Zoom об'єктиви: світ у фокусі
Сучасний зум — це не просто лінза, а складний оптичний механізм. Він проєктує зображення на світлочутливий елемент, формує фокусну відстань, контролює світлосилу, коригує передачу кольору для максимально чіткого та контрастного зображення. При виборі об'єктива потрібно звертати увагу не тільки на виробника, розмір матриці, параметри діафрагми, а й на безліч інших параметрів.
Види зум об'єктивів
Існує кілька видів об'єктивів, що відрізняються технічними характеристиками та сферою застосування. Розглянемо найпопулярніші.
Стандартний
Фокусна відстань — 24-70 мм, що відповідає куту зору людського ока. Універсальний об'єктив із зумом підходить для повсякденного знімання, портретів, пейзажів, документальної фотографії. Переваги: компактність, легка вага, доступна ціна.
Телеоб'єктив
Фокусна відстань перевищує 70 мм і може досягати 200 або 300 мм. Найчастіше такі об'єктиви використовують для спортивного, портретного та макрофотографування. Цей вид оптики дозволяє наближати віддалені об'єкти, створювати ефект розмиття фону (боке). У ньому є стабілізатор. На відміну від фіксів (інший тип об'єктивів), саме телеоб'єктив дозволяє зробити максимально чітке зображення. З недоліків можна виділити велику вагу та габарити, високу ціну.
Універсальний
Універсальний zoom об'єктив підходить для різних жанрів фільмування. Його головна перевага — фотографу не потрібно змінювати об'єктиви завдяки широкому діапазону фокусних відстаней. Є режим автофокусування. З недоліків фахівці відзначають, що він не такий світлосильний, як інші види.
Ширококутний
Фокусна відстань — менш як 24 мм. Його використовують для пейзажного, архітектурного, інтер'єрного знімання, а також групових портретів. Завдяки ширококутному об'єктиву фотограф може захоплювати більше простору у кадрі, створювати ефект перспективи.
Фокусна відстань зум об'єктива
Діапазон фокусної відстані безпосередньо визначає параметри збільшення та кута огляду об'єктива. Найпопулярнішими вважаються такі показники:
- 70-300 мм
- 70-300 мм
- 24-70 мм
- 24-70 мм
- 55-200 мм
Чим більша фокусна відстань, тим більше збільшення і менше кут огляду, і навпаки. При виборі об'єктива заздалегідь необхідно продумати, що саме буде на фото.
Якщо це портрет, весільна чи студійна фотосесія, тоді потрібно вибирати модель із широкою фокусною відстанню від 70 мм та більше. Для панорам чи пейзажів підійдуть об'єктиви з показником 24 мм та менше.
Світлосила об'єктива з zoom
Це характеристика, яка допомагає користувачу оцінити здатність об'єктива пропускати світло. Фактична світлосила, вона ж діафрагма, позначається буквою f (наприклад, f/1.2, f/2.8 і так далі). При виборі об'єктива важливо враховувати максимальну передачу світла: що вище, то більше світла проходить через об'єктив, отже можна проводити знімання за умов недостатнього освітлення.
Водночас об'єктиви з низьким числом діафрагми (наприклад, f/1.4) дозволяють швидше отримати знімок з ідентичною експозицією, ніж об'єктиви з вищим числом діафрагми (наприклад, f/2.8). Це важливо при фільмуванні в нормальних умовах із достатнім освітленням, щоб отримати чіткий знімок.
Рекомендації щодо використання зум об'єктива
Вибравши об'єктив з потрібною фокусною відстанню, у багатьох, особливо, фотографів-початківців, може виникнути питання, що робити далі і як користуватися такою оптикою? Достатньо дотримуватися простих правил:
- Використовуйте штатив або кріплення, щоб уникнути розмиття зображення.
- При зумуванні стежити за фокусом та різкістю.
- Використовувати зум для ефектів: розмиття фону чи перспективи.
- Переходити від теорії до практики та більше практикуватися з налаштуваннями та освітленням.
- Зберігати зум-об'єктив у захисному футлярі та регулярно чистити лінзи м'якою тканиною.
Такі прості, але базові дії допоможуть використати об'єктив із максимальною вигодою.
Зум об'єктиви – це корисний та функціональний інструмент у роботі будь-якого фотографа. З їх допомогою можна покращити якість фотографій та опанувати нові стилі фільмування. Можна вибрати та купити об'єктив zoom з доставленням по Україні у каталозі інтернет-магазину MOYO.