Недорогі фотоапарати – основні аспекти вибору
Прислів'я «якісне не буває дешевим» не завжди актуальне у житті. Іноді саме бюджетна купівля дрібниці є оптимальним варіантом. Наприклад, чи варто купувати дорогу бездзеркальну фототехніку лише для того, щоб кілька разів на рік робити кілька пам'ятних знімків на сімейних заходах? Питання риторичне — з такою місією впорається будь-який недорогий цифровий фотоапарат.
Основні види та класифікації бюджетних фотоапаратів
Бюджетні фотоапарати добре підійдуть для фотофіксації відпочинку з сім'єю на природі, Дня народження друзів чи шкільного свята у дітей. Зроблені фото можна сміливо викладати до Instagram, Facebook або інших соціальних мереж. Якість знімків цілком задовільна для пересічного користувача. Можна провести таку просту «фотосесію» за допомогою різних фотоапаратів:
- «Мильниця» — без об'єктива, що випирає, як у плівкових фотоапаратів. Попри строгий дизайн, у такої техніки автоматичні режими, автофокус та інші функції (наприклад, таймер для любителів селфі).
- Дзеркальні моделі. Заведено вважати їх професійною/напівпрофесійною технікою, але є також порівняно недорогі фотоапарати, які рекомендовані до використання для фотографів-початківців. Від мильниць вони відрізняються високими мегапікселями, витримкою, можливість відеознімання.
- Бездзеркальні фотоапарати — нове слово у світі фототехніки. Початківці фотографи можуть знайти кілька бюджетних моделей. Такі девайси відрізняються дуже гарною якістю зображення (порівняно з простими «дзеркалками» і тими ж «мильницями»), поворотним екраном (щоб знімати з незручного положення), можливістю робити макрофільмування.
- Бридж-фотокамери — гібридний варіант фототехніки. Крім невеликої вартості, вони мають великий оптичний зум. Добре підходять для знімання на природі з різним природним освітленням.
На що звернути увагу при виборі дешевої камери
Чим простіше (з технічного погляду) девайс потрібний, тим легше підібрати модель. Але в будь-якому випадку звертайте увагу на характеристики фотоапарата — оптимальну роздільну здатність, місткість акумулятора, наявність Bluetooth і Wi-Fi, перетворення фото на RAW-формат. Використовуйте також додаткові критерії:
- Свій бюджет. Крім основної ціни на фотоапарат варто врахувати можливі витрати на штатив, карту пам'яті, переносну сумку.
- Порівняння технічних характеристик. Особливу увагу приділяють роздільній здатності матриці, діафрагмі, спалаху, типу сенсора та дисплея, можливості проведення відеознімання та її швидкості.
- Ергономіка та зручність використання. Спробуйте потримати в руках різні моделі, це допоможе зрозуміти, як фотокамера сидить в руці, оцінити її тяжкість, зручність дотику з кнопками.
Недорогі фотоапарати частіше ламаються та їх доводиться відносити до майстерні. Не всі моделі можна паяти. На деякі складно знайти складники, тому краще вибирати техніку відомих брендів — більше шансів, що річ прослужить довше.
Основні функції недорогих фотоапаратів
Дешеві фотоапарати поступаються новим дорогим можливостям, але базовий набір функцій доступний практично на всіх бюджетних примірниках:
- Наявність автоматичних режимів. До переліку входить панорамний, портретний та авторежим. Налаштування цих параметрів не потребує специфічних знань у галузі цифрових технологій.
- Експозиційні режими з діафрагмою та витримкою, автоматичним та напівавтоматичним режимом для певного налаштування та вдосконалення знімків та відео.
- Підтримка карт пам'яті різного об'єму, що значно збільшує кількість місця зберігання зображень.
- Наявність бездротового зв'язку. Практично всі сучасні цифрові аксесуари можна синхронізувати з іншими пристроями через Bluetooth або Wi-Fi. Це зручно в плані швидкої передачі файлів або виведення фото одразу на друк без використання USB-кабелю та комп'ютера.
- Удароміцний корпус убереже прилад від механічних пошкоджень, особливо це актуально для тих, хто подорожує багато.
Серед дешевих екземплярів можуть бути суттєві відмінності щодо функціонала та комплектації — все залежить від фірми-виробника. Наприклад, в одних моделях може не бути Bluetooth, а в інших вже вбудована флешка. Давніші моделі не підтримують сучасні формати зображень, хоча таку проблему можна вирішити за допомогою програми-конвертора.
Порівняння недорогих фотоапаратів
Перед тим, як купити фотоапарат недорого, бажано хоч поверхово ознайомитися з основними тенденціями на ринку фототехніки. Перший крок — знайомство з основними виробниками. Нижче наведено опис класичних моделей від чотирьох відомих компаній:
- Nikon Coolpix A100 — дуже легкий фотоапарат, вага трохи понад 100 г, при цьому є можливість створювати спецефекти. В апараті представлено 16 режимів фільмування, можливість знімати відео в форматі HD. Місткість акумулятора розрахована на 250 знімків.
- Sony Cyber-Shot W830 з високою світлочутливістю, тому виходять чудові фото в автоматичному режимі. Легке керування та можливість редагування знімків прямо у пристрої.
- Canon IXUS 182. Є можливість деталізованого макрофотографування, на мінімальній відстані 1 см. Є можливість HD відеознімання та підключення до Wi-Fi. Заряду акумулятора вистачить близько 200 знімків.
- Panasonic Lumix DMC-FT30 має можливість проведення підводного знімання, стійкий до температурних режимів, у тому числі до морозу до -10 градусів. Можна знімати відео навіть при поганому освітленні.
Це лише мала частка недорогих фотоапаратів різних брендів — у кожній компанії модельний ряд налічує понад десяток екземплярів. Така річ може стати непоганим подарунком для дитини на День народження або з іншого приводу. Освоївши поводження з нехитрим пристроєм, у майбутньому можна задуматися про покупку «навороченої» фототехніки. Хоча багато хто користується бюджетними фотокамерами та цілком задоволені зробленими фотографіями.