного знімання вибирають бездзеркальні камери. - Параметри фільмування
Найновіші бездзеркалки знімають відео в 4K, у них оптична стабілізація. У тандемі з високою швидкістю серійного знімання та автофокусом, у цьому параметрі вони перевершують дзеркальні камери. Також плюс компактний розмір техніки, що важливо для фільмування з рук. - Байонет
Або стандарт приєднання об'єктива. Він різний для дзеркальної та бездзеркальної техніки. Байонет обмежує кількість оптики, яку можна використовувати із камерою, але іноді можна підібрати адаптер.
Рекомендації щодо вибору
Щоб зупинитися на дзеркальній або бездзеркальній камері боді, треба врахувати, для яких цілей купується техніка. Знайти універсальну модель, яка була б хороша для всього, поки що не можна.
Якщо фотографія або відео — це хобі або напівпрофесійне заняття, варто вибрати бездзеркальну камеру. Вона компактна, працює безшумно, дуже стабільна для фільмування. Хороший автофокус та зрозумілі налаштування підходять для новачків. Жирний плюс — можливість оцінити зображення ще до того, як буде зроблено фото, з урахуванням налаштувань та фільтрів.
Для тих, у кого фото- та відеознімання — це робота, варто придбати дзеркальний фотоапарат. Він вимагає навичок, але дозволяє зробити ідеальні фото в студії чи не в екстремальних умовах.
Дзеркальні та бездзеркальні камери йдуть нога в ногу, але за рівних характеристик останні коштують дорожче. Доводиться доплачувати за інновації, компактність та зручність. Тому остаточний вибір техніки залишається за покупцем.